Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jezper

Ulepszenie PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam ulepszyć mój PC tak aby pograć w Full HD, ultra jeśli da rade.

Mój obency PC:

- CORE i5 3470 3.2ghz lga 1155 box

-GIGABYTE GA-Z68AP-D3 INTEL Z68 LGA 1155

-CRUCIAL BALLISTIX 8GB (2X4) DDR3 1600MHZ CL(8-8-8-24)

-OBUDOWA ZALMAN Z3 PLUS -USB

-XFX CORE 550W 120MM 80+ SLI PSU

-HDD SEAGATE 1TB ST1000DM003 SATA III 64MB

-GIGABYTE GEFORCE GTX 760 2048MB DDR5/256BIT WINDFORCE 3

- SILENTIUM PC FERA PRO HE 1224 CPU COOLER

-SSD Crucial MX 300

 

 

Budżet (ok. 3000) : Co jakiś czas mam zamiar coś dokupić o ile jest sens inwestować w tą baze:

Mam w planie zmienić najpierw grafikę na GTX 1060, bo 1070 chyba nie ma sensu pod ten procesor jeśli nie bede mógł zmienic na lepszy na tej płycie.

1. Czy ta płyta główna jest wystarczająca pod modernizację? Czy włożę do niej jakis lepszy procesor i lepszy ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko ok jest w tym kompie.. Tylko tą kartę można wymienić i powinno być wyraźnie lepiej. Ewentualnie dokupić ramu jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę żeby jeszcze kupić może używane i7 3770 i pokusić się o 1070 o ile troche stanieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem procesor ma podbite mnożniki turbo?

 

Zamiana na i7 3770 obecnie nie da ci aż tak dużego skoku wydajnościowego. Mocniejszy wątek więcej by dał (albo procesor z K i kręcenie, albo nowsza platforma, gdzie masz zysk w IPC oraz wyższe taktowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja i5 nie ma podbitych mnożników turbo, a nowsza platforma związana jest z kupnem nowego mobo itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie możesz przestawić mnożniki turbo w górę o 4, czyli pod obciążeniem masz 400MHzów więcej.

Możesz też spróbować podkręcić RAM, chociaż mój 3470 nie bootuje się powyżej 1866. Z drugiej strony - zawsze coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3770 non-k z podbitym turbo trzyma x41-x42 na wszystkich rdzeniach. To plus 8 MB cache plus HT = wzrosty wydajności, całkiem solidny. Ja bym właśnie poszedł w coś takiego. CPU z k w nie-ekstremalnych warunkach zrobi pewnie max 4.5, to dopłata do 3770k względem non-k IMO nie jest tego warta (co widać po mojej sygnaturce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie te i7 kupie za około 600zł swoje i5 moge sprzedac za jakies 250-300zł, wiec mozna pomyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...