Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

starynowicjusz

Co to się porobiło z cenami w ostatnie 3 tygodnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt normalny raczej nie kupi za 860zl 2x8 gb :E

tu masz tansze 720zl 2x8gb 3ghz

https://www.morele.net/pamiec-crucial-tactical-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-blt2c8g4d30aeta-937552/

:lol2: :lol2: :lol2::E :E

albo 660zl z XCOM

http://allegro.pl/pamiec-ddr4-goodram-iridium-black-8gb-3000mhz-cl16-i7022807171.html

:thumbup:

Po co ten temat?

Bylo juz tak kiedys i jest teraz

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny ramu będą rosły - mówili.

 

I się sprawdziło niestety, przy okazji podrożało wszystko inne, i5 8400 za niedługo pewnie 1k zł :D

 

O dziwo dla kontrastu, udało mi się dokupić 8gb ddr3 używane za 120zł :D

 

 

Wniosek: nie kupować nic i nie zmieniać, chyba że używki w dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - teraz i tak nie kupię, miałem zamiar w grudniu lub styczniu kupić 2x8GB.

 

Tylko teraz marnie to widzę, skoro tak ceny skoczyły... Nie za bardzo wiem o co chodzi (czytałem temat niżej, że rynek się wyczerpał - ale jak to się ma do ewentualnego zasilenia rynku i ustabilizowania cen - piszesz, że taka sytuacja już była - kiedy zatem się poprawi?)

 

Te ramy BLT2C8G4D30AETA - są równie dobre co Vengeance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wniosek: nie kupować nic i nie zmieniać, chyba że używki w dobrych cenach.

 

 

Niby tak ale zauważ że jak nowe generacje i nowe części drożeją to ludzie którzy kupili kiedyś produkt za 300zł, widząc co się dzieje na rynku chcą sprzedać za 400zł :D

Wniosek - nic nie kupować i patrzeć aż ceny spadną co raczej nie jest za bardzo realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie ominęło przez ostatni czas?

 

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz - kosztowały około 650zł...

 

Teraz patrzę:

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/

 

Cena 850... To tak die stówy w plecy względem 3 tygodnie temu

 

Święta Panie idą, święta :-). Tak się dzieje przynajmniej od czasu kiedy kupiłem ZX-81 w 82r. Kiedyś chociaż się tłumaczyli że... jakaś tam fabryka w Korei spłonęła albo powódź w Chinach czy inna plaga a od dobrych 10 lat to już norma. Jedynie ze stanów można coś ciekawego w tym okresie trafić bo czyszczą magazyny ze staroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta Panie idą, święta :-). Tak się dzieje przynajmniej od czasu kiedy kupiłem ZX-81 w 82r. Kiedyś chociaż się tłumaczyli że... jakaś tam fabryka w Korei spłonęła albo powódź w Chinach czy inna plaga a od dobrych 10 lat to już norma. Jedynie ze stanów można coś ciekawego w tym okresie trafić bo czyszczą magazyny ze staroci.

 

Tragedia...

 

Czyli najwcześniej unormowanie cen około stycznia lutego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia...

 

Czyli najwcześniej unormowanie cen około stycznia lutego?

Nie. Cały 2018 rok będzie cenowo w górę. Raczej żadnego unormowania cen nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Cały 2018 rok będzie cenowo w górę. Raczej żadnego unormowania cen nie będzie.

 

Mogłem kupić sprzęt we wrześniu... Teraz to mi się odechciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić 2x8GB DDR4 2400Mhz .... teraz to juz moge zapomnieć... ewentualnie dokupic 8gb do tego co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! Ceny tych ramów, to zamach na wolnych PCtofców!!! Nie wiem czy się tak długo da, żeby nic nie zmieniać...może po trochu, z drugiej ręki. Co za czasy, żeby zakuić i7, dobre mobo oraz fajne moduły, trzeba iść prawie z pięcioma tysiami, paranoja, potem już tylko Ti pozostaje do zakupu, 1080 zresztą :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie za wysokie ceny podziękujcie entuzjastom, którzy napędzają cały rynek.

Skoro tak drogi już ram jest z powodzeniem sprzedawany to raczej nie ma szans na obniżkę,

chyba ,że pojawi się jakaś konkurencja ,ale na to się nie zanosi.

 

Nie ma konkurencji to jest monopol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt normalny raczej nie kupi za 860zl 2x8 gb :E

tu masz tansze 720zl 2x8gb 3ghz

https://www.morele.net/pamiec-crucial-tactical-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-blt2c8g4d30aeta-937552/

:lol2: :lol2: :lol2::E :E

 

Po co ten temat?

Bylo juz tak kiedys i jest teraz

Pozdr

Jak nie kupi jak kupi :P

Porównaj sobie statystyki na Morele. LPXy są częściej kupowane, ceny mają tendencję równania w górę.

A temat jak najbardziej na czasie

Niech jeszcze intel zacznie stosować praktyki producentów pamięci to już naprawdę będzie super :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przegną pałę i wtedy rozwalą cały rynek, już przez obecną sytuację jest spory odpływ komputerów, także zabawa się rozkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak entuzjastom? Entuzjaści nie są winni cenom RAM. Jeżeli już na siłę szukać winnego to wśród sandalarzy, którzy nagle zapragnęli przesiadki oraz wśród AMD, że udostępniło tania platformę z DDR4.

 

A prawdziwy "winny" jest inni i są to konsumenci, którym nagle zaczęło być potrzebne 4GB albo i 6GB jednorazowego użytku RAMu w telefonie. Dopóki będzie hajp na gigabajty RAM w telefonach, ceny RAMu PC nadal będą rosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak entuzjastom? Entuzjaści nie są winni cenom RAM. Jeżeli już na siłę szukać winnego to wśród sandalarzy, którzy nagle zapragnęli przesiadki oraz wśród AMD, że udostępniło tania platformę z DDR4.

 

A prawdziwy "winny" jest inni i są to konsumenci, którym nagle zaczęło być potrzebne 4GB albo i 6GB jednorazowego użytku RAMu w telefonie. Dopóki będzie hajp na gigabajty RAM w telefonach, ceny RAMu PC nadal będą rosły.

 

To już śmiało można trumnę składać, bo hajp nigdy nie minie, ludzie są tak ogłupieni na punkcie tych smartfonów że głowa mała, 3/4 populacji nie ma pojęcia że jak telefon zaczyna mulić to wystarczy zrobić wipe data/factory reset tylko leci po kolejnego zamulacza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można upatrywać ratunku w tym, że przestaną co roku kupować "nową generację telefonu". Przecież to się niczym praktycznie już nie różni od modeli z przed roku, postęp się praktycznie zatrzymał. Ajfonowcy trochę już chyba przystopowali (jak wskazują dane o sprzedaży), chińskie telefony też się słabiej sprzedają, nie wiem jak Samsung. Niech sobie zostaną na tych swoich gigabajtach, byle by co roku nie wyrzucali tego do śmieci i nie biegli po nowy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej RAMu idzie obecnie do smartfonów i raczej się to nie zmieni - najwięksi gracze zamawiają jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu 2017 r. kupiłem pamięci 2x16GB DDR4 Corsair Vengeance LED DDR4, 2x16GB, 3200MHz, CL16, Blue (CMU32GX4M2C3200C16B) za 1116 zł., obecnie kosztują... 1869 zł. a najtańsze "podobne produkty" kosztują 1624 zł.

Pamięci 2x8GB DDR4 G.Skill Ripjaws V DDR4, 16GB (8GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V (F4-3200C16D-16GVK), które kupiłem w styczniu 2016 r. za 523 zł. obecnie kosztują 899 zł. a najtańsze "podobne produkty" kosztują 841 zł.

Kompletny opad szczęki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbyś jeszcze szufelkę wraz ze zmiotką, co by pozamiatać szczenę, po tym opadzie :E Słono trzeba będzie zabulić za porządne graty pod DDRy cztery...dobrze, że nie planuje kupna jakiegokolwiek chorego cenowo szitfona, ni teraz, ni wogle. Cokolwiek można łyknąć za 2, góra 3 paki, co robi foty i styka na długo, no i nie szkoda, jak pieprznie o glebę ( tą od szczęki :E ). Co roku to jakaś patola, większość psychofoniarzy, nawet nie wykorzysta w połowie możliwości swojego sprzętu, ale ważne aby trzymać swoje np.S6 jadąc MZK nr.141 kier Karviny, w dłoni, się ma...za to nie muszę korzystać z Solarisów korzystając z opcji- pasażerowie stojący, powinni trzymać się uchwytów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już to wałkowane kilkukrotnie nawet w newsach na głównej - zmowa producentów kości: Hynix, Micron i Samsung. Ceny ramów (oraz dysków SSD) zaczęły rosnąć dokładnie rok temu, w listopadzie 2016. Przykładowo taki ram (mój) kosztuje obecnie tyle: KLIK, natomiast rok temu przed podwyżkami jego cena wynosiła ok. 360 - 380zł. Ceny obecnie poszybowały już o ponad 100% do góry i końca nie widać. To jest chore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i łba hydrze nie ukręcisz :pistols: Dobrze, że nastukałem trochę kompletów DDR3 jak były dobre ceny, się sprzeda i będzie na Trident RGB :finger: trudno, ale normalne faktycznie, to to nie jest, żeby tyle fikać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ceny pamięci ram i ssd mają spaść w 2018 roku a winę za wysokie ceny należy obarczyć Apple za zarezerwowanie olbrzymich ilości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny pamięci ram i ssd mają spaść w 2018 roku a winę za wysokie ceny należy obarczyć Apple za zarezerwowanie olbrzymich ilości pamięci.

 

Nie, no tyle nie zamierzam czekać, absolutnie! Powiedz jak ten ASRock Formuła się sprawuje? Mobas godny uwagi? Właśnie taką 170tkę bym upolował, tyle, że pod Kaby. W szczególności mnie interesują możliwości OC pamięci, coś tam ukręciłeś na tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Nie, no tyle nie zamierzam czekać, absolutnie! Powiedz jak ten ASRock Formuła się sprawuje? Mobas godny uwagi? Właśnie taką 170tkę bym upolował, tyle, że pod Kaby. W szczególności mnie interesują możliwości OC pamięci, coś tam ukręciłeś na tym sprzęcie?

 

Z170 OC Formula to jak na razie najlepsza płyta do OC dla 6 i 7 generacji procesorów.

 

 

Plusy OC Formula w stosunku do G43 Plus:

 

+ 15Mhz więcej na CPU

+ 100MHz więcej na Ring

+ stabilne działanie pamięci DDR4 3600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...