Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

speed3r

TV 4K HDR 55" - 65"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zastanawiam się nad wymianą swojego wysłużonego, starego TV LCD HD-Ready 32" na coś świeższego. Obecny TV mam od ponad 7 lat, tak więc fajnie by było wymienić na coś dobrego.

 

TV wykorzystywane praktycznie tylko do konsoli (PS4, w przyszłości PS4Pro) i oglądania Netflixa.

 

Dotychczasowy TV ma bardzo niski input lag, co chciałbym by było zachowane w kolejnym TV.

 

Wielkość TV: 55" lub 65"

 

Budżet: 5000 - 9000zł. Chciałbym wydać jak najmniej, ale jeżeli różnica w jakości będzie znaczna, to chętnie dopłacę do górnego pułapu budżetu. TV ma być na lata.

 

Czytałem sporo, że zeszłoroczne modele Samsunga KS9500 są bardzo dobre (i nie rozklejają się), ale nie mam jakoś przekonania do zakrzywionych TV. Nigdy nie oglądałem materiałów na takim TV i nie wiem czy to zakrzywienie nie irytuje? Czy tegoroczne TV od Samsunga są znacznie gorsze, niż zeszłoroczne?

 

Jakie modele/firmy polecacie?

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz sobie do sklepu zobacz jaki ma obraz lcd a jaki ma OLED znam sporo ludzi którzy mają w domu oleda i nikt nie narzeka na wypalanie na sklepie też nie zauważyłem tego problemu a obraz jest obłędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem ostatnio Sony 65XE9005. Do wyrwania za 7500 w promocjach, które są co chwilę.

Z jakiej odległości będziesz oglądał TV? Wielkość ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE9005 bardzo dobry tv jak na lcd ale jak go postawimy koło oleda to zaczynamy się śmiać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz sobie do sklepu zobacz jaki ma obraz lcd a jaki ma OLED znam sporo ludzi którzy mają w domu oleda i nikt nie narzeka na wypalanie na sklepie też nie zauważyłem tego problemu a obraz jest obłędny

Akurat w sklepie chu... widać za przeproszeniem :P

Oled pokazuje pazur w zaciemnionych pomieszczeniach.

 

Do autora, KS9500 jest chyba najlepszy w tej cenie jeśli chodzi o LCD. Bardzo dobra czerń (jak na LCD) i mega HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzę różnicę w sklepie jak stoją koło siebie oled vs VA nie wspomnę o śmiesznym ips

 

KS9500 nawet bym nie myślał przez zakrzywienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skad ten afront do zakrzywionych ekranów ;) Sam mam i nie widzę wad,wręcz przeciwnie.W tej kategorii cenowej co podales do 9000zl w karegorii lcd to ks9500 najlepszy ,reszta przykleka na kolanko przed nim.Oled pod warunkiem ze nie oglądasz duzo programów informacyjnym ze statycznym paskiem informacyjnym,widzialem na zywo wypalenia na oledach i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem ostatnio Sony 65XE9005. Do wyrwania za 7500 w promocjach, które są co chwilę.

Z jakiej odległości będziesz oglądał TV? Wielkość ma znaczenie :)

 

Odległość to 2-2,5m obecnie, ale w niedalekiej przyszłości powiększy się do 3-3,5m.

 

 

A są jakieś sensowne alternatywy bez zakrzywionego ekranu w tym budżecie, które nie będą BARDZO odbiegały jakościowo od KS9500 z zakrzywionym ekranem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak tylko do Netflixa i PS4 Pro to bierz OLEDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze jest sony xe93/xe 9305 albo Panas. TX-58DX900E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakrzywiony ekran ma tylko sens w kinie skąd się wywodzi bo wielkość ekranu odpowiada wielkości całej ściany pomieszczenia i wtedy nie ma możliwości oglądania ekranu z boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze jest sony xe93/xe 9305 albo Panas. TX-58DX900E

 

Czyli w rozpatrywanym przedziale cenowym TOP3 telewizorów 65" to:

 

1. Samsung KS9500 (zakrzywiony)

2. Panasonic TX-58DX900E

3. Sony XE9305

 

Czy jakiś inny telewizor bez zakrzywienia zasługuje na miejsce wśród TOP3?

 

Jak wygląda sprawa z TV 55" ? Czy Samsung KS7500 jakościowo jest ok, czy rozkleja się nadal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ks7500 miały tendencje do rozklejania. Bierz oleda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie bierz czasrm ks7500 to podświetlanie krawędziowe jest strasznie kiepskie do tego HDR nie robi na nim wrażenia jak na KS9500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem tylko OLED, B7 jeśli chcesz zaoszczędzić. Rożnica między C7 jest tylko w stopce

Nie boj się tak wypaleń, miałem EG910 teraz mam B7 i zero problemów. Powidoki ? tak czasem ale wypalić Oleda to trzeba się postarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynikają te powidoki / wypalenia w OLEDach?

 

Jakby odrzucić OLED to jakie są najlepsze TV 55" w tym przedziale, a jakie 65" ? Czy TV kosztujące ~ 5000zł aż tak odbiegają jakościowo od tych z przedziału 7500zł-9000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynikają te powidoki / wypalenia w OLEDach?

 

Jakby odrzucić OLED to jakie są najlepsze TV 55" w tym przedziale, a jakie 65" ? Czy TV kosztujące ~ 5000zł aż tak odbiegają jakościowo od tych z przedziału 7500zł-9000zł?

Różnica to dokładnie 4000-5000tyś. Jak dla mnie bardzo duża i warta dopłacenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier OLED to jeszcze nie dzisiaj, elementy takie jak HUD prędzej czy później się wypalają, trzeba zmniejszać kontrast, przerywać grę co jakiś czas, jest cały wysyp tematów o tym problemie, teraz po czasie wychodzą mankamenty nowej technologii. Do filmów natomiast rewelacja ale do gier bym nie ryzykował tyle pieniędzy a w warunkach gwarancji podają, że to nie podlega gwarancji. Co do zakrzywienia to zupełnie nie przeszkadza, po 5 minutach zapominasz, że w ogóle istnieje. KS9500 jest bezkonkurencyjny jak jeszcze znajdziesz nową sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się znaleźć jeszcze Philipsa 6521, dobry wybór w kategorii 65 cali. Świetna relacja cena/jakość. Dobry kontrast, dobre odświeżanie, dobry Android TV, dobry input lag. Najważniejsze jednak byś sam zobaczył jak sprawuje się w praktyce, ale to wymaga przejechania się nie do pierwszego lepszego sklepu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips wypada bardzo blado w porównaniu do KS9500. Efekty HDR praktycznie niewidoczny.

 

https://hdtvpolska.c...-hd-matryca-va/

lag w grach 4K na poziomie prawie 50ms też nie zachwyca. Nie polecałbym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. ;)

 

Czy aktualnie jest jakiś lepszy TV do 6500zł, niż Samsung NU8002 lub Sony xe9005? Oba mają bardzo dobre HDR? Czy może Samsungi z 2016/2017 były lepsze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...