Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vamos_BLAUGRANA

GTX 980 TI - niskie taktowanie zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeszcze wczoraj wszystko było dobrze a tu nagle problem z kartą Gigabyte G1 GTX 980 Ti. GTA 5 karta działa na 100 % zegar 1418 Mhz a Battlefield 1 karta działa na 100 % zegar 696 MHz i jest to stała wartość na LOW ledwo 60 FPS na Ultra poniżej 30 FPS.

 

Wykonałem

 

- usunięcie sterowników za pomocą DDU i wgranie ponownie

- przywracanie systemu

- przeinstalowaniu gry

 

Nic to nie dało dodam tylko, że inne gry też się podzieliły jedne chodzą na 1418 Mhz a drugie na 696 MHz

 

Miał ktoś podobny problem ? a może karta zaczyna odchodzić do doliny krzemowej ? nie ma też żadnych restartów, artefaktów itp., temperatury w normie tylko zegar na 696 zamiast 1418. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miał ktoś podobny problem ? a może karta zaczyna odchodzić do doliny krzemowej ?

 

Możliwe miałem taki jeden przypadek i to dokładnie z tą karta tj g1 ale o tyle dziwne ze masz rózne w grach

Chyba ze gtaa nie jesst mocno obciązajaca gra tą karte

 

Druga mozliwośc to ze masz kart przekreconą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tomb Raider tez tak mialem i teraz juz działa ok, ale Battlefield 1 i inne gry zegar na 696. Ma ktos pomysl co jeszcze sprawdzić ? W benchmarkach karta dziala na full bez zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie sie coś bawiłes?

Karte masz od nowosci czy z 2 ręki?

Gw została ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź osobno każdą z kart w tym samym slocie pci-express, jak nie będzie problemów to wiadomo, że to nie GPU. Zostanie sprawdzić drugi slot pci-express i ewentualnie kable zasilające karty. Na końcu zostaje soft wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe masz czasami tego gta ,zoptymalizowanego przez GeForce Experience?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie się nie bawiłem, karta na gwarancji i została kupiona jako nowa w sklepie. Nie mam możliwości podmiany, kable zasilające są ok. Co do GeForce Experience to nie korzystam.

 

Zrobiłem spis gier na których zegary są na max i na tych co jest na 696 MHz. We wszystkich tych grach już co jest coś nie tak już w samym menu tak się ustawia. Sterownik 388.31. Najlepsze jest to, że taka gra jak Far Cry Primal działa ok a Far Cry 4 już nie, przecież to niemal to samo na tym samym silniku :-) jeszcze dwa dni temu było wszystko ok a teraz nagle coś takiego dziwnego. Tomb Raider dzisiaj rano działał na 696 MHz wróciłem z pracy włączyłem zegary na full - wyłączyłem grę włączyłem ponownie i już jest na 696 MHz. Nadmieniam, że pamięć też stoi w miejscu. Temperatury ok, artefaktów nie ma.

 

Gry w których jest wszystko jest OK:

 

GTA 5, Far Cry Primal, Fifa 17, Assassin’s Creed Unity, Assassin's Creed Syndicate, Just Cause 3, Mafia 3, The Vanishing of Ethan Carter

 

Gry w których zegar ustawia się na 696 MHz i nie chce iść więcej:

 

Battlefield 1, Battlefield 4, Far Cry 4, Farming Simulator 17, theHunter Call of the Wild, Tomb Raider - Rise of the, Call of Duty WWII

 

 

Karta wybiera sobie które gry są fajne a które be ? :E naprawdę niecodzienna sytuacja i nie spotkałem się z czymś takim jeszcze. Wg. mnie coś blokuje te zegary, bo jakby karta była zepsuta to na wszystkich grach byłoby to samo. Karta na stock czy z OC też bez znaczenia. Macie jakieś pomysły jeszcze ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączam komputer i wszystkie wymienione gry, które działały na 696 Mhz idą na 1418 MHz jednak po pewnym czasie znów się wszystko popsuło. Zauważyłem, że podczas naciśnięcia ALT+TAB w jednej z tych gier odblokowało się Dla mnie jest to coś nie tak z software od strony karty albo systemu. Tylko teraz dojść co jest nie tak będzie trudno, skoro sterownik ponownie wgrany, przywracanie systemu i przeinstalowanie gier nic nie dało. Czyściłem też system z śmieci, wszystkie aktualizacje w systemie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz karte na innym komputerze i bedziesz mial czarno na bialym czy to karta czy cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mozliwosci sprawdzenia karty na innym komputerze, bo wszystkich co znam maja stare komputery. Pozostaje kombinowac w ostatecznosci wgrac Nowy system i sprawdzic na czystym systemie jesli tez bedzie, zle to wiadomo, ze na 100 % karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mozliwosci sprawdzenia karty na innym komputerze, bo wszystkich co znam maja stare komputery. Pozostaje kombinowac w ostatecznosci wgrac Nowy system i sprawdzic na czystym systemie jesli tez bedzie, zle to wiadomo, ze na 100 % karta.

 

Skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym spróbować zgadać Cię z kumplem z Gliwic na test karty w Jego kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy system, karta sprawdzana na innym kablu zasilającym oraz w drugim slocie płyty głównej i jest to samo. Zamówiłem ZOTAC GeForce GTX1080Ti AMP! Extreme core edition. Dwa pytania przy okazji.

 

1 - karta obecna firmy Gigabyte gwarancja do lipca 2018 roku do 24 miesięcy serwisuje sklep a ostanie 12 miesiący w swoim zakresie trzeba to robić ?

 

2 - jaki monitor byłby odpowiedni pod tą kartę nadmieniam, że nie interesuje mnie 4K, bo ja lubię mieć każdą grę w minimum 60 FPS, iiyama to nadal dobre monitor robi czy polecacie coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na fakturze 36 to sklep ;)

 

Sprawdzałeś na starych sterach tj przed 388 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 1

 

post-226100-15112008879773_thumb.gif

 

GTA 5

 

post-226100-1511200895071_thumb.gif

 

Taktowanie w MSI pokazywało 696 MHz przy BF 1 a nie 1151 Mhz zresztą ta karta jest ustawiona na 1418 MHz, fabryczne OC, zresztą na stock 1380 MHz jest to samo. Artefaktów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 384.94 i Battlefield 1 śmiga na full. Tylko jest problem - mam też najnowszy Call of Duty WWII i on wymaga do uruchomienia najnowszych sterowników, jeśli je zainstaluje a przed chwilą je miałem to zarówno CoD i BF 1 będą działać na 696 MHz.

 

Z tego linku co podałeś to sytuacja niemal identyczna więc posiadacze GTX 960 lub GTX 980 Ti powinni mieć tak samo wszyscy ? Nvidia coś z tym robi ?

 

Jak ja sprzedam teraz tą kartę jak takie cuda się dzieją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem ze sprzedażą, Nvidia coś przy 980Ti ostro namieszała, w 2-3 grach występują anomalie w których 1060 6GB było szybsze, a do tego jaja z zegarami, co ciekawe już nie pierwszy raz, też miałem z tym problem zanim karta nie zawinęła się na tamten świat ;)

 

EDIT: Sprawdź sobie w podglądzie zdarzeń czy Ci sterownika w tych niektórych grach nie wywala, bo 595-695 MHz zawsze miałem jak wywaliło mi sterownik przy niestabilnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...