Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fiszek

Laptop do codziennego użytku 2500-2700zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolejny raz zwracam się z prośbą o pomoc w doborze laptopa ( poprzednie rady były strzałem w dziesiątkę dziękuję bardzo). Znajomy chce kupić prezent żonie pod choinkę padło na laptopa.

Cena ok 3000zl

Laptop do codziennego użytku przez kobietę zdjęcia, filmy, seriale, internet. Laptop musi mieć :

I5 co by go tak ząb czasu nie ruszył szybko

SSD najlepiej 512gb może być 256gb + dodatkowy dysk twardy zamiast napedu

Podświetlana klawiaturę

Jakąś fajną matrycę co by można filmy w spokoju oglądać we 2 czy pokazać zdjęcia znajomym

HDMI

Gier laptop nie uświadczy

Preferowane firmy Asus, lenovo, dell

Kolor kobiecy xD szary/biały

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS tak pytając z ciekawości opłaca się w laptopie brać pamięci DDR 4 bo na allegro wysyp takich laptopów

 

Wymogi realne w tej cenie czy trzeba z czegoś zrezygnować/ iść na kompromis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naginając nieco budżet możesz szukać również Della Inspriona 5578 lub pokrewnych, na pewno na plus można zaliczyć wysoką jakość wykonania, matową matrycę oraz znakomity serwis. To właśnie moja propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owy laptop jest z 2013 roku. Procek karta niby ok ale temperatury pozostawiają trochę do życzenia, nie znajdzie się nic w nowszym procesie technologicznym?

 

Naginając nieco budżet możesz szukać również Della Inspriona 5578 lub pokrewnych, na pewno na plus można zaliczyć wysoką jakość wykonania, matową matrycę oraz znakomity serwis. To właśnie moja propozycja.

 

Spojrzałem chwilę i 3200 to nie jest małe nagięcie budżetu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że będzie ciężko. Za 2150 kupiłem żonie Asusa (ale z I3, 256SSD, 8GB, grafika zintegrowana). Jeżeli byłoby coś z i5 i 512 SSD do 2500 to sam byłbym ciekaw. Aha, i zakupiony sprzęt bez systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba iść na kompromisy w tym budżecie dobrą propozycją będzie 14" Lenovo:

Lenovo Ideapad 320s-14 i3-7100U/8GB/1TB/Win10 Czerwony 2499zł

Ma matową matrycę FHD IPS (z cienkimi ramkami wokół ekranu), 8GB pamięci, miejsce na dysk SSD na PCIe (jak będzie grzeczna to można jej kupić w przyszłości na prezent tongue.gif ). Napęd DVD na USB- jeżeli potrzebny. HDMI-jest. i5 i SSD (i to jeszcze o pojemności 512GB) w tym budżecie nie osiągalne. 320s dostępny jest jeszcze w dwóch kolorach: białymi szarym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mały budżet, za duże wymagania.

 

A 2700zl zmieni coś?

 

 

 

Dvd musi być w lapku na USB odpada

Ewentualnie może się przyjrzeć i3 ujka (obecnie chyba są dość wydajne i chłodne ?)

Aha zostało uściślone że kolor ma być kobiecy szary biały ect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 320-15 i5-7200U/8GB/256 Srebrny

Matryca FULL HD matowa większy obszar roboczy, laptop w kolorze srebrnym więc powinien pasowąc, wykonanie akceptowalne, posiada napęd DVD wbudowany, procesor 7 generacji i5U, dysk 250 GB najwyżej w przyszłości dokupisz HDD zewnętrzny na dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drożej (bliżej 3 tyś) masz np. Delle:

Dell Inspiron 5567 i5-7200U/8GB/256/Win10 R7 FHD biały za 2999zł

Z matrycą FHD, procesorem i5, 256GB dyskiem SSD, 8Gb pamięci ram oraz w białym kolorze i z systemem. W tej samej cenie jest też wersja w kolorze niebieskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pertraktujac z kumplem doszedł do wniosku że może dać +/- 3tys zł

Laptop biały/szary

I5

Dysk SSD 256gb + dysk twardy zamiast napedu

Windows

Podświetlana klawiatura

Dedykowana karta graficzna jest zbędna

Dobra matryca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie to jednak trzeba iść na kompromisy.

 

Acer Aspire 5 i3-7130U/8GB/256+500/Win10 FHD IPS za 2949zł

Bardzo udany model Acera w tym wypadku z nieco szybszym procesorem i3-7130U (który będzie na poziomie i5-7200U), matową matrycą IPS FHD, dwoma dyskami (256GB SSD i 1TB HDD) i systemem operacyjnym Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...