Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morrowind

Firefox 57 Quantum

  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jako Użytkownikowi Firefox:

    • Podobają mi się zmiany w wersji 57, jest wyraźnie szybciej i to się liczy.
    • Bez moich dodatków to już inna przeglądarka.
    • Używam innej i mam to w dupie :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu FF zamiast od razu wyświetlić Speed Dial(FVD), pokazuje się strona "nie odnaleziono pliku" i dopiero przechodzi do SD. Można to jakość zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

wersja 58 jest jeszcze szybsza od 57 :o ale dopiero w wersji beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos dodatków: Wcześniej miałem zainstalowany jakiś session manager, miał wiele funkcji, ale najistotniejsza dla mnie była taka, że klikając kółkiem na plusa (otwieranie nowej zakładki) otwierał ostatnio zamknięte karty. Ma ktoś jakiś dodatek, który umożliwiałby taką operację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Otwierasz nową kartę > klikasz na słoneczko w prawym górnym rogu (dostosuj stronę nowej karty) i konfigurujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dość istotny plugin od przełączania kart dźwiękowych pod firefoxa Quantum nie podejdzie, robi się coraz śmieszniej, może Internet Explorer 6 po odświeżeniu dalej ma szansę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest proteza tylko, ciekawe czy już ogarnęli renderowania paska tytułu z systemu gdyż po dołożeniu Aero przeglądarka nie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa mojej modyfikacji kodu wielu rzędów kart to polecam zmienić go na poniższy (jest prostszy i działa minimalnie lepiej):

Opcja bez limitu rzędów kart:

 

.tabbrowser-tab:not([pinned]) {
   flex-grow:1;
   min-width:150px;
}
.tabbrowser-tab,.tab-background {
   height:var(--tab-min-height);
}
.tab-stack {
   width: 100%;
}
.tabbrowser-tabs .scrollbox-innerbox {
   display: flex;
   flex-wrap: wrap;
}
.tabbrowser-tabs .arrowscrollbox-scrollbox {
   overflow: visible;
   display: block;
}
#titlebar,#titlebar-buttonbox{
   height:var(--tab-min-height) !important;
}
#titlebar{
   margin-bottom:calc(var(--tab-min-height)*-1) !important;
}
#main-window[sizemode="maximized"] #titlebar{
   margin-bottom:calc(6px + var(--tab-min-height)*-1) !important;
}
#titlebar:active{
   margin-bottom:0 !important;
}
#titlebar:active #titlebar-content{
   margin-bottom:var(--tab-min-height) !important;
}
.tabbrowser-tabs .scrollbutton-up,.tabbrowser-tabs .scrollbutton-down,#alltabs-button,.tabbrowser-tab:not([fadein]){
   display: none;
}

 

Opcja z limitem rzędów kart: (kolejne rzędy kart ponad limit można widzieć po przesunięciu paskiem suwaka, który pojawi się dopiero po przekroczeniu limitu rzędów, niestety rolką myszki nie można tego zrobić)

.tabbrowser-tab:not([pinned]) {
   flex-grow:1;
   min-width:150px;
}
.tabbrowser-tab,.tab-background {
   height:var(--tab-min-height);
}
.tab-stack {
   width: 100%;
}
.tabbrowser-tabs .scrollbox-innerbox {
   display: flex;
   flex-wrap: wrap;
   overflow-y: auto !important;
   min-height: var(--tab-min-height); /* default */
   max-height: calc(3*var(--tab-min-height)) !important; /* "3*var" to 3 rzędów kart, jak ktoś chce mniej lub więcej to zmienić na wybraną ilość */

}
.tabbrowser-tabs .arrowscrollbox-scrollbox {
   overflow: visible;
   display: block;

}
#titlebar,#titlebar-buttonbox{
   height:var(--tab-min-height) !important;
}
#titlebar{
   margin-bottom:calc(var(--tab-min-height)*-1) !important;
}
#main-window[sizemode="maximized"] #titlebar{
   margin-bottom:calc(6px + var(--tab-min-height)*-1) !important;
}
#titlebar:active{
   margin-bottom:0 !important;
}
#titlebar:active #titlebar-content{
   margin-bottom:var(--tab-min-height) !important;
}
.tabbrowser-tabs .scrollbutton-up,.tabbrowser-tabs .scrollbutton-down,#alltabs-button,.tabbrowser-tab:not([fadein]){
   display: none;
}
#main-window[tabsintitlebar] #tabbrowser-tabs {
  -moz-window-dragging: no-drag;   
}

Limit jest ustawiony na 3 rzędy ale można go zmienić na dowolną liczbę edytując kod:

max-height: calc(3*var(--tab-min-height)) !important;

z 3*var na np. 5*var itd.(Minus wersji z limitem jest stracenie możliwość złapania i przesunięcia okna Firefoxa w wolnym polu paska tytułowego przeglądarki np. przy otwartych kilku kartach, można to robić jedynie za puste pole obok przycisków minimalizuj,maks., zamknij.)

 

W odróżnieniu od mojego kodu nie ma on problemu z mikro sekundowym skokiem okna/obrazu w przeglądarce podczas otwierania jednych z pierwszych kart. Poza tym działa tak samo i nadal nie ma sposobu na przeciąganie kart między rzędami, więc trzeba czekać aż przepiszą rozszerznie TabMixPlus pod Webext. by móc uzyskać pełną funkcjonalność multirow tabs. Instrukcje dodania kodu umieściłem poniżej:

 

Funkcje wielu rzędów paska zakładek/kart dodasz w pliku: userChrome.css, plik znajdziesz w folderze:

c:\Users\<twój folder użytkownika>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<twój folder profilowy z chaotyczną nazwą>\chrome\

Jak nie będzie tam folderu "chrome" to go utwórz o takiej samej nazwie oraz utwórz plik tekstowy o nazwie: userChrome i w nim wklej i zapisz wybrany kod, po czym zmień rozszerzenie tego pliku z txt na css

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajne rozszerzenie : Chrome Store Foxified. Służy do umożliwienia instalacji rozszerzeń z Chrome i Opery do Firefoxa 57 Quantum. W celu umożliwienia instalacji trzeba zalogować się lub założyć konto FF i potwierdzić zgodę na uprawnienia wymagane do instalacji nieautoryzowanych aplikacji. Wszystko wykonujemy zgodnie z poleceniami w ustawieniach rozszerzenia. Bardzo fajna sprawa, dzięki temu mogłem zainstalować niedostępne rozszerzenie, ani jakikolwiek zamiennik na FF jak np. Mailto: służące do przekierowania odnośników emailowych np. na webmaila (np. outlook). Polecam przetestować szczególnie tym co nie mogą znaleźć odpowiedników starych rozszerzeń dla FF Quantum, a być może znajdą je w zbiorze dla Chrome/Opery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podrzucić alternatywę dla DownThemAll!? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie mogę zainstalować, wyskakuje komunikat, że dodatek nie został zweryfikowany. Próbowałem zmienić

 

xpinstall.signatures.required na false

 

ale nadal nie mogę zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziecie zbiór przydatnych modyfikacji interfejsu FF jak multi rzędy zakładek, przeniesienia pola znajdź na stronie w górny róg jak w chrome i wiele innych:

https://github.com/andreicristianpetcu/UserChrome-Tweaks

Funkcje te dodasz w pliku: userChrome.css, plik znajdziesz w folderze:

c:\Users\<twój folder użytkownika>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<twój folder profilowy z chaotyczną nazwą>\chrome\

Jak nie będzie tam folderu "chrome" to go utwórz o takiej samej nazwie oraz utwórz plik tekstowy o nazwie: userChrome otwórz go i w nim wklej oraz zapisz wybrany kod, po czym zmień rozszerzenie tego pliku z txt na css

Multi-rzędy i findbar wygląda tak:

eCqL0QH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej mała aktualizacja kodu pod update FF 58:

Jak ktoś używa mojej modyfikacji kodu wielu rzędów kart to polecam zmienić go na poniższy (jest prostszy i działa minimalnie lepiej):

Opcja bez limitu rzędów kart:

 

.tabbrowser-tab:not([pinned]) {
   flex-grow:1;
   min-width:150px;
}
.tabbrowser-tab,.tab-background {
   height:var(--tab-min-height);
}
.tab-stack {
   width: 100%;
}
#tabbrowser-tabs .scrollbox-innerbox {
   display: flex;
   flex-wrap: wrap;
}
#tabbrowser-tabs .arrowscrollbox-scrollbox {
   overflow: visible;
   display: block;
}
#titlebar,#titlebar-buttonbox{
   height:var(--tab-min-height) !important;
}
#titlebar{
   margin-bottom:calc(var(--tab-min-height)*-1) !important;
}
#main-window[sizemode="maximized"] #titlebar{
   margin-bottom:calc(6px + var(--tab-min-height)*-1) !important;
}
#titlebar:active{
   margin-bottom:0 !important;
}
#titlebar:active #titlebar-content{
   margin-bottom:var(--tab-min-height) !important;
}
#tabbrowser-tabs .scrollbutton-up,#tabbrowser-tabs .scrollbutton-down,#alltabs-button,.tabbrowser-tab:not([fadein]){
   display: none;
}

 

Opcja z limitem rzędów kart: (kolejne rzędy kart ponad limit można widzieć po przesunięciu paskiem suwaka, który pojawi się dopiero po przekroczeniu limitu rzędów, niestety rolką myszki nie można tego zrobić)

.tabbrowser-tab:not([pinned]) {
   flex-grow:1;
   min-width:150px;
}
.tabbrowser-tab,.tab-background {
   height:var(--tab-min-height);
}
.tab-stack {
   width: 100%;
}
#tabbrowser-tabs .scrollbox-innerbox {
   display: flex;
   flex-wrap: wrap;
   overflow-y: auto !important;
   min-height: var(--tab-min-height); /* default */
   max-height: calc(3*var(--tab-min-height)) !important; /* "3*var" to 3 rzędów kart, jak ktoś chce mniej lub więcej to zmienić na wybraną ilość */

}
#tabbrowser-tabs .arrowscrollbox-scrollbox {
   overflow: visible;
   display: block;

}
#titlebar,#titlebar-buttonbox{
   height:var(--tab-min-height) !important;
}
#titlebar{
   margin-bottom:calc(var(--tab-min-height)*-1) !important;
}
#main-window[sizemode="maximized"] #titlebar{
   margin-bottom:calc(6px + var(--tab-min-height)*-1) !important;
}
#titlebar:active{
   margin-bottom:0 !important;
}
#titlebar:active #titlebar-content{
   margin-bottom:var(--tab-min-height) !important;
}
#tabbrowser-tabs .scrollbutton-up,#tabbrowser-tabs .scrollbutton-down,#alltabs-button,.tabbrowser-tab:not([fadein]){
   display: none;
}
#main-window[tabsintitlebar] #tabbrowser-tabs {
  -moz-window-dragging: no-drag;   
}

Limit jest ustawiony na 3 rzędy ale można go zmienić na dowolną liczbę edytując kod:

max-height: calc(3*var(--tab-min-height)) !important;

z 3*var na np. 5*var itd.(Minus wersji z limitem jest stracenie możliwość złapania i przesunięcia okna Firefoxa w wolnym polu paska tytułowego przeglądarki np. przy otwartych kilku kartach, można to robić jedynie za puste pole obok przycisków minimalizuj,maks., zamknij.)

 

W odróżnieniu od mojego kodu nie ma on problemu z mikro sekundowym skokiem okna/obrazu w przeglądarce podczas otwierania jednych z pierwszych kart. Poza tym działa tak samo i nadal nie ma sposobu na przeciąganie kart między rzędami, więc trzeba czekać aż przepiszą rozszerznie TabMixPlus pod Webext. by móc uzyskać pełną funkcjonalność multirow tabs. Instrukcje dodania kodu umieściłem poniżej:

 

 

Funkcje wielu rzędów paska zakładek dodasz w pliku: userChrome.css, plik znajdziesz w folderze:

c:\Users\<twój folder użytkownika>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<twój folder profilowy z chaotyczną nazwą>\chrome\

Jak nie będzie tam folderu "chrome" to go utwórz o takiej samej nazwie oraz utwórz plik tekstowy o nazwie: userChrome i w nim dodaj kod i zapisz zmiany i zmień rozszerzenie userChrome.txt na userChrome.css

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Niestety dla mnie Firefox jest martwy i Mozilla robi wszystko by go ubić. Byłem z nim od wersji 2.0 do 60a1 ale nawet 60a1 potrafi się mulić. Chrome 66a1 działa idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R4zen

 

Świetny ten twój kod i ogólnie super. Dzięki za dobrą robotę! Odblokowuje możliwość wyświetlania kart w wielu rzędach, bez której to funkcji nie widzę sensu używania Firefoxa Quantum. Na razie radziłem sobie przy pomocy rozszerzenia Tab Center Redux. Można z tym żyć, ale szału nie ma. Nowy TabMix to na razie bezużyteczna kupa i nawet nie cień poprzednika, niestety...

 

Tak więc głównie siedzę na Cyberfoxie i próbuję tuningować Quantum, by nadawało się do pracy. Udało mi się to może w 3/4. Ale odwrotu nie ma, bo np. Cyberfox zaczyna coraz częściej miewać problemy związane ze starą architekturą. O rozszerzeniach i ich aktualizacji nie wspominając... Ból jak wiadomo polega na niewielkiej ilości odpowiedników starych wtyczek. I to jeszcze oferujących ich poziom i funkcjonalność. A to się zmienia bardzo powoli...

 

Kombinujących ostrzegam: Zmiana wtyczki w Firefoxie potrafi ją podmienić i w Cyberfoxie, choć to teoretycznie inna przeglądarka. Podobnie część ustawień. Backup przynajmniej w postaci FEBE obowiązkowy! Miałem przez to trochę "zabawy" i nie polecam... ;)

 

I teraz pytanie za 100 punktów do ciebie:

 

Czy dałbyś radę rozwiązać takie uboczne efekty:

1. Po zastosowaniu twojego skryptu css, zniknęły mi wszystkie separatory między kartami. Trochę to utrudnia życie.

2. Karty które są nieprzypięte, słabo wyróżniają się z tła i co gorsza, napisy na nich zanikają przy prawym końcu karty. Jest to nieczytelne.

3. I ten koszmarny suwak przewijania, rodem chyba z Win XP... ;) Nie da się zrobić strzałek na boki albo góra dół? Błagam!

 

Na razie po przekopiowaniu z Cyberfoxa mogę mieć albo separatory i strzałki przewijania, albo kilka rzędów kart. Niestety nie umiem połączyć tych fragmentów kodu do kupy, bo programowanie jest dla mnie dość odległą dziedziną wiedzy i idzie mi dobrze tylko w Watch Dogs ;)

 

I niestety Quantum nie zawiera czegoś takiego jak Cyber CTR. Genialnego narzędzia do dowolnego sterowania wyglądem dla użytkowników nie będących programistami. Cholerna szkoda...

 

Z góry dzięki za wszelkie starania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajne rozszerzenie : Chrome Store Foxified. Służy do umożliwienia instalacji rozszerzeń z Chrome i Opery do Firefoxa 57 Quantum.

Pomysł fajny, szkoda tylko, że nie działa na nim moje ulubione rozrzeszenie do Chrome'a, Super Simple Highlighter.

 

Ja z przejścia na Quantum jestem w sumie zadowolony. Nieco większa płynność, trochę lepsze zarządzanie pamięcią. Na początku byłem zły z powodu uwalenia części add-onów i rozważałem przejście na Waterfoxa. Ale teraz przekonwertowanych zostało 90% moich ulubionych dodatków (bez pozostałych 10% da się żyć), więc nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym firefox różni się od Waterfoxa?

Obie przeglądarki już mają 64 bitowe wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się rozwojowa wersja Tab Mix Plusa WE. Na razie działają tylko niektóre opcje.

 

Na razie to działa w zasadzie jedna opcja "Links" ale dobre na początek i to.

Dla mnie bez Tab Mix Plus to FF nie istnieje. Niech rozwijają ten projekt jak najszybciej to w końcu dla mnie FF będzie tak funkcjonalny jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Was i mam mętlik w dyńce :P

 

Prosta prośba: uruchamiam FF i jest strona startowa Google.

 

Wszystko OK, ale białe tło strony razi mnie w oczy i chciałbym mieć inny kolor.

 

Proszę o pomoc w zmianie koloru tła strony startowej google w FF.

 

Tak to wygląda po uruchomieniu przeglądarki;

 

tlo_google.jpg

 

WIN10 x64 1803 17134.1 pro

 

ff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj dodatek Stylus, i wybierz jakąś skórkę ze strony userstyles.org.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

 

Rozwiązaniem twojego problemu jest wtyczka o dosadnej, acz mało finezyjnej nazwie: "Dark Background and Light Text" :lol2:

Jest lepsza od Stylusa, choć bardziej monotematyczna. Właściwie: monochromatyczna... :E

Albowiem działa na każdej stronie i nie trzeba specjalnie w tym celu pobierać żadnej skóry.

Amen.

 

Nowa wtyczka Dark Reader jest jeszcze lepsza, choć potrafi negatywnie wpłynąć na szybkość wczytywania stron. Coś za coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra i buczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...