Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kudlatypawelek

8600k lub 8700k - coś z porządną sekcją zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

powoli przymierzam się do zakupu platformy na Coffee Lake. Powrzucałem wszystko do koszyka w morele.net, ale coś mnie podkusiło, żeby poczytać jeszcze o płytach głównych (teraz mam w koszyku Asusa Prime Z370-A). Wygląda na to, że to może nie być wystarczające rozwiązanie. Nawet nie wiedziałem, że sekcje zasilania tak się pocą w tych nowych konstrukcjach. Co byście doradzili na dzień 18.11. Sporo dobrych opinii wyczytałem o Asrocku Exterme4, z kolei jakbym chciał pozostać przy Asusie to chyba Strix F to minimum....potem cena leci w górę i niebezpiecznie zbliża się do 1k złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Asusa to najpewniej jest od Hero po APEXa jeżeli chodzi o sekcje + 8700k OC przy Strixie musiał byś przewertować kilkanaście recenzji i zweryfikować do ilu sekcja dobija, jeżeli zaś o prowadzenie RAM w rozsądnych pieniądzach i dobrej sekcji to Asrock daje rade

 

zaleta Asusa to tryb Adaptive , czyli przy OC procesor się zachowuje tak samo jak na ustawieniach Fabrycznych , czyli zegar i Vcore podnoszą sie i obniżają zależnie od potrzeby systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale to co proponujesz to już praktycznie 2 razy tyle w kasie co Z370-A :P (nie mówię o Extreme4). Nie da rady zmieścić się w max w tysiącu, niekoniecznie w obrębie tych dwóch marek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz taka płytę która uciągnie 8700k po OC bez płomieni na sekcji w niskim budżecie to nic tylko brać , poleciłem to co znam i to co przetestowałem , ktoś inny ma Asrocka i tez daje rade , TUF od ausa blado wypadł chyba a to płyta pokroju strixow , owszem różnice będą na plus lub minus ale na końcu i tak wygra ten kto ma lepszy TC na VRM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj również na nowe rewizje płyt które mogą mieć zmienione układy sekcji zasilania

 

co do asrocka mój Killer radzi sobie z OC do 5.1Ghz na twoim miejscu jednak wziąłbym Extreme skecja bardziej dopracowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS, dzięki za pomoc, doceniam. @bobekk - mam uważać, bo mogą być lepsze, czy nie daj Boże jeszcze gorsze od tych dotychczas "przerabianych". No i w sumie jak ja mam zdalnie ustalić jaką rewizję sklep ma na sprzedaż- jest to gdzieś wyszczegolnione w opisach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS, dzięki za pomoc, doceniam. @bobekk - mam uważać, bo mogą być lepsze, czy nie daj Boże jeszcze gorsze od tych dotychczas "przerabianych". No i w sumie jak ja mam zdalnie ustalić jaką rewizję sklep ma na sprzedaż- jest to gdzieś wyszczegolnione w opisach?

 

niestety praktyka niektórych producentów jest taka że płyty do recenzji wysyłanych do ludzi się tym zajmujących wyglądają inaczej niż te sprzedawane klientom detalicznym(lub posiadają "specjalną wersje biosu). Drugim znanym zachowaniem producentów płyt jest wydawanie nowych rewizji tej samej płyty z innymi np sekcjami zasilania tak na szybko przykład gigabyte.

Oczywiście tak nie musi być teraz w przypadku Z370 stąd słowo "uważaj"

 

Odnośnie Asrocka mogę powiedzieć dodatkowo że na chwilę obecną każda płyta oparta na z370 wymaga dalszych aktualizacji bios/uefi odnośnie trybu offset i LLC poniżej 1 i 2. Na chwilę obecną programowane są płyty po threadrippera ze względu na nowy kod od AMD (Agesa) który wymaga przepisania od nowa całego kodu uefi i na to mają priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co - wstrzymać się do nowego roku z zakupami. Offset to stary dobry offset Vcore? LLC to nadal Load Line Calibration - im wyższy tym lepiej pilnuje napięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co - wstrzymać się do nowego roku z zakupami. Offset to stary dobry offset Vcore? LLC to nadal Load Line Calibration - im wyższy tym lepiej pilnuje napięć?

 

mówię tylko o Asrock bo sam posiadam, ja mam stabilnie 8600K @ 4.8 przy vcore fixed na 1.27 i LLC1 (im wyższy tym wyższy Vcore ale również mniejsze spadki v) średnio podoba mi się trzymanie proca na stałym napięciu ale na offsecie ustawiając prawie takie samo napięcie jak przy fixed miałem crashe, dostałem potwierdzone info od asrock że wiedzą i jest to ogólny problem z całą linia z370 i pracują na fixem ale tak jak wspomniałem wcześniej teraz płyty pod AMD programują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam i zarazem polecam, asrock z370 gaming k6, mam 8600k po skalpie podkręconego na 5.0ghz przy 1.32vcore na stałe.

po 2h ciągłego stresu w linx:

max temp cpu 74*C

max temp vrm 75*C

max tpd cpu 198W (chociaż wczoraj po 15min linxa miałem max 168W)

 

płytkę polecam bo jest dobra i jeszcze sporo nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Asrocka Extreme to wydali 2 rewizję z lepszym VRM (układ Fairchild stosowany w K6 i Taichi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz ludzie się wkurzą , bo kupili za duże pieniądze lipę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak wydać może więcej kasy: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7? Faktycznie jest taka dobra, jak o niej piszą....swoją drogą straszny festyn :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Asrocka Extreme to wydali 2 rewizję z lepszym VRM (układ Fairchild stosowany w K6 i Taichi)

 

Mówisz o extreme 4 ? Można jakoś sprawdzić jaka to rewizja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz taka płytę która uciągnie 8700k po OC bez płomieni na sekcji w niskim budżecie to nic tylko brać , poleciłem to co znam i to co przetestowałem , ktoś inny ma Asrocka i tez daje rade , TUF od ausa blado wypadł chyba a to płyta pokroju strixow , owszem różnice będą na plus lub minus ale na końcu i tak wygra ten kto ma lepszy TC na VRM

 

 

VRM

 

ASUS TUF Z370-PRO GAMING - 118°C

MSI Pro Carbon - 75°C

iGame Z370 VULCAN X - 70°C

Asrock Fatal1ty k6 - 78°C

 

Biostar GT6 - 55°C

Gigabyte Gaming 5 - 48°C

 

Tak więc wybór płyt pod względem sekcji zasilania jest okropny w dodatku w uj kasy chcą za tandete.W lecie będziecie mieli większe temp a jak przyjdą upałythumbdown.gif.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

W lecie to będą nowe płyty na chipsetach Z390 z poprawionymi sekcjami zasilania i będą obsługiwały nowe procki Intela, jak i obecne "kawowe". Tak więc w razie jakiś problemów obecnego mobaska się sprzeda, a kupi coś na Z390 i wsadzi na powrót kawowego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spośród tych ?:

ASRock Z370 Taichi

Asus ROG STRIX Z370-F GAMING

MSI Z370 GAMING M5

 

Czy to raczej wybór między grypą, a anginą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ROG STRIX Z370-F GAMING to całkiem niezły wybór, dobra płyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cobyście wybrali spośród tych dwóch? Bo widzę, że na wielu forach są one mocno polecane do 8700k

 

1) Asrock Z370 Extreme4

 

2) Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6

 

PORÓWNANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod OC i5-8600, czy ew.. i7-8700K wystarczy płyta Z370 Msi sli plus, lub każda inna z integrą dźwięku alc-1220 w przedziale cenowym do max 600zł. Czy płacenie więcej za droższą ładnie wyglądającą, ale nie koniecznie lepszą płytę zmieni cokolwiek w wydajności w grach? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie będziesz robił OC, to MSI Z370 SLI PLUS będzie dobrym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu pod oc płyta sli plus miała by być złym rozwiązaniem? Moim prywatnym zdaniem to bardzo dobra płyta. Można podkręcić procesor, czy kartę w granicach rozsądku bez ekstremalnego oc które przynosi mizerne korzyści co do wzrostu fps w grach względem lekkiego oc w granicach rozsądku, ale znacznie zwiększa temperaturę pracy podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według testów przy kręceniu temperatury ukł. zasilana lecą na łeb na szyję, dlatego trzeba uważać co się kupuje. Stąd też moje pytanie o tego Gigabyte'a Gaming 7 - zbierał dobre recenzje jeśli chodzi o trzymanie przyzwoitych temperatur po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...