Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Leg@t

Mikroprzycięcia w grach / systemie - jak sobie z tym poradzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam laptopa jak w sygnaturce.

 

Mam problem z mikroprzycięciami w grach. Dokładnie chodzi o to ze w niektórych grach, nowszych czy starszych (CS1.6, CS:GO) mam takie momentalne przycięcia, że gra 'freezuje' się na zauważalny moment, raz na 1-10 sekund (zwykle tak co 7-10sek).

Dodam ze FPSy nie spadają w takich momentach na licznikach in-game czy GeForce Experience, wiec nie jest to jakis FPS-drop spowodowany np throttling'em. Normalnie w CS-1.6 mam ok 200fps (max_fps 200), CS:GO ok 150fps (max detale).

 

Czasami zdarzają mi się one także w systemie jak coś szybko zrobię (np otworze przeglądarkę i jakiś folder w jednym momencie) - wszystko mi się zatrzymuje na jakieś 0,5s i dopiero idzie dalej (nawet kursor zatrzymuje bez ruchu w miejscu)

 

Ktoś się może z czymś takim spotkał? Gdzieś czytałem ze pomaga wyłączenie parkowania rdzeni:

http://procesor.pl/news/jak-wylaczyc-parkowanie-rdzeni-w-procesorach-wielordzeniowych

 

po zrobieniu tego jest może trochę lepiej bo zdarza sie ze np kilkanaście minut jest dobrze... Ale nadal sa dni gdzie problem nadal występuje. To bardzo frustrujące w grach typu CS:GO gdzie liczy sie czas reakcji i precyzja.

W poprzednim laptopie (Acer-sygnaturka) nic takiego nie miało miejsca mimo że laptop 3letni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS:GO mam na SSD ponieważ kiedyś mialem takie problemy na koncu kazdej rundy (odtwarzana byla muzyczka konca rundy, a przez czas rundy dysk HDD potrafil sie wygasic? Problem zniknal po przeniesieniu na SSD)

 

Więc to raczej nie problem dysku, tym bardziej ze zdarza się to w systemie. Ew da się jakoś wymusić zeby dysk HDD nie zatrzymywal sie po czasie bezczynnosci / byl zawsze gotowy? to moze przetestuje i rozwaze zmiane dysku na 7200rpm jakiegos szybszego.

 

W tle tylko steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...