Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patrol1345

Podkręcanie AMD FX-8350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio mam problem z podkręceniem swojego procesora ze względu na niezbyt wygórowaną płytę główną, a do tego z mocną kartą graficzną. Problem tkwi w tym, że muszę go podkręcić do przynajmniej 4,5GHz, ponieważ występuje bottleneck, a po podkręceniu gry chodzą idealnie. Przy moim podkręcaniu do 4,5GHz wszystko było dobrze do momentu kiedy nagle w grze komputer zawiesza się i amen zero reakcji na cokolwiek, a nie chce pracować na mniejszej częstotliwości. Do 4,6GHz nie mogę, bo wywala typowy komunikat w Windows 10. Podaje tutaj parametry. Jak będzie trzeba to podam i zdjęcie z BIOS kto by mógł mi podkręcić go.

Podzespoły:

AMD FX-8350 chłodzony SIlentium Fera 3 v2

GIGABYTE AORUS GTX 1060 XTREME GAMING 6GB

Pamięć HyperX DDR3-1866MHz CL10 dwie kości po 8GB

Płyta główna MSI 970A-G43 PLUS

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W

System Windows 10 Enterprise LTSB

Do tego temperatury procesora nigdy nie sięgały ponad 60C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna się przegrzewa(popularny problem z płytami i FX ami)- nie ma żadnego chłodzenia VRM, musisz sobie takowe zrobić w warsztacie we własnym zakresie, inaczej spalisz płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna się przegrzewa(popularny problem z płytami i FX ami)- nie ma żadnego chłodzenia VRM, musisz sobie takowe zrobić w warsztacie we własnym zakresie, inaczej spalisz płytę.

Poleciłbyś jakieś chłodzenie do niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbyś jakieś chłodzenie do niej?

Tu nie ma żadnej filizofii, musisz zmierzyć ile jest miejsca na mosfetach i przykleić radiatorki. Czym większe tym lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnej filizofii, musisz zmierzyć ile jest miejsca na mosfetach i przykleić radiatorki. Czym większe tym lepsze.

Problem powinien zniknąć dzięki temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzone sekcje się przegrzewają, a ty masz gołą... Więc raczej cud przy takim o/c :D

 

Polecam poszukać customowych radiatorów na allegro, do tego taśma lub klej termoprzewodzący i będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie przy sekcji 4+1 na nikosach, nawet chłodzonej to średni pomysł.

No, ale jak się płyta rozgotuje to będzie motywacja do wymiany na coś lepszego :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie przy sekcji 4+1 na nikosach, nawet chłodzonej to średni pomysł.

No, ale jak się płyta rozgotuje to będzie motywacja do wymiany na coś lepszego :thumbup:

Ehh.. czyli lipa. Polecasz coś z używek do kupienia? Czy już lepiej zostawić to w spokoju i zbierać pieniążki na przesiadkę na lepszy sprzęt (procesor, ram, płyta główna)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. czyli lipa. Polecasz coś z używek do kupienia? Czy już lepiej zostawić to w spokoju i zbierać pieniążki na przesiadkę na lepszy sprzęt (procesor, ram, płyta główna)?

Nie wymieniaj, doklej radiatorki będzie Cię to kosztować 20zł i w dobrze wentylowanej obudowie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci sie zawiesza to masz niestabilne oc

 

Przegrzewanie płyty skutkuje troltlingiem cpu.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci sie zawiesza to masz niestabilne oc

 

Przegrzewanie płyty skutkuje troltlingiem cpu.........

Nie koniecznie. ^_^ Zależy jakie zabezpieczenie się włączy lub też nie. Tutaj bez niczego można obstawiać sekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeń temperaturowych w tych pytach nie dało sie wyłaczyć ;)

Jedynie pradowych i tylko w częsci a nazywało sie AMP i z pewnoscia jest niestabilne oc a nie sekcja ;)

 

patrol1345

 

Poczytaj sobie o oc .To są proste cpu w oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ten dalej swoje... Nie rozumiesz, że na sekcje gołej nie będzie stabilnego o/c, bo mosfety pracują dobrze do pewnej temperatury (czyli czym niższa tym stabilniejsza i więcej prądu dają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeń temperaturowych w tych pytach nie dało sie wyłaczyć ;)

Jedynie pradowych i tylko w częsci a nazywało sie AMP i z pewnoscia jest niestabilne oc a nie sekcja ;)

 

patrol1345

 

Poczytaj sobie o oc .To są proste cpu w oc

Skoro robię coś źle w OC to proszę mnie poprowadzić. Załączam zdjęcia z BIOS'u poniżej.

 

1.

post-587579-15111140732259_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierz wymiary swojego VRM, kup odpowiednio duży radiator aluminiowy, przytnij go do odpowiednich rozmiarów, tak by nie kolidował z niczym, nie było zwarcia, wywierć otworki do montażu- płyty główne bez radiatorów często mają otwory montażowe, bo mają podobną konstrukcję do droższych modeli. Pod radiator połóż termopad, przykręć i masz gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro robię coś źle w OC to proszę mnie poprowadzić. Załączam zdjęcia z BIOS'u poniżej.

 

1.

To juz muzeum .Poszukaj sobie na youtube jakie napiecia

 

Generalnie zawsze dajesz all core i mnoznik tutaj np 23 i dobierasz napiecie odpowiednie ( nie zostawisz na auto).Wszystko

Jakby był trolting to amp na off o ile jest dostępny w tej płycie .

Sekcja i tak bedzie pilnować temp .Jak ja przekroczysz to i tak polca mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć co mu da klejenie radiatorów na 4 fazową, budżetową sekcję CPU i następnie podkręcanie na niej 8 jajowej Vishery?? Co z tego, że MOSFET będzie miał czapkę, jak za chwilę wypali topnik na nóżkach tranzystora na rewersie płyty. 10 fazowe ASUSY miały problem z tymi procesorami, a mało-fazowa sekcja najbardziej dostaje po dupie właśnie na rewersie. Pamiętam te płyty. Ludzie robili nawet coś takiego

 

 

img_34054515.jpg

 

 

Problem w tym, że sekcja jest po prostu lipnie zaprojektowana. Od MOSFETÓW, po chłodzenie oraz kontroler/regulator. A FX8350 potrafił wykończyć nawet Formule Z od ASUSA

 

Rób co chcesz, ale kręcenie tego CPU na tej płycie to IMO - głupi i poroniony pomysł. Podobnie, jak doklejanie jej radiatorów na MOSFETY. Jakby to miało chociaż 6 mocnych Faz - OK.. dla CPU są 4 (4+1) To prosi się o kłopoty. Ja radzę zostawić to w spokoju. Albo kupić inną płytę i dopiero wtedy.

 

Sekcja i tak bedzie pilnować temp .Jak   ja przekroczysz to i tak  polca mhz  ;)

Brednie....  Obecnie nie zawsze działa to poprawnie i zazwyczaj skupione jest na samym Mosfecie, bo wraz z temp spada jego efektywność. To, że kondensatory potrafią polecieć na 150 stopni, co już potrafi rozpuszczać topnik to inna sprawa. A w budżetowej płycie z 2012 roku... Proszę Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie kręci do 5000 tylko na 4.5 więc jak mądrze zrobi to jakiś czas podziała.

 

Potem i tak musi sobie kupić jakiegoś ryzena+ bo inwestowanie w płytę na AM3+ się nie opłaca.

 

O lutowanie się nie martw nie wypłynie tak łatwo :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja fx 8210 bez zmiany napiecia przesunełem z 3.1 do 3.8 dla wszystkich rdzeni w occt z avx ;) a z symboliczna zmiana do 4

Powyzej tego sekcja 4+1 zrzucała takty łacznie z wyłaczeniem amp. Było tam powyzej 100 stopni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jestem na nie. Ze względu na rewers tej sekcji. 6 Faz z pokrywą od dołu - OK. Ale nie na tej sekcji i nie na starym FX.

Nawet Ryzen+ nie trzeba. Taki Ryzen 5 nawet by fajnie mu latał. Ehh tylko znowu kurdę ten ram kwasny.gif

 

Nie mój cyrk - zrobi jak chce. Gigabyte GA-970A-UD3 miały fabrycznie krytą sekcję. 2 fazy na CPU więcej, a jarały się dość często. Właśnie na rewersie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobi. Dokleić radiator i przeboleć zbierając na ryzena albo coffe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator to trzeba przykrecic a nie dokleić .Jak spadnie to bedzie pozar ;)

Nie będzie. Pod wpływem gorąco zespoli się na stałe :D Albo może klejem przykleić to nawet granatem nie odklei i dodatkowo będzie lepiej przewodzić niż taśma.

 

Jak dobrze rozplanuje to, można by to złapać na klej i postawić wentylator wiejący na sekcje. do 4.5GHz styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha dlatego cały swiat robi to inaczej.....

 

Odpadajace radiatora czesto mozna spotkać

Bezpieczniej juz dac nawiew z 92 mm wentylatora niz robić taka prowizore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...