Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cazinos

Jaki smartphone z górnej półki wybrać?s8+/mate10 pro ,może inny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze telefonu,przedłużam umowę, czasu niewiele, proponowano mi Samsunga Galaxy s8+ i w tej cenie oscylujemy +/-. Nie mniej jednak moja żona go ma i trochę narzeka na baterię. Ważne dla ,mnie cechy to wielkość podobna do s8+, może być mniejszy trochę, dobry aparat i dobra bateria, plynna praca,a plusem będzie slot na kartę pamięci . Nie jestem, znawca tematu, ale zastanawiam się też nad Huawei Mate 10 pro,ma o 500mah większa baterię nie wiem , jak to się przekłada w praktyce , o ile się nie mylę nie ma zakrzywionego ekranu, posiada normę ip67, martwi brak slotu na kartę pamięci, brak wejścia Jack na słuchawki nie jest dla mnie istotny, nie mniej jednak proszę o poradę co Państwo sądzą w tym temacie ? Który z tych dwóch tel jest lepszy,a może polecicie coś innego ?gdyż na bakier jestem z nowościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczekał to niedługo do sprzedaży powinien trafić LG V30 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze jest dostepny od 17 listopada w orange, wysyłka od 5 grudnia, pytanie dlaczego wybrałbyś akurat ten telefon? Widzę,że ma mniejszą baterie wielkości 3300mAh względem 3500mAh S8+ oraz 4000mAh Mate 10 pro, to akurat mnie martwi, ale na plus slot na kartę pamięci ,tak jak w przypadku Galaxy S8+, Huawei nie ma możliwości włożenia karty pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Note 8.

Mate 10 Pro też w miarę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dlaczego wybrałbyś akurat ten telefon?

Jak Ci nie przeszkadza brak slotu na kartę pamięci oraz brak gniazda minijack 3.5 to śmiało bierz Mate 10 Pro. W Galaxy S8 bym nie inwestował bo sporo jest opinii w internetach o problemach z wyświetlaczami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze będą jakieś za i przeciw, w Mate 10 pro kusi większa bateria,solidniejsze wykonanie , brak zakrzywionego ekranu, ale niestety odstrasza brak możliwości włożenia karty pamięci. LG V30 ma jeszcze mniejsza baterie co tez odstrasza ,a więc dylemat mam spory, Note raczej odpada jest nieco większy od S8+ i bateria tez z tego co wiem bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 10 Pro faktycznie nie ma slotu na kartę pamięci, ale za to ma aż 128GB pamięci wewnętrznej :) Jakbyś miał pytania - jesteśmy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zatem możecie namówić mnie do zakupu mate10 pro na tle w/w konkurencji ?większą bateria na pewno na plus , liczę ze przełoży się to zauważalnie w długości "trzymania" baterii na jednym ładowaniu, minusem jest tylko wbudowana pamięć , 128gb to względnie aż lub tylko w zależności od tego co się przechowuje na telefonie , brak jacka nie ma dla mnie znaczenia , rzadko słucham muzyki przez słuchawki.

Czy ktoś jeszczę się wypowie co i dlaczego wybrać z pośród ; s galaxy s8+, s note 8, huawei mate 10 pro , lg v30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam już drugi telefon bez slotu sd z pamięcią 32gb. W zupełności wystarcza a robię sporo zdjęć córce czy okazjonalnych. Przy już normie 64gb pamięci uważam slot sd za relikt, dodatkowo gdy mamy kupe miejsca w różnego rodzaju chmurach. Nie przegrywam już plików na kartę, później nie zastanawiam się skąd wziąć adapter microSD na sd aby wrzucić coś na kompa. Z telefonu w chmurę, z chmury na dowolne urządzenie. Ew podpinam bezpośrednio do pc.

Audio... Teraz mam z Jackiem wcześniej miałem bez Jacka. Smieliscie się z le2, że go nie ma a tu proszę - mi6, mate10 pro i wiele innych rezygnuje , analogowego wyjścia na rzecz cyfrowego , usbC.

 

Jak dla mnie są to juz nieistotne aspekty, pomijam je przy wyborze telefonu tak samo jak coraz wiecej osób.

 

Edit

Poza tym za 50-60zk można kupić świetne słuchawki douszne na usbC dedykowane do bezstratnego cyfrowego przesyłu dźwięku (leeco headphones). Miałem, polecam.

Coraz więcej pojawia się słuchawek na usbC, USB jakie znamy odchodzi do przeszłości tak samo jak już niedługo ładowarki znikną na rzecz bezprzewodowego ładowania (już kilka lat temu widziałem "kosze" do ładowania na różnych imprezach IT. Wrzucałes słuchawkę do takiego kosza i sama się ładowala). Coraz więcej osób chce odejść od kabli, skoro półeczki w autach są już do tego dostosowane, tak jak i coraz więcej urządzeń.

 

Edit

Aha, i chyba każdy już notek ma bluetooth i coraz więcej desktopów, także to kolejny sposób na przesłanie plików z i do kompa (notka) z pominięciem sd i USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo miejsca poświęciłeś wejściu jack , które nie ma dla mnie znaczenia ? co do karty SD no ok jest to jakiś argument , szkosa ze huawei nie oferuje 256gb , kilka filmów , które z racji coraz wyższej jakości zajmuja trochę miejsca , sporo muzyki itp i miejsce się zapełnia ;) nadal nie wiem jaki telefon polecasz i dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz lepszą baterię niż w S8+ to niestety nie masz dużego wyboru. Mate10pro, Pixel 2 XL (nie ma go i nie będzie w Polsce oficjalnie) i nadchodzący HTC U11+. Najnowszy sprzęt Huawei ma też niezły aparat, normalny ekran (nie zagięty), ale jak dla mnie dyskwalifikują go (kolejność od najważniejszych dla mnie): brak jacka 3,5", brak slotu na kartę pamięci (tu nie chodzi pojemność, tylko o bezpieczeństwo danych - w telefonie trzymam tylko aplikacje, reszta na karcie), nakładka EMUI (jestem fanem czystego androida i każda nakładka jest dla mnie "za ciężka"), czytnik linii papilarnych z tyłu, BT 4.2.

Oczywiście, jeśli coś z tego nei dotyczy Ciebie, to będzie to całkiem sensowna propozycja, z tym że upewnij się, że bierzesz wersję 6/128GB, bo większość operatorów ma 4/64GB.

 

EDIT: teraz zauważyłem, że Huawei ma oficjalny profil ma Labie, nice. Mam nadzieję, że inni producenci pójdą ich śladem, ale przede wszystkim, że wypowiedzi osób, które będą pisały posty w imieniu profilu będą miały coś ciekawego do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U11 plus. Bateria, aparat, rozmiar. Chyba najlepszy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...