Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tetfeck

Oszustwo na Olx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze ,

niedawno znalazłem na olx kartę graficzną po okazyjnej cenie .Skontaktowałem się ze sprzedającym popytałem go trochę o samą kartę , wysłał mi nawet screeny z testów z furmarka. Wszystko wydawało się w miarę w porządku do czasu gdy wysłałem mu pieniądze. Zrobiłem to przy pomocy PayPala myślałem że będzie bezpieczniej.Sprzedawca jak się możne domyślacie usuną konto a kontakt z nim zupełnie się urwał ( nie podał numeru telefonu w ogłoszeniu , kontakt tylko przez olx). Dlatego mam do was pytanie czy ktoś z was był w takiej sytuacji jeśli tak to proszę o jakieś rady. Kwota nie była jakaś duża małą tez nie bo 300 zł i w sumie najbardziej zależy mi żeby oszust został ukarany , stąd pytanie czy jest sens w ogóle zgłaszać to na policję ? Z góry dziękuję za waszą pomoc .

 

ps. tak wiem że to było głupie z mojej strony ale wiecie człowiek uczy się na błędach a że wcześniej dokonywałem takich transakcji i ani razu nie przydarzyło mi się coś takiego to też i w tym przypadku nie widziałem nic podejrzanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz cofnąć kasy? o ile wiem można cofnąć każdy przelew z paypal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować ale jeśli wysłał to jako prezent dla rodziny to są marne szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj cofnąć przelew.

300zł to wykroczenie

Raczej komisariat to strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyslales pieniadze "jako zaplata za produkt/usluge" - mozesz wycofac transakcje i hajs wroci do Ciebie - raczej tutaj nie masz sie o co bac - kupujacy jest na wygranej pozycji na PP :) - to sprzedawcy dostali po d... :)

Jesli tak jak pisali "jako prezent rodzinie/znajomym" - nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet założyciele OLX trąbią na lewo i prawo , żeby kupować przez odbiór osobisty, ale jak widać cały czas znajdują się osoby , co lubią kasę podarunkowo gościom wysłać :E

za wysyłką to jest allegro, ebay - olx powstał po to , aby sobie po sąsiedzku kupować (czyli za odbiorem os.)

tylko u nas Janusze patrzą, a karta za 200, kurde stówe taniej niż na allegro i już wniebowzięci, że taki super deal im się trafił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze wysłałem jako Płatność za przedmioty lub usługi .Z paypala zacząłem korzystać od niedawna i nie bardzo się orientuje jak cofnąć przelew i czy wogóle jest taka możliwość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze wysłałem jako Płatność za przedmioty lub usługi .Z paypala zacząłem korzystać od niedawna i nie bardzo się orientuje jak cofnąć przelew i czy wogóle jest taka możliwość .

 

No to tyle Cie jedynie ratuje - nie powinienes miec problemu z odzyskaniem kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem wcześniej jak cofnąć przelew ale w moim przypadku chyba nie da rady zrobić, ponieważ przelew widniej w zakładce zakończone .

 

Jak już wyżej wspominałem zgłosiłem spór , przed chwilą doczytałem coś takiego "Dostarczenie zamówienia może potrwać pewien czas. Jeśli nie otrzymasz zamówienia do dnia niedziela, 26 listopada 2017, możesz zgłosić to do PayPal."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, spokojnie, odczekaj i zaloz spór :D

 

Tak to sie rozwiazuje

 

Spokojnie - pieniadze mozna cofnac do 180 dni po ich wyslaniu :D

Dlatego tez, kupujacy czesto robia wałki i PP stoi po stronie kupujacych do tego stopnia, ze niejednokrotnie nawet uczciwi sprzedawcy miewaja spore problemy :)

 

Akurat Ty jako kupujacy poplynales wiec na spokojnie - PP na 99% stanie po Twojej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa poszła do przodu dziś sprzedający odpisał mi na paypalu cytuję :Zablokowali mi konto z powodu ilości kont,moja siostra zalogowała sie na tym samym ip,i mi je zablokowali" (konto olx) i stąd pytanie czy to jest wogóle możliwe ?

Z dlaszej rozmowy wynika że pieniądze zostały zamrożone i jak twierdzi już miał wysyłać tylko zobaczył że wstrzymałem wpłatę . Dziwne odezwał się dopiero jak mu kase zablokowali ...

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, nie ustępuj i nie zamykaj sporu nawet jeśli dostaniesz nr przesyłki (fejk, karta może być trupem lub dostaniesz ziemniaka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi że już miał wysyłać szkoda tylko że nie posiadał ani mojego numeru telefonu ani emaila .

A na dodatek znalazłem na olx ogłoszenie z identycznym zdjęciem co na jego ogłoszeniu i twierdzi że koleś mu ukradł zdjęcia.. szkoda tylko że on dodał ogłoszenie 12 listopada a tamten 22 października . Brak słów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dałem naciąć na OLX, tylko na 1200 PLN 2 lata temu, pobranie.

Zanim zobaczyłem co jest w środku to pracownik PP już poszedł (akurat jak na złość nie ja odebrałem tylko sekretariat). Pobiegłem na policję zgłosić, niby mają możliwość zablokowania przelewu ale oni nie wiedzą czy csię uda (to akurat mnie w tym kraju nie dziwi). Poźniej dostawałem pisma od policji, że przekazali prokuraturze, etc etc. Pogodziłem się ze stratą kasy. Po roku dostałem pismo z sądu, że znaleźli gościa ale to nieletni i w ogóle tematu kasy nie poruszyli. Nikt nie wie nic na temat pieniędzy i powiedzieli mi (kobieta co prowadziła sprawę), że jak chcę to mogę sobie radcę prawnego wynająć.

 

Przykro mi, ale to jest patologia w tym kraju.

 

Jedyne co mogę pochwalić to POK allegro, Zawsze dostałem zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze no powiem ci że współczuję mnie bolą 3 stówki a co dopiero jak bym 12 stracił . A z tego co widzę ten typek chyba też nie pełnoletni w email-u ma 2002, może to rocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olx nie blokuje konta z tego samego ip takze bajeczki ci wciska. ja bym nie odpuszczal i nie daj sie nabrac bo trzeba takich tepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myśle że coś ścemnia ,na dodatek zaczął rzucać w moją stronę wyzwiskami co automatycznie kończy jakiekolwiek negocjacjie z nim .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj cofnąć przelew.

300zł to wykroczenie

Raczej komisariat to strata czasu.

 

 

Oszustwo to przestępstwo niezależnie od kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko ładnie pięknie pieniądze mu zablokowali ale ciągle je ma a jeśli spór potrwa dłużej niż 20 dni to poprostu pieniądze mu odblokują a ja zostane bez kasy i karty . Jak je teraz odzyskac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zwrot na paypal nie dotyczył tylko kont firmowych (sprzedawca firma)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem ,dlatego się pytam ,mam nadzieje że nie bo wtedy jestem w czarnej ... ( wiecie czym ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się kolego, jeśli zapłaciłeś przez Paypal, założyłeś spór, wszystko będzie dobrze. Odczekaj ten okres czasu kiedy spór możesz przekształcić w roszczenie, robisz to, koleś ma bodaj tydzień na wypowiedzenie się, jak się nie wypowie z bomby dostajesz pieniądze z powrotem. Nie powinno być żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie trzymajcie mnie bo takiego cyrku jak teraz się tu odpierniczył to dawno nie widziałem . Koleś upierał się że on zrobił zdjęcia a te z drugiego ogłoszenia na olx są skradzione . Oczywiście napisałem do tamtego sprzedawcy by się dopytać ,on oczywiście zaprzeczył i zapewnił że to jego zdjęcia . Niedługo po tym delikwent odpisał mi że w sumie to mi na ściemniał bo nie miał jak zdjęcić zrobić ale teraz może bo poszedł do kolegi , zrobili i może mi wysłać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...