Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xstrike

optymalny monitor do mojego sprzętu - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chce kupic nowy monitor, oto sprzet ktory aktualnie posiadam:

 

procesor - i7-3770k 3.5ghz

karta graficzna - gtx 660 Ti

plyta glowna - asus p8h77-v le

RAM - 8gb

WIndows 7

Monitor - 24',60hz,5ms

 

przeznaczenie nowego monitora:

glownie starsze niezbyt wymagajace gry FPS online (BF3, CS:GO + pare starszych tytulow..) dodatkowo ogladam sporo filmow i przegladam strony ale to schodzi na drugi plan.

 

moje wymagania:

przekatna 24'-28' nie mniej nie wiecej

144hz lub wiecej

1ms

niezle odzwierciedlenie kolorow do ogladania filmow (opcjonalnie)

cena: 1500zł ( jesli bedzie warto moge dolozyc do 1k)

 

pytania:

1.czy przesiadka z 60hz na 144hz/144hz+ULBM bedzie odpowiednia czy moze celowac w 240hz ( w jedna gre w ktora gram najwiecej przy wlaczonym v-sync mam stale 60fps, przy wylaczonym v-sync fpsy skacza miedzy 200-300fps,czasem 300+ zalezy jaka gra i jakie ustawienia lecz sa wtedy problemy z celowaniem..) o ile moj sprzet by podolal do takiego monitora?

2. G-sync TAK czy NIE?

 

Dodam,ze w najblizszym czasie nie mam zamiaru kupowac nowego procka ani karty graficznej, to co mam w zupelnosci mi wystarcza do tych strzelanek,w ktore gram.

 

Fajnie by bylo jakbyscie podali kilka/kilkanascie propozycji monitorow do wyzej wymienionego sprzetu i wymagan tak aby bylo optymalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240 się nie tyka, bo jest tak same jak 120 tylko podwojone (szczerze nie ma różnicy) więc zdecydowanie 144hz. Jeśli osiągasz w tych grach te 144 fpsy to jak najbardziej https://www.morele.net/monitor-asus-rog-strix-xg27vq-978111/ albo taniej https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2411-e-sport-974362/ jeden i drugi ma dobre opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240 się nie tyka, bo jest tak same jak 120 tylko podwojone (szczerze nie ma różnicy) więc zdecydowanie 144hz. Jeśli osiągasz w tych grach te 144 fpsy to jak najbardziej https://www.morele.net/monitor-asus-rog-strix-xg27vq-978111/ albo taniej https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2411-e-sport-974362/ jeden i drugi ma dobre opinie :)

 

 

 

?? takie same tylko podwojone ??

 

kolega chyba nie w temacie

teraźniejsze 240hz matryce nie są boostowane, mają fizycznie 240hz

zresztą polecanie xl2411 to proszę cie, wyjdź

 

 

do fpsów gsync nie polecam, do innych gier jak najbardziej

z lepszych 240hz to ViewSonic XG2530

 

z przesiadki na z 144hz na 240hz zauważyłem różnicę, nawet gdy nie osiągam 240hz.

 

oczywiście 144hz z ULBM też jest dobrym wyjściem, ten asus to fajna opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle zdania podzielone :)

 

czyli tak g-sync nie jest potrzebny do malo wymagajacych gier? to problem z glowy nie mam zamiaru doplacqac :)

 

pozostaje wybor 144hz czy 240hz

 

jesli 240hz to wybralbym:

- AOC ag251fz - 24,5',240hz,1ms,1920x1080 dobry wybor? pytania:

1.przykladowo w grze mam stale 240fps lub wiecej to ustawiam max. hz i v-sync on czy off?

2.przykladowo w grze mam mniej fps niz 240 np 200-220, to moge ustawic odswiezanie na 180-200hz? i wtedy v-sync on czy off?

 

jesli 144hz to wybor jest juz znacznie wiekszy, pewnie wybralbym cos z tego (patrzone na szybko):

- 24' iiyama G-Master GB2488HSU-B3 1ms 144Hz FullHd

- 24 LCD LED ASUS VG248QE TN 1ms 144Hz FHD

- 24' AOC G2460PG 144Hz 1ms FullHd + g-sync

 

ktory najlepszy? a moze cos innego?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja ostatnio wróciłem do AC z pompki ddc mocowanej właśnie na sztywno do socketu. Mimo że schodziła na 10%, 1000rpm, to jednak różnica jak między dniem a nocą, wentyle na 450rpm, zero terkotu, nic nie słychać a i buczenia/bzyczenia pompki też nie ma. Jedyne chłodzenie wodą w jakiejkolwiek formie jakie miałem, i którego faktycznie nie słyszałem do była skręcona pompka magicoola skręcona na minimum, w kartonie wypełnionym gąbką, za meblami, 3m od stanowiska A mimo to czasem wydawało mi się że ją słyszę.
    • Nie u Ciebie Marek  u kolegi wyżej zaobserwano drobiny 
    • Ewentualnie jeśli masz większy budżet to możesz zerknąć na Basilisk V3 PRO z Hyperscrollem, która ma kilka trybów:  - Free-spin obraca się swobodnie aż do momentu zatrzymania  - Tryb Tactile zapewnia odczucie skokowego przewijania zawartości do np. menu broni lub wyboru skilli.  - Smart-reel to hybryda dwóch poprzednich – scroll zachowuje skokowy tryb pracy do czasu, aż przewiniesz go szybciej.  
    • Przed tą samą komisją 23 maja (choć to jest wstępna data) stawi się Kaczafi w celu przesłuchania, więc można się szykować na pojedynek z Jońskim i zarazem można szykować popcorn na ten dzień. A co do piątkowego przesłuchania Kaczki przez komisję śledczą dot. Pegasusa, to kończę oglądać ten prawie 11 godzinny tasiemiec. Jak na moje to ani Kaczyński nie wygrał, ani komisja, więc pat. Z kolei tacy osobnicy jak Ozdoba oraz Gosek, ewidentnie głupki i debile, można było ich już wcześniej wykluczyć z obrad niż po 5 godzinach, gdzie niemal od samego początku tylko przeszkadzali i chamsko zachowywali i odpowiadali. Z tego co słyszałem przed taką samą komisją Kaczafi ma być jeszcze raz przesłuchany, może do tego czasu komisja się przygotuje lepiej na tego osobnika.
    • Bez systemu i z najlepszymi podzespołami do 6k to ASUS TUF z 8 rdzeniowym ryzenem 9, 4070 (115TGP) 32 RAM i spora 4 komorowa bateria 5800mAh. Lenovo, który podałeś @KwadratowyLolek, jest fajną pozycją z lepszym ekranem 2560 x 1600 (500nitów 240Hz), jako alternatywę możesz sobie zerknąć na Lenovo na 14 rdzeniowym intelu i5, ale ma 200 mniej nitów także jeśli zależy Ci na jasności to twoja propozycja 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...