Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zenon90

[4500zł] Laptop do montażu

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję laptopa do wstępnego montażu FHD/4K - tzn. ułożenia materiałów na osi czasu, pocięcia, może prostej korekcji, resztę będę robił na stacjonarnym sprzęcie. Pracuję na Premiere Pro, budżet to 4500zł. Co ważne, bardziej niż wydajność liczy się dla mnie mobilność, czyli by laptop był względnie lekki i cienki, by można go wszędzie zabrać. Ekran 14-15 cali. Myślałem nad najnowszym sprzętem Xiaomi, czyli Mi Notebook Pro z i7 https://xiaomi-mi.com/notebooks/xiaomi-mi-notebook-pro-156-i7-16gb256gb-gray/

 

Z kodami rabatowymi do dostania dokładnie za 4,5k. Czy znajdę coś lepszego w tej cenie na naszym rynku? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Xiaomi to może być niezły piekarnik, do tego procesor niskonapięciowy i dość słabiutkie GPU.

Jeżeli chodzi o laptopy Dream Machines to jakoś nie mam do nich przekonania i wolałbym pójść jednak w "standardowe" marki.

 

Moja propozycja: Acer Nitro 5 i7-7700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX1050 FHD

 

Bardzo fajna konstrukcja, z matrycą FHD IPS, tutaj już masz nawet ogarnięty system chłodzenia.

Bardzo wydajne i7 z serii HQ, gtx1050 z 4gb vram, 16gb ram w dwóch kościach (do montażu raczej to będzie wymagane, 8 może być za mało), ssd 256gb + 1tb hdd.

Jest tutaj też windows 10. Po zarejestrowaniu zakupu otrzymasz gratis Project Cars 2.

Jakość i serwis Acera jak najbardziej godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wygląda naprawdę nieźle, tylko ja szukam czegoś jak najbardziej mobilnego, a te wszystkie laptopy gamingowe mają spore gabaryty. Nie będę też robił żadnych skomplikowanych rzeczy, tak jak pisałem sprzęt ma mi służyć tylko do wstępnego przetworzenia materiału, ewentualnie prostej pracy w Photoshopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PL62 i7-7700HQ/16GB/1TB+240SSD/Win10X MX150

 

No to może ten MSI, jeżeli Ci zależy na tej mobilności? To jest taki kompromis pomiędzy dobrymi podzespołami i chłodzeniem, a moblnością.

Dość kompaktowa konstrukcja, waga tylko 2,20kg, a w środku podzespoły o najwyższej wydajności.

Plusem jest tutaj też matryca, która bardzo dobrze pokrywa przestrzeń kolorów rgb/ adobe rgb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo fajna opcja. Czasem narzekają na jakość ekranu, że nie ips - ale moim zdaniem nie jest źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/8GB/120+1000/Win10 GTX1050Ti

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie, aluminiowa obudowa, stonowany design nie jest agresywny, dwa dyski SSD oraz HDD wewnątrz laptopa, dobry serwis od Acera. i7HQ do obróbki filmów dodatkowo jeżeli będziesz miał ochotę zagrasz w nowszy gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/8GB/120+1000/Win10 GTX1050Ti

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie, aluminiowa obudowa, stonowany design nie jest agresywny, dwa dyski SSD oraz HDD wewnątrz laptopa, dobry serwis od Acera. i7HQ do obróbki filmów dodatkowo jeżeli będziesz miał ochotę zagrasz w nowszy gry.

Trochę się podepnę :D

Sam mam go na myśli, tylko bez SSD :D Czyli widze, że jednak jest polecany. Tylko jak z głośnością?

PS. Co ciekawe, jest obecnie w MediaMarkt za 4299 zł bez SSD, może kupienie go tam, a SSD osobno będzie korzystniejsze dla autora tematu?

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/latop-acer-aspire-7-a717-71g-71gr-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx1050ti-win10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję laptopa do wstępnego montażu FHD/4K - tzn. ułożenia materiałów na osi czasu, pocięcia, może prostej korekcji, resztę będę robił na stacjonarnym sprzęcie. Pracuję na Premiere Pro, budżet to 4500zł. Co ważne, bardziej niż wydajność liczy się dla mnie mobilność, czyli by laptop był względnie lekki i cienki, by można go wszędzie zabrać. Ekran 14-15 cali. Myślałem nad najnowszym sprzętem Xiaomi, czyli Mi Notebook Pro z i7 https://xiaomi-mi.com/notebooks/xiaomi-mi-notebook-pro-156-i7-16gb256gb-gray/

 

Z kodami rabatowymi do dostania dokładnie za 4,5k. Czy znajdę coś lepszego w tej cenie na naszym rynku? Z góry dzięki.

 

Ja kupiłem Hyperbook'a - zasuwa jak złoto w montażu video i dorzuciłem sobie 3 letnią gwarancję producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań to najlepiej sprawdziłby się poleasingowy Dell Precision M6700.

T_G masz rację tematy mi się pomylił, jak wół napisane:

Co ważne, bardziej niż wydajność liczy się dla mnie mobilność, czyli by laptop był względnie lekki i cienki, by można go wszędzie zabrać. Ekran 14-15 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to kobyła wielka, przy małych gabarytach to tylko coś applea, reszta to się nie nadaje do niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który byście wybrali z tych trzech?

 

- ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i7-7700/16G/256GB SSD+1TB HDD/GTX1050

- Lenovo Ideapad 320-15 i7-8550U/20GB/480GB SSD/MX150

- Xiaomi Mi Notebook Pro i7-8550U/16GB/256GB SSD/MX150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...