Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bloodex

Wymiana procesora na lepszy.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chciałbym wymienić swój procesor na coś mocniejszego głównie pod kątem zwiększenia wydajności w cs go, aktualnie posiadam dość stary intel pentium dual core E5200 2.50 GHz. Najlepiej jeżeli móglbym wymienić sam procesor bez płyty głównej,zasilacza itp.

Płyta główna: ASRock G31M-S

Zasilacz: Delta dps 400W

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4800

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam

post-484135-15112558989665_thumb.jpg

post-484135-15112559035293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chciałbym wymienić swój procesor na coś mocniejszego głównie pod kątem zwiększenia wydajności w cs go, aktualnie posiadam dość stary intel pentium dual core E5200 2.50 GHz. Najlepiej jeżeli móglbym wymienić sam procesor bez płyty głównej,zasilacza itp.

Płyta główna: ASRock G31M-S

Zasilacz: Delta dps 400W

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4800

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam

 

 

Intel® Core™2 Quad Processor Q9550

 

Chociaż uważam, że nie warto tyle inwestować w starą platformę, poszukaj w rozsądnej cenie Q8400 opcjonalnie Q6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź , chyba skorzystam z procesora Q9550 lub Q9650 ponieważ komputer ten służy mi praktycznie tylko go grania w cs go a te kilkanaście zł nie zrobi mi różnicy jeżeli wydajność ma być lepsza,reszte czynności wykonuje na dużo mocniejszym laptopie, który niestety posiada zintegrowaną kartę graficzną.

 

EDIT: Ten powinien być odpowiedni ? http://allegro.pl/intel-xeon-e5450-jak-q9650-4x3-0ghz-gwar-12mies-i7028941990.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YmY5MWViMGItMWE3NS00ODM2LThkNDktYmQzNGEwNmU1N2U1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f94ac0fe-3112-4ba3-9f29-47b276053305

 

 Czy jednak brać ten  ? http://allegro.pl/intel-xeon-x5460-q9650-lga775-4x3-16ghz-12m-1333-i6902663405.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na upartego może być tylko potrzeba wgrać odpowiedni bios do twojej płyty, obsługujący xeony serwerowe. Gotowy bios można pobrać np. stąd Mój link. Do Twojej płyty tylko xeony Exxx (TDP 80W) bo modele z X np. X5460 mają TDP 120W i Twoja płyta może nie wytrzymać o ile w ogóle taki CPU by odpalił. Według strony producenta Twoja płyta obsługuje max CPU z TDP 105W (Q6700) Mój link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, E5450 to odpowiednik Q9650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zamawiam ten procesor, bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeźam temat ponieważ mam teraz mały problem po wymianie procesora, mianowicie konputer resetuje sie po chwili kiedy tylko zaczne mocniej obciazac procesor,wydaje mi sie ze chlodzenie nie wyrabia poniewaz mam tylko najzwyklejsze intela po dual core. Polecacie jakies tanie chlodzenie? Pozdrawiam

 

edit: przepraszam za jakosc zdjecia,ale lepszej nie moglem zaladowac.

post-484135-15114443128819_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeźam temat ponieważ mam teraz mały problem po wymianie procesora, mianowicie konputer resetuje sie po chwili kiedy tylko zaczne mocniej obciazac procesor,wydaje mi sie ze chlodzenie nie wyrabia poniewaz mam tylko najzwyklejsze intela po dual core. Polecacie jakies tanie chlodzenie? Pozdrawiam

 

edit: przepraszam za jakosc zdjecia,ale lepszej nie moglem zaladowac.

 

 

Procesor jest po OC ? Jak nie to sprawdź mocowanie radiatora, pastę bo coś masz za dużo jak na moje oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesora nie podkrcalem w zaden sposob , a pasta jest nowa, radiator zamocowalem solidnie bo sprawdzalem.Wydaje mi sie ze po prostu to marne chlodzenie nie wyrabia i chcialbym cos lepszego sprawdzonego ale kompletnie nie zmam sie na tym co mam wybrac zeby nie kupic jakiegos bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, sprawdzilem i powinien zmiescic sie w mojej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, nie bede pisać nowego tematu żeby nie zaśmiecać,ale niestety byłem zmuszony odesłać procesor Intel Xeon E5450 Q9650, przy którym komputer resetował się po zwykłym obciązeniu np. kilkoma kartami przeglądarki albo odpaleniu gry .

 

 

Prosiłbym o podanie mi modelu procesora który widocznie przyspieszyłby prace komputera głównie w grach, który niestety nie wyrabiał na q9650 .

 

Odświeżę dane :

Aktualny procesor :Intel E5200 2.50 GHz

Płyta główna: ASRock G31M-S

Zasilacz: Delta dps 400W

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4800

+ doszło teraz chłodzenie Spartan 3 LT HE1012 z pastą termoprzewodzącą Pactum PT-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, nie bede pisać nowego tematu żeby nie zaśmiecać,ale niestety byłem zmuszony odesłać procesor Intel Xeon E5450 Q9650, przy którym komputer resetował się po zwykłym obciązeniu np. kilkoma kartami przeglądarki albo odpaleniu gry .

 

 

Prosiłbym o podanie mi modelu procesora który widocznie przyspieszyłby prace komputera głównie w grach, który niestety nie wyrabiał na q9650 .

 

Odświeżę dane :

Aktualny procesor :Intel E5200 2.50 GHz

Płyta główna: ASRock G31M-S

Zasilacz: Delta dps 400W

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4800

+ doszło teraz chłodzenie Spartan 3 LT HE1012 z pastą termoprzewodzącą Pactum PT-1

 

A wgrałeś bios który obsługuje xeony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aktualnym procesorze temp. procesora mam na poziomie ponizej 40 stopni, a na maksymalnym stresie po tescie na prime95 mialem max 52 stopnie. Na tym q9650 temperatury zaczynaly sie od 45-50 na samym starcie, a w obciazeniu nie zmierzylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poleciłbyś mi coś co mniej obciąża sprzęt ale polepszy chociaż o kilkadziesiąt fpsów wydajnosć w cs go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co miałeś tego Xeona, było dokładnie zbadać sprawę. Jak chcesz bez problemów i modów to pozostają droższe Quad'y Q9650 itp., ale tych chyba już się nie opłaca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie chce teraz wydawać grubo ponad 100 zł bo jednak to mi się nie opłaca , a komputer ten służy mi tylko i wyłącznie do cs go , do reszty mam laptopa który niestety ma zintegrowaną grafikę . Powiedzmy taki q6600 będzie zły ? Bo troszke poczytałem ale nie znam się na procesorach , które serie są udane itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy core 2 quad na jakiego masz ochotę się wykosztować, Q9300, 9400, 9450...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...