Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muniek0122

Sprzedaż telefonu znajomemu, a pismo sprzedaży?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę znajomemu sprzedać smartfon. Umówiliśmy się na sprzedaż na raty na 6 miesięcy.

Ogólnie znajomy zawsze pieniądze zwracał, nigdy nie miałem z nim kłopotu.

Ale że kwota smartfonu duża - to wolałbym 3 razy dmuchać na zimne i spisać protokół? pismo? sprzedaży.

 

Ja sprzetu jestem pewien, wiem co sprzedaję, ale wolałbym mieć na piśmie w razie "w" że ma mi zapłacić kwotę "x" w 6 równych ratach co miesiąc.

 

Kolega się zgodził na pisemną sprzedaż, tylko teraz pytanie. Znajdę jakieś gotowe pisma? Samemu coś stworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówiliśmy się na sprzedaż na raty na 6 miesięcy.

nie no nie mogę. kupować używane telefony od osób prywatnych "na raty"...

nowy czajnik za 100 zł w 60 ratach 0%, to jeszcze bym zrozumiał kwasny.gif

jak ma taką fantazję żeby żyć ponad stan, to może zaproponuj mu na kredyt we frankach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawe, co na to KNF?

 

A tak serio, to gościu niech idzie do Providenta, a jak nie chce, to telefon opchnij w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi, którym się chce tak kombinować i robić problem znajomym, żeby im coś sprzedali na raty.

Mi by było wstyd.

Przecież to tylko telefon.

Kup taki na jaki cię stać lub zamiast traktować kolegów jak bank można najpierw 6 miesięcy oszczędzać, a potem kupić za gotówkę.

 

Ale to nie jest tematem dyskusji.

Bez problemu osoba fizyczna może sprzedać osobie fizycznej na raty.

Wystarczy, że umowa pisemna będzie zawierać kilka informacji, które są wymienione w linku powyżej.

Tak naprawdę wystarczy umowa ustna o ile, jeśli dobrze pamiętam, kwota nie przekracza 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...