Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na zamówioną 1070Ti i też zaczynam grzać w mieszkaniu kartą graficzną.

Wystarczyło by mi zeby tylko róznica ze sprzedaży EVGA GTX 970 850 zł i dopłaty 1200 zł do MSI 1070ti- tki sie jako tako zwróciła

Edytowane przez droolmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na zamówioną 1070Ti i też zaczynam grzać w mieszkaniu kartą graficzną.

Wystarczyło by mi zeby tylko róznica ze sprzedaży EVGA GTX 970 850 zł i dopłaty 1200 zł do MSI 1070ti- tki sie jako tako zwróciła

Ja o tym nie pomyślałem wcześniej. Kalkulatory zysku uwzględniają pobór prądu a teraz w okresie zimowym to powinny jeszcze uwzględniać darmowe ogrzewanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zaytam, bo kopanie, kopaniem, ale w praktyce taki zysk jest opodatkowany? Trzeba się z tego jakoś rozliczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to takie informacje mozna uzyskać od doradcy podatkowego.

Juz widze jak po wykopkach wszyscy leca wypełniac PITy.

Jesli miałbym sie z tego rozliczacz to prosiłbym o interpretacje wraz z uwglednieneim kosztu uzyskania przychodu. Geforce'a bez Vatu mi nie sprzedali.

Edytowane przez droolmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota wolna od podatku to ok 3000 PLN i większość domorosłych minerów się tu załapie.

 

Zarobki niemniej trzeba wskazać w PIT. Ja tam wskazuję wszystkie, nie chcę problemów. można się rozliczać jak z dochodu na obrocie walutą. 19% IIRC.

 

Bitstamp, revolut, etc. wszystko z czego korzystam ma w regulaminie, że będą współpracować z organami podatkowymi w każdym kraju. Paypal nawet takie coś ma. Sami się nie przyczepią, ale wystarczy, że jakiś kolega wasz nagle stwierdzi, że chce wam dowalić i doniesie - i już gotowe kłopoty.

 

Dla większych minerów/traderów - banki raportują przelewy od jakieś wielkości do skarbówki, również wtedy, gdy suma kilku z nich przekroczy ustalony próg.

 

Podatek dochodowy uważam za złodziejstwo, ale nie zamierzam go unikać, chociaż jak pomyślę, że z tej kasy utrzymuje się (p)osłów i innych darmozjadów...

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ~3000 zł kwoty wolnej to tylko wtedy jesli nie uzyskujesz innych przychodów lub ich suma w roku podatkowym nie przekroczy 6600 zł. Z tego co sie orjetuje

Jesli masz prace i tak w zeznanaiu masz ja uwzglednioną

Edytowane przez droolmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo tak się zastanawiam, żeby po kupnie karty graficznej również w wolnej chwili jakiś grosz wykopać. Komp u mnie chodzi 12h/24, także może być coś tam skubnąć :lol2:

Opłaca się w ogóle kopać 12h dziennie na 1 GPU? Rozliczyć z tego, więcej prądu vs zarobek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo tak się zastanawiam, żeby po kupnie karty graficznej również w wolnej chwili jakiś grosz wykopać. Komp u mnie chodzi 12h/24, także może być coś tam skubnąć :lol2:

Opłaca się w ogóle kopać 12h dziennie na 1 GPU? Rozliczyć z tego, więcej prądu vs zarobek?

 

 

według mnie się nie opłaca, u mnie przy rx470 obliczałem, że podczas kopania 24h/7 i odjęciu prądu wychodziłem około 200zł na plus przy kopaniu ETH, pewnie na mocniejszych gpu i innej krypto wyjdziesz około 350-400zł a sprzęt się zużywa o wiele szybciej

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co kupił 4 miechy temu z 20 kart 1070 Asusa i już 3 karty padły, więc ten kto kopie musi przygotować sie na ewentualne uszkodzenie karty i przymusowy postój w kopaniu jak robi to na jednej karcie. Niestety karty z tego co widzę, nie sa przystosowane do ciągłej pracy 24/h jak dyski NAS.

Z tego co wiem ma zamiar jeszcze kupić około 100 kart, więc za jakieś 3 lata będzie wysyp tych kart na allegro, ale ten co się orientuje kiedy się to zaczęło, będzie omijał karty kupione w tym okresie - na przykład ja cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba każdy z grających przyzna że z tym tematem to

;) Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie się nie opłaca, u mnie przy rx470 obliczałem, że podczas kopania 24h/7 i odjęciu prądu wychodziłem około 200zł na plus przy kopaniu ETH, pewnie na mocniejszych gpu i innej krypto wyjdziesz około 350-400zł a sprzęt się zużywa o wiele szybciej

To zależy od modelu karty i od kopanej waluty. Na mojej karcie przy np. przy ZEC lub ZEN to wychodzi teraz 320 zł.

Odnośnie szybszego zużycia sprzętu to się nie do końca zgodzę. Na pewno to, że komputer jest uruchomiony cały czas ma jakieś znaczenie, natomiast zauważ, że nie pracuje on wtedy na 100% jak np. podczas grania. Mój komputer pobiera z gniazdka 160 W czyli zasilacz jest obciążony tylko w 33%. Wentylator na nim czasem w ogóle stoi. Karta ma ograniczone TDP do 60% a wentylatorki na niej obracają się z prędkością 700 RPM.

 

@lek

Jak ktoś kupuje jedną kartę to raczej nie do kopania tylko do grania. Kopać można w tym czasie jak się nie gra, nawet podczas korzystania z internetu. Kartę mam porządną, a nawet jak się popsuje i będę ją musiał oddać na gwarancję to wytrzymam kilka dni bez niej. :)

 

@gofer

Chyba nie.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt się zużywa o wiele szybciej

 

to akurat nie jest prawda. Jest odwrotnie - sprzęt "zużywa się" szybciej przy graniu. (o ile można tak o nim powiedzieć? ale powiedzmy, że liczymy ilość godzin pracy wentylatora przeskalowaną przez ilość obrotów - naciągane, bo te wentylatory zwykle przeżywają same chipy...)

Natomiast elektromigracja na niskim napięciu (a każdy, kto kopie i jest rozsądny robi UV) następuje znacznie wolniej, a przy graniu (zwykle max, albo i OC) - wielokrotnie szybciej.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobki niemniej trzeba wskazać w PIT. Ja tam wskazuję wszystkie, nie chcę problemów. można się rozliczać jak z dochodu na obrocie walutą. 19% IIRC.

 

Możesz napisać coś więcej? Wpisujesz kwotę, którą otrzymałeś w przelewach z zamiany na PLN?

Trzeba dokumentować to jakoś? Co trzeba dokumentować? Etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od modelu karty i od kopanej waluty. Na mojej karcie przy np. przy ZEC lub ZEN to wychodzi teraz 320 zł.

Odnośnie szybszego zużycia sprzętu to się nie do końca zgodzę. Na pewno to, że komputer jest uruchomiony cały czas ma jakieś znaczenie, natomiast zauważ, że nie pracuje on wtedy na 100% jak np. podczas grania. Mój komputer pobiera z gniazdka 160 W czyli zasilacz jest obciążony tylko w 33%. Wentylator na nim czasem w ogóle stoi. Karta ma ograniczone TDP do 60% a wentylatorki na niej obracają się z prędkością 700 RPM.

 

@lek

Jak ktoś kupuje jedną kartę to raczej nie do kopania tylko do grania. Kopać można w tym czasie jak się nie gra, nawet podczas korzystania z internetu. Kartę mam porządną, a nawet jak się popsuje i będę ją musiał oddać na gwarancję to wytrzymam kilka dni bez niej. :)

 

@gofer

Chyba nie.

 

 

grać można nawet jak się kopie, karta graficzna nie ma obciążonych powłok renderujących 3d, ale sama z siebie jest mocniej zużywana - wiadomo, że nie aż tak jak kiedyś no ale zawsze jest

kwestia gustu i zapotrzebowania, dla mnie bawienie się w kopanie przy jednej gpu nie ma sensu dla kilku stówek, potem się z tego trzeba rozliczać i cierpnąć porad podatników, żeby problemów nie mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś więcej? Wpisujesz kwotę, którą otrzymałeś w przelewach z zamiany na PLN?

Trzeba dokumentować to jakoś? Co trzeba dokumentować? Etc.

 

kwoty z przelewów. Co chcesz dokumentować i w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grać można nawet jak się kopie, karta graficzna nie ma obciążonych powłok renderujących 3d, ale sama z siebie jest mocniej zużywana - wiadomo, że nie aż tak jak kiedyś no ale zawsze jest

kwestia gustu i zapotrzebowania, dla mnie bawienie się w kopanie przy jednej gpu nie ma sensu dla kilku stówek, potem się z tego trzeba rozliczać i cierpnąć porad podatników, żeby problemów nie mieć

Wiem, już nie chciałem się bardziej zagłębiać. Ja kopię, tylko z mniejszą intensywnością nawet podczas gry w Wiedźmin 3 w 60 FPS na ustawieniach Uber. :)

 

Dopóki nie przelewam środków na konto to się nie muszę martwić. A jeszcze nie wiem, co z nimi zrobię, zastanowię się jak wykopię więcej. :)

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwoty z przelewów. Co chcesz dokumentować i w jaki sposób?

 

Dzięki :) Chodzi mi o to, czy nie ma problemów typu: skąd pan wziął te bitcoiny - jeśli ich nie zakupiłem na giełdzie, a zamieniłem np., z ETH, albo mam je sprzed kilku lat, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na giełdzie kupiłem". Przecież faktury nie dasz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, Ethereum przekroczyło 500$. Nastroje na giełdzie to paniczne zakupy wszystkiego jak leci, by nie zostać w domu, gdy pociąg BTC odjedzie na stację 20k $.

 

Obawiam się, że obecna sytuacja z GPU ulegnie lekkiemu pogorszeniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak daleko ta paranoja może dojść, rynek jest tak niewielki, że jak się jacyś jajcarze z kasą zawezmą to $1000 za ETH pyknie w tydzień. A ja już nie posiadam nic żadnej krypto. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszedłem wczoraj z BTC. Mam tylko alta jednego jeszcze.

 

Pewnie dojedzie do 20k$, prawdę mówiąc. A może i do 100k$, kto wie? :) Ale jeśli kupić, to po korekcie, a nie na bańce.

 

ETH może osiągnąć 800$ spokojnie. Wtedy RX580 będzie się zwracał w 2 miesiące i już nikt nie zobaczy kart graficznych na półce :E

 

niektórzy juz przygotowani widzę :E

 

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-580-nitro-11265-01-20g-8gb-gddr5-256-bit-p513051

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zaytam, bo kopanie, kopaniem, ale w praktyce taki zysk jest opodatkowany? Trzeba się z tego jakoś rozliczyć?

Jest wiele sprzecznych interpretacji na ten temat. Ale wg skarbówki każdy zakup walut obcych (np. z kantoru na wyjazd wakacyjny) lub kryptowalut jest formą wymiany barterowej i podlega opodatkowaniu:

https://kryptowaluty.info.pl/niekorzystna-interpretacja-podatkowa-dla-uzytkownikow-kryptowalut/

 

 

Pytam, bo tak się zastanawiam, żeby po kupnie karty graficznej również w wolnej chwili jakiś grosz wykopać. Komp u mnie chodzi 12h/24, także może być coś tam skubnąć :lol2:

Opłaca się w ogóle kopać 12h dziennie na 1 GPU? Rozliczyć z tego, więcej prądu vs zarobek?

Z tego co widzę w stopce, to masz tam jeszcze procka i7. Jeśli zatrudnisz go do liczenia CryptoNight przy pomocy xmrig, odwdzięczy się zarobkiem na poziomie 0,00008 BTC dziennie, czyli 0,0024 BTC miesięcznie. Jeśli zaczniesz kopać teraz, do lipca 2020 roku wykopiesz jakieś 0,0768 BTC, co przy kursie 500 000$ za sztukę da jakieś 38 400$. I procek się zwróci. Jeszcze na waciki zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...