Skocz do zawartości
FZR

Drukarka laserowa do 300 zł z tanią eksploatacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję drukarki laserowej do 300 zł do zastosowań domowych (sporadyczne drukowanie materiałów na studiach) taniej w eksploatacji:

• możliwość stosowania tanich zamienników (brak blokad)

• regeneracja toneru

Czytałem, że te nowe tanie drukarki często mają różne utrudnienia związane z stosowaniem zamienników (np. niewykorzystywanie całości tonera),

a producent niemal jak "w zmowie" zmusza klienta do kupowania bardzo drogich tonerów. Inny problem to integracja z bębnem, co zwiększa koszty eksploatacji.

 

Na razie myślałem o drukarce SAMSUNG SL-M2026W. Kosztuje ok. 280-330 zł.

Zamienniki tonerów to koszt około 40 zł na 1500 str.

Czy da się w niej łatwo regenerować toner? Czy prócz szwankującego WiFi są z nią jeszcze jakieś uciążliwe problemy?

 

A może polecicie coś innego? Generalnie wolałbym nowy sprzęt, na gwarancji, ale jeśli chcecie polecić jakieś legendarne sprzęty, to śmiało.

Byle nie był to jakiś wielki moloch, który obudzi pół osiedla przy drukowaniu :lol2:

 

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z drukarkami, to w każdym HP jaki miałem (a miałem 3 tuszowe) najczęstszy problem był związany z przechodzeniem drukarki w tryb offline, problemem z wykrywaniem sprzętu przez komputer,

wykrywaniem nowych tonerów, albo po prostu brakiem jakiejkolwiek reakcji na polecenia z komputera.

Zaś moja stara poczciwa drukarka laserowa ML-2010 lubi się przegrzewać, robić z kartki origami lub zawieszać się przy drukowaniu większej ilości tekstu (załóżmy, że kilkanaście stron na raz). Tych problemów chciałbym uniknąć w nowej drukarce :P

 

A, i drukarka nie musi być z skanerem. :)

Edytowane przez FZR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad tym Brotherem. Niskie koszta eksploatacji i dłuższa gwarancja są faktycznie atrakcyjne.

No i WiFi ponoć lepiej chodzi. Aczkolwiek ciekawi mnie jak wypada on w porównaniu do Samsunga pod względem technicznym i jakością wykonania samej drukarki (żywotność, grzanie się itd). Widziałem temat na forum porównujący te modele, jednak nie był to temat zbytnio rozwinięty. Generalnie aż tak dużych różnic w kosztach eksploatacji nie ma, więc czy są jakieś zalety, które przeważają na stronę Samsunga? Poza gramaturą papieru i rozdzielczością druku oczywiście :)

Edytowane przez FZR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam model brother hl-1110. był bardzo tani, i na zapas kupiłem toner w 2/3 ceny całej drukarki. Jakość druku nie zachwyca (szczególnie odcienie szarości i duże powierzchnie ciemniego) ale do moich paru stron rocznie daje radę za tą cene, nic nie wymieniałem od roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam model brother hl-1110. był bardzo tani, i na zapas kupiłem toner w 2/3 ceny całej drukarki. Jakość druku nie zachwyca (szczególnie odcienie szarości i duże powierzchnie ciemniego) ale do moich paru stron rocznie daje radę za tą cene, nic nie wymieniałem od roku.

 

A jak z głośnością tego Brothera i temperaturami?

Drukowałeś kiedyś większą ilość stron na niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drukowalem wiecej niz 20 stron. Glosnosc i tak jest lepsza niz tane atramentowki ktore co chwila czyszcza glowice i sie zacinaja, jedynie charczy nagrzewanie na poczatku i w trakcie druku podajnik, jak to w drukarce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung lubi wypuszczać aktualizację tak by blokować zamienniki. Trzeba to wyłączyć. Obie drukarki są dobre. Do Samsunga można dostać porządne zamienniki do 99 zł z wydajnością do 1800k

 

Brother dobre zamienniki cena do 50 zł na 1500K ale co 12 000K musisz wymienić zespół bębna. Cena w zamienniku około 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinam się pod temat.

 

Również poszukuje drukarki w podobnym przedziale cenowym około 250 zł z tanią eksploatacją i mam parę wybranych modeli.

 

- Brother HL-1110E

- Xerox Phaser 3020B

- HP LaserJet Pro M12a troszkę droższa

 

I pytanie czy którys z tych modeli jest wart uwagi? Czy może jakiś inny? Chodzi mi też o tanie tonery w przyszłości tylko właśnie nie wiem jak jest z tymi zamiennikami ponieważ na allegro do brothera i tego hp są bardzo tanie tonery np.

http://allegro.pl/toner-brother-hl-1110-dcp-1510e-dcp-1512e-tn-1030-i6010849810.html brother

http://allegro.pl/toner-cf279a-do-hp-laserjet-pro-m12a-m12w-m26a-79a-i6776382189.html hp

 

Natomiast do tego xeroxa piszą, że musi być odblokowany chip by tanie tonery działały. Czy w tych brothera i hp jest tak samo? Czy będą one działały po prostu po włożeniu do drukarki.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie działać nie zależy tylko od chipa ale od jakości tonera :) Tańsze tonery mogą też mieć mniej proszku bo pomyśl jak jest toner 18 zł brutto czyli dla sprzedawcy jest netto kwota czyli 14,63 :) Dodaj sobie jego marże i sam sobie odpowiedz, że tak niska cena jest kosztem czegoś.

 

Tak samo można wlać paliwo z znanej stacji lub gdzieś "chrzczone". NA obu pojedziesz ale jak daleko czy jak długo to już inna kwestia.

 

DO Brothera dobrej toner to około 40 zł. Wtedy ten proch jest dobrej jakości. Tylko tam wymiana bębna co 12 000K. W zamienniku dobrej jakości około 70 zł.

 

 

W HP masz dwie wydajności tonerów. NA 1000k lub na 3100k. Z tym drugim jest to opłacalne. JEst to nowość ale chyba już za około /60/70 zł idzie znaleźć w przyzwoitej jakości.

 

t

Xerox dobrej jakości drukarki. Fakt toner musi być z chipem ( HP też i długo nie było np chipow do wersji X i były tylko małe na rynku . Cena tonerów to około 90 zł. Myślę, że Xerox robi trochę porządniejsze drukarki ale jeśli to tylko do domu z małym obciążeniem to nie wiem czy jest sens inwestować.

 

 

Co do tych aukcji na allegro zobacz sobie, że raz podają wydajność na 1500 a raz na 1000 :) Więc dla mnie już jest podejrzany.

Edytowane przez Czitoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakieś podejrzanie za tanie te tonery.

 

Skłaniam się w takim razie jednak ku Brotherowi myślę, że będzie wystarczający. Bo do tego Xeroxa są trochę za drogie te tonery oryginał to już wgl ma kosmiczną cenę prawie 300zł.

 

Dzięki za poradę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hp m12a jak najbardziej trochę droższa ale polecam mam i nie narzekam kupuję tonery zamienniki dobrej jakości za 50zł na 2000 stron. Więc drukować można tanio, a drukarka wydajna i fajnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już kupujesz tonery, zamienniki to dobrej firmy i z pewnego źródła, wtedy nie ma obawy o jakość wydruku. Co do konkretnych modeli to zdecydowanie polecam Brother HL-1110E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę nigdzie znaleźć a może tutaj ktoś słyszał o asarto? słyszałem że super klasa i przymierzam się do zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...