Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kain

i3 vs i5 w laptopie - czyli co daje Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytul chyba mowi wszystko ;) W tej czesci sprawdzilem jaki wplyw ma technologia Turbo w sytuacji gdy chcemy na laptopie z Intel HD grac. Zaskoczenia raczej nie ma...

 

i3 vs i5 - czyli Turbo w laptopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zaskoczenie żadne dlatego sprawiłem sobie i7 do lapka bo i5 sensu nie miała(ofc..Turbo off bo nie potrzebne do pracy biurowej i neta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ofc..Turbo off bo nie potrzebne do pracy biurowej i neta)

 

To zalezy oczywiscie od tego co dokladnie robisz, ale az taka generalizacja nie jest jednak calkiem poprawna ;) W kolejnej czesci bedzie to ladnie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy oczywiscie od tego co dokladnie robisz, ale az taka generalizacja nie jest jednak calkiem poprawna ;) W kolejnej czesci bedzie to ladnie widac.

Racja.

Będę śledził ten wątek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wątpliwość, czy gdyby chłodzenie wyrabiało to wynik byłby inny? Bo jeśli tak to można co najwyżej o tym konkretnym laptopie napisać, że i5 nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to z podkładka chłodząca, nie robi żadnej różnicy w wydajności w tym zestawie testów. Tyle że jest ciszej. Ogólnie ten testowany Dell jest bardzo przemyślana konstrukcja i chłodzenie spokojnie sobie radzi. Swego czasu chodził 24/7 obciążony w 100% na wszystkich wątkach robiąc symulacje biologiczne :E Zero zbijania zegarów czy innych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dobry test thumbup.gif sam mam i5 w latpopie ale pierwszej generacji, i pamięć w dual channel, laptop cały czas sobie w miarę radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Szkoda że wczoraj go nie przeczytałem kupując hp 2570:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronka nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że robisz takie testy - dzięki :thumbup:

 

Ale w tym przypadku koniecznie należy pamiętać, że bardzo wiele zależy od konkretnego laptopa - gł. chłodzenia, a także od modelu CPU (raczej ostrożnie uogólniać i3 a i5). Jaki jest rzeczywisty pobór mocy, daleki czy nie od limitu watowego (a są dwa, krótkotrwały i trwały), od charakteru obciążenia (jedno-, wielowątkowy). Np. jak wspomniałeś IGP dorzuca swoje waty. W niektóre laptopach nawet BIOS odgrywa rolę (np. niektóre modele zrzucają Turbo z procka przy podkręceniu dyskretnej karty graficznej - na sztywno, niezależnie od temperatur) - ale to raczej wyjątki, ot taka ciekawostka.

 

Ja widziałem testy, w których jednak i5 bywa wyraźnie szybsze od analogicznego i3. Jak zawsze w przypadku laptopów - zawsze dobrze patrzeć na nie jako na całość i czytać recenzje/testy danego modelu.

 

Stronka nie dziala.

 

Link nie działa - strona jest, jeśli wyjdziesz do home -> artykuły -> pierwszy art z listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...