Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dexter07

Korsarz LC - White&Black Build

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Za namową użytkowników zdecydowałem się na założenia tematu budowy pierwszego LC. Temat u mnie ciągnie się już dość długo a to głównie z powodów finansowych (chce jak najlepiej po niskiej cenie :D ). Początkowo zaczęło się do AiO (Kraken x62 będzie na sprzedaż) lecz zmieniłem zdanie i zaczynam budowę LC na rurkach. Najpierw wszystko miało być w pięknej obudowie Raijintek Asterion Classic ze szkłem hartownym lecz całkowicie zabudowany panel przedni (brak dolotu powietrza) skreślił tą obudowę z mojego projektu. Niedawno udało mi się zakupić obudowę Corsair 570x:

 

7df609ef4004.jpg 6f19106beb98.jpg

 

Jak widać jest jeszcze folia :D Będzie ściągnięta przy zakończeniu projektu.

 

Oczywiście chciałbym zaznaczyć że do obudowy chce zmieścić dwie chłodnice 360. Dzięki pomocy Waka Waka zrobiłem projekt który lekko modyfikuje tackę na wentylatory aby zmieścić wszystko w jednym miejscu. Wg wyliczeń wszystko wejdzie na milimetry :D Ramki dzisiaj zostały zlecone do wycięcia (oby pasowały).

 

Obecnie posiadam już kilka rzeczy zakupionych od użytkowników na forum:

- Blok CPU Watercool Heatkiller IV Pro Nickiel/Plexi BOX

- Pompa Alphacool VPP655 Single D5

- Aqualis base 450 ml

- D5 TOP for Aqualis

- 2x Magicool G2 360 Slim

 

56d79ec3abdf.jpg

 

Do wodowania posiadam procesor 6700k (czeka go jeszcze skalpowanie) oraz GPU GTX1080Ti. Potrzebuje zakupić rurki, złączki, blok na GPU oraz zdecydować się na płyn.

Myślałem nad białym płynem aby ładnie pasował do płyty głównej lecz dalej nie wiem jaki wybrać kolor złączek i backplateu do GPU. Do wyboru mam niklowany lub czarny. Co doradzicie?

 

Wszelkie porady, krytyka i komentarze mile widziane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy układ nie bierz się za rurki, lepiej zrób go na wężach.

 

Co do złączek, to jeśli chcesz tanio i dobrze, a możesz poczekać, to najlepszym wyborem są złączki Barrow z Aliexpress :). Jeśli chcesz biały płyn, to ja bym brał czarne złączki, ewentualnie zaszaleć z jakimś kolorem akcentowym typu zielony czy fioletowy (Barrow i EK mają takie złączki).

 

Poza tym powodzenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo fajnie że zdecydowałeś się na swojego workloga ;)

 

hmm wrzuć fotki ze zdjętym bocznym panelem szkła, co do płynu bo białby był by fajny, ale widziałbym niebieski pastelowy, złączki niklowane lepiej wg mnie będą pasować. zobacz sobie płyny liquidcool CFX.

 

napisz też jakie gpu masz dokładnie, fajny blok jest tutaj, ten akurat do kart msi.

 

wentyle już jakieś masz? czy będziesz szukał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Ty mnie uprzedziłeś z pompką i blokiem od Waka Waka :E .

 

Czekam na rozwój projektu i trzymam kciuki za jak najszybsze zebranie wszystkich gratów. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisz właśnie złączki barrow zaproponował mi @chytruseq89 :D opisał mi na PW co jak i z czym się je :D Właśnie zastanawiam się nad czarnymi złączami Barrowa + niklowany backplate od EK (wygląda jak lustro). Będzie to ładnie wyglądało?

 

@brzoza fotki wrzucę na dniach z wyciętymi ramkami :D Kartę mam founders edition więc myślałem o bolku od EK. Zastanawiam się na BP: http://www.angela.pl/galerie/e/ek-water-blocks-ek-fc108_44282.jpg czy taki http://www.angela.pl/galerie/e/ek-water-blocks-ek-fc108_44280.jpg

 

Wentyle obecnie mam tylko te co były w obudowie 3xSP120. Na chłodnice myślałem dać HD120 lecz dalej nie podjąłem decyzji bo podobno są głośne o_O

 

EDIT: @Jertusz hehe :D chyba tak. Miałem trochę szczęścia bo zawisz pisał w innym temacie że waka waka będzie się pozbywał części. Napisałem do Niego i okazało się że akurat robił post na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wezmiesz niklowany to złączki weź czarne i wtedy decyduj o kolorze płynu :)

jak czarny to złączki niklowane :)

ja bym tak zrobił

 

co do wentyli phobya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolejny sprzęt od Waka Waka. Zastanawiam się nad nimi ale czy nie lepiej do takiej skrzynki dać coś z RGB? Przynajmniej na froncie? Ogólnie to co myślicie o tych wentylatorach (widzę że to nie są PWM)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eLoopy to świetne śmigła - moim zdaniem najlepsze co jest na chłodnice. To, że nie są PWM nie ma znaczenia, można nimi sterować napięciowo bez problemu. Osobiście nie lubię gdy w buildzie jest zbyt dużo bling-bling RGB, więc moim zdaniem fajnie by pasowały.

 

Przede wszystkim zdecyduje jaki blok GPU i pod niego dobierz sobie już backplate, bo backplate EK może nie pasować jak weźmiesz blok np. Aquacomputer. Osobiście pod 1080 Ti bardzo podobają mi się bloki Watercool (ewentualnie taka wersja) czy AquaComputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebrandy eloopa w wersji DC, mam w zapasowym kompie rebrandy alphacool i są spoko

Co do kabelków zmodyfikowanych przez waka waka to możesz kupić przedłużki lub zamówić u kogoś splittery na wymiar

Ja mam takie zrobione

20170921_170316c5si8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawisz co do ledów w 100% się z Tobą zgadzam. Co za dużo to nie zdrowo. Też nie lubię jak jest za dużo światełek (mimo iż święta się zbliżają :E ) dlatego myślałem tylko o 3 ringach na przodzie. Chciałbym żeby ten projekt był taki bardziej elegancki :cool:

 

Teraz widzę że te kabelki można fajnie pochować i zrobić porządek. Wiesz może u kogo mogę takie kabelki kupić lub co i gdzie kupić aby samemu sobie złożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable możesz zamówić u iksmodiwa (www.modding.bit-tech.pl) sam też mogę Ci je zrobić w wolnej chwili, tak samo Karol (Waka Waka). Jeśli chcesz robić sam to musisz trochę rzeczy nakupić typu zaciskarka, która kosztuje 200 zł, więc jeśli chcesz robić kable tylko do jednego zestawu, to się nie opłaca, lepiej je zamówić. Custom kable jednak nie są tanie, za 20 zł nikt się babrał nie będzie, najtaniej wyjdzie kupić gotowe splitery z angeli czy zestawy np. Cable Mod do danego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę darmowa reklama, dzięki Panowie 8:E

 

Co do wentylatorów i przedłużek, to dogadamy się na PW :thumbup:

 

Fajnie, że następny temat powstał, dział się ostatnio trochę rozruszał :)

 

Z rurkami na pierwszy raz możesz się trochę zniechęcić do tematu, ale obym nie miał racji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede przed 2ga proba na razie wygialem 2 rurki i bylo spoko :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progres jest powolny ale małymi krokami idzie do przodu :D Dzisiaj odebrałem ramki:

7257d5e5dd43.jpg

Pozostało mi jeszcze pomalować i wsadzić razem z wentylatorami od Waka Waka (może będą końcem tygodnia :D ) do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaciskarka, która kosztuje 200 zł

 

Ja za zaciskarkę dałem ... 40zł. A zaciska jak poniżej. Serduszka jak się patrzy.

 

Całościowo nie wychodzi to tanio. Gotowe przedłużki jak i zlecenie tego komuś wyjdzie taniej ale ucieka nam satysfakcja. ;)

 

aRbOrey.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jertusz, niestety nie mam linka. Kupiłem to od znajomego ostatnią sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim po długiej przerwie. Pewnie większość osób pomyślała że projekt umarł śmiercią naturalną lecz nie :D przerwa spowodowana była gromadzeniem sprzętu (a przyznam że nie chciałem wydać na to kroci) więc na samą paczkę z Chin czekałem 2 miesiące o_O aż jestem w szoku że tak długo mogła iść. W między czasie konsultowałem się z @Waka waka który bardzo mi pomagał i udzielał informacji. Zdecydowałem poprowadzić następującą pętlę:

aVezQVr.png

 

Po odpakowaniu wszystkich paczek trochę sprzętu się narobiło :D Sposób pakowania złączek trochę mnie zaskoczył. U chińczyków kupiłem również insert który idealnie pasuje.

pnt4qEf.jpg

 

Po rozpakowaniu pasuje wziąć się za składanie. Na pierwszy rzut poszły chłodnice i dopasowanie ich do obudowy. Robione na zamówienie ramki pasują idealnie :D (no dobra 2mm przerwy między chłodnicą a płytą główną, troszkę na farcie) :D Ze śrubkami już takiego szczęścia nie miałem. Okazało się że śrubki są za długie o ok 3mm i wbijają się w chłodnice. Szukałem aby zamienić na inne lecz niestety ciężko znaleźć takie śrubki z calowym gwintem i do tego czarne. Szlifierka w ruch i wszystko pasuje. Oto efekt:

lprGPO7.jpg

 

Następny pacjent to karta graficzna. Wydawało mi się że wszystko gładko pójdzie. Zrobić jak w instrukcji i gotowe - niestety nie. Nakleiłem termopady tak jak w instrukcji i przed skręceniem podkusiło mnie aby sprawdzić czy rzeczywiście dolegają bo widziałem drobną szparę. Na niebieską folię która jest na termopadach nałożyłem malutką kropkę pasty termo przewodzącej i sprawdziłem docisk. Okazało się że pady na VRM w ogóle nie stykają się z blokiem (założyłem wszystko zgodnie z instrukcją). Trochę kombinacji i przycinania aż w końcu wszystko ładnie się spasowało i dociskało. Następnie zdjąłem wszystkie folie i skręciłem obie części razem. Troszkę palców od rękawiczek i przedkładania zostało ale to się wypoleruje na koniec :)

AFqZMCU.jpg?1

6W03wYa.jpg

 

Najwyższa kolej na płytę główną i procesor. I tutaj załamka. Chyba najładniejszy blok Heatkiller IV PRO nie pasuje do mojego ułożenia. Chcąc ustawić blok poziomo to zawadza to kondensatory na płycie głównej :( Widać to lepiej na zdjęciu:

mH8ABer.jpg?1

 

Jedyną opcją jest obrócenie bloku pionowo. Niestety trochę komplikuje mi to układ bo może mi braknąć złączki kątowej (mam więcej kątowych obrotowych a zwykłych niestety nie :( ). Zastanawiam się również jak w takim wypadku poprowadzić układ. Czy zrobić tak jak na zdjęciu poniżej (z wyjścia bloku u góry i idzie do karty graficznej po lewej stronie) czy może opcja 2 (wejście do bloku u góry z dwoma kolankami i łączy się z kartą po prawej tak jak w schemacie).

LSslseC.jpg?1

 

Przyznam szczerze że czekam na wasze opinie i pomysły :D Właśnie zostałem trochę ograniczony rozebraniem głównego komputera :D

 

EDIT: Rurki planowałem poprowadzić podobnie do tego:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja mam pytanie, czy można prowadzić w ten sposób rurki / węże ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można można i u mnie to już działa :) Dzisiaj bądź jutro wrzucę zdjęcia całego układu. Mam jeszcze problemy z ustawieniem tego wszystkiego ale wygląda zacnie :D

 

A co do ustawienia rurek to z fizycznego punktu płyn dotrze wszędzie bo idzie zawsze tam gdzie będzie miał mniejszy opór. W tym wypadku idzie najpierw do GPU (przy napełnianiu dobrze to widać) i dopiero na końcu uzupełnia się CPU. Po odpowietrzeniu ładnie wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz filmik z odpowietrzania do podrzuć bo trudno mi sobie to wyobrazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej u mnie również będzie takie połączenie cpu i gpu. Działa to tak samo, jak równoległe połączenie kart w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy odpowietrzaniu? nie trzeba budą machać we wszystkie strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mogę się pochwalić efektem po zalaniu płynem. Gięcie rurek i odpowietrzanie to było największe wyzwanie - to jest coś dla cierpliwych ludzi :D ale mimo wszystko wydaje mi się że wyszło całkiem spoko. Przy odpowietrzaniu trzeba było machać całym kompem na wszystkie strony więc płyn trochę się spienił ale po jakimś czasie piana znika i jest ładny biały płyn :)

OisIoXU.jpg

 

JYRxts1.jpg

 

TPsU1gI.jpg

 

nEQF8vw.jpg

 

EJqTq52.jpg

 

mQdBcQv.jpg

 

kes8ojd.jpg

 

Do projektu chciałbym jeszcze dodać kilka rzeczy. Na pewno chcę wymienić kable na customowe (tylko jeszcze nie wiem jakie kolory) no i dodać delikatne oświetlenie LED. Myślałem zrobić coś w stylu budy zawiszy :)

 

Za bardzo nie wiem jak ustawić wentyle i pompkę. Niestety nie jest to komplet PWM więc muszę ustawić na sztywno :/ chyba że jest jakiś kontroler co będzie regulował napięciem pod wpływem zmiany temperatury?

 

Czekam na komentarze ocenę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...