Skocz do zawartości
duniek

mining with style

Rekomendowane odpowiedzi

specs

 

8 kart inside + 6 on top

 

atx/eatx support

 

dual psu support

 

704mm wysokosc

310mm głebokosc

270mm szerokosc

 

58,9L pojemnosc (dla porownania fractal R5 - ma 56,9L)

 

materiał - alu pręty 10mm + 3mm dibond (miala być nierdzewka, ale zmieniła sie polityka cenowa w zakladzie ktorym ciąłem laserowo i zeby sie oplacalo w miare musialbym 20 sztuk zamowic, dodatkowo plusem dibondu bylo to ze gosc mi robi na poczekaniu od ręki

 

tn_img_4779jlp04.jpg

 

tn_img_4774knqp5.jpg

 

tn_img_4774knqp5.jpg

 

tn_img_4776k1qjp.jpg

 

tn_img_477752o8e.jpg

 

tn_img_4780wgpew.jpg

 

 

oczywiscie jeszcze nie skonczone, jedna napewno dostanie boki i tylni panel ale narazie nie wiem kiedy

 

na te chwile czekam na risery i rozpoczynam migracje ze zwyklych stelaży

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z duńka robi się nocny górnik o 3 posty wrzucane :E

a zapytam, ile materiał alu + cięcie i otwory nagwintowane pod mobotray by wyszły ? i czy masz projekcik plecków pod karty pcie ?

Zastosowanie nie do koparki lecz pod custom wall-pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pręty alu zamowilem na wymiar 700mm, cięli to na pile zwyklej i niektore mialy 699 niektore 703

 

wszysktkie zostały wyrównane na tokarce i nawiercone otwory wzdluż - gwintowanie M4 ręcznie (szybko szło, wczesniej jedną zrobilem ręcznie na gwintach M3 i zeszlo dluzej dwa razy)

 

nawiercanie w poprzek zeby przykrecic mobo i riser tray juz ręcznie robie bo traye mam z otworami zrobonymi wiec nie musze nawet mierzyć - wystarczy spasowac rowno ze srodkowymi prętami ktore utrzymują (mobo/gpu)

 

 

PS

na cnc nie wykonuje zlecen, mieszkam na skraju miasta 20km od cnc, dzis wyjatkowo pojechalem ale stracilem 2h bo przebic sie przez Krakow to dramat, tak to nastepnym razem zamowie taxi lub wysle kurierem

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzynastka wpadła to Duniek update robi :E

 

 

czekam na wincyj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duniek jaką walutę będziesz kopał i jakimi kartami - radeony czy nv?

Nie boisz się że ROI ci wyjdzie +nieskończoność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrze na ROI, ja akurat kupuje uzywane/okazje wiec mam zysk od DAY 1. M mam praktycznie kazda karte inną, jest to rzezba bo trzeba z osobna ustawiac parametry, dlatego marzeniem jest np 8x founder na pamieciach samsung, wtedy puszczasz wszsykto tak samo i zapomninasz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietacie otwory na górze obudowy?>

 

tn_img_49220js98.jpg

tn_img_4924i1szw.jpg

tn_img_4925ios8s.jpg

 

na te chwile tylko 6 + 4, jutro dojdą kolejne 4 karty to zobaczymy czy zadziala 6amd + 8nv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wincy grafik :E

 

widzę że u Ciebie żaden slot się nie marnuje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tam niezrozumiałego? PCIE -> spliter PCIE -> Riser USB -> Karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RGB bedą soon :E

 

plyta to z270 + 2x splitter z jednego pci-e na 4 (4 karty w slotach pci-e, 2 karty w slotach m.2, 2 splitery w slotach pci-e @ 8) - razem 14 slotow

 

pod win10 w teorii mozna podlaczyc 8 amd + 8 nv, ewentualnie miningowych wersji 12 amd + 8 nv (mozliwe ze miningowych nvidi sie da wiecej ale malo info na ten temat)

 

pod linuxem w teorii 16amd + 16nv

 

 

 

PS

jeszcze troche dolozyłem

 

f19asbm.jpg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarze, że krypto się kończy bo BTC spada za 3, 2, 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem na blacie Jagiełło szykuje się na kolejnego Zotaca :lol2:

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ósma kalmx kupiona bedzie mała 25litrowa koparka ale to po nowym roku

 

 

nastepne pionowe budy bedą juz bez otworow na gorze pod kolejne gpu, dlaczego?

o tym ponizej:

 

- 6x RX + 4x NV - dziala wszystko - 10gpu

- 6x RX + 5x lub 6x NV - czyli od 11gpu - niestety claymore wiesza sie na samym poczatku, probowalem puszczac jeden tylko amd drugi tylko nv, ale jakies errory wyskakują ze server cos tam błedny itp (oczywiscie wypakowalem x2, nawet rózne wersje),,oczywiscie mozna by puscic rozne aplikacje ale nie chce mi sie szukac kolejnego - na probe jeszcze puscilem na RX - claymore, na NV zcash miner i kopało bez problemu na 12 kartach

- dolozenie kolejnej NV (6x RX + 7x NV) skutkowalo zniknięciem jednego RX, wiec tak jakby bylo jakies ograniczenie na 12gpu (niestety ósmej NV wtedy nie mialem wiec juz nie sprawdzilem tego)

- podpięcie 9x NV skutkuje znikaniem dysku sata juz w biosie, pewnie jakos daloby sie to ogarnac, ale pewnie soft by robił chece bo kiedys czytalem ze ktos miał podobne problemy

 

Moze kupie B250 mining experta jak bede miał troche wiecej czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączasz 6-pin do tych riserów?

Mógłbyś podlinkować co to konkretnie za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

BTC leci na łeb - na bank się zatrzymał a ilość koparek coraz większa i są coraz mocniejsze. Dziwię się że komuś chce się w to jeszcze bawić. Jak bańka na BTC pęknie i wartość BTC spadnie do 1/4 to takie GPU będą sprzedawane za psie pieniądze.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączasz 6-pin do tych riserów?

Mógłbyś podlinkować co to konkretnie za model?

 

006C (ale kolory wysylaja losowo, zamowilem 2x od tej samej osoby, dostalem zolto czarne, a raz niebieskie) - plus taki ze byly z kablem usb cienkim (są tez z grubym ktory gorzej sie uklada)

 

BTC leci na łeb - na bank się zatrzymał a ilość koparek coraz większa i są coraz mocniejsze. Dziwię się że komuś chce się w to jeszcze bawić. Jak bańka na BTC pęknie i wartość BTC spadnie do 1/4 to takie GPU będą sprzedawane za psie pieniądze.........

 

i od pol roku ta sama gadka, na te chwile jedna gtx1070 zarabia na czysto - 8-9zł/dzien, (1050ti analogicznie polowe z tego) wiec kazdy sobie niech odpowie czy mu sie oplaca, a wartosc kart nie spadnie az tak

 

kto ma kopac to kopie, kto marudzi to marudzi - ja nikogo nie zmuszam

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze czy 6-pin podłączasz, bo jak widzę pod pcix1 masz rozgałęziacz i do tego kilka kart podłączone i się zastanawiam czy że slotu to da radę zasilić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riser musi być zasilany, w zaleznosci jaki masz, wg mnie risery na 6pin sa najlepsze bo mozna zasilacz 6pin jak i przejsciowka z molexa/sata (12V only, wiec nie potrzeba 5V)

 

Mialem plan dolutowac miedziane kable/druty do tyłu risera i na dole wyprowadzic 2 x 8 żył do PSU(po dwie czyli 12V i GND na kazdy riser) (czyli 8 riserow zasiliłbym no poprzez 2x wtyk 8 pin EPS), uniknał bym mega burdelu w kablach w calej budzie, ale narazie mi sie nie chcialo

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam asrock h110 pro btc mam już 2 i bez problemu 12gpu na SMOS 4x470 6x570 2x480 wszystko po BIOSmodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze nie lubie amd, nv dziala stable tygodniami, amd potrafi dzialac tez 2 tyg, a czasem 2 razy dziennie jakies errory

 

do tego nvidia nie nadaje sie pod linuxa, pobor pradu jest 20% wiekszy i nic z tym nie da sie zrobic (a jak juz obnize to hash spada)

wiec win10 only

 

jakby tylko dalo sie edytowac pw limit mem i core w biosie na stałe to wtedy uzywałbym ethOS na ktorym fajnie wszystko dziala (gdyby nie ten pobor)

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...