Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

oizo76

PRIME

Rekomendowane odpowiedzi

Guwmhi.png

 

 

 

yBBJ0G.jpg

 

Witam

 

Czas poskladac cos nowego...a w zasadzie czas na projekt Prime.

 

JGet2u.jpg

 

 

Kilka slow wprowadzenia.

 

Dlaczego Prime?

Tradycyjnie ,projekt bede budowal wokol plyty glownej.Tym razem wybor padl na Asus z370-A Prime.

Ktos zapyta pewnie ,dlaczego budowac projekt wokol niedrogiej plyty,ze sredniej polki cenowej...

Chcialem kolorystyle czarno-biala,szczerze mowiac celowalem w nowego Asrocka taichi z370,w poprzenich edycjach te plyty bylo bialo czarne...a niestety z370 wyszlo w kolorach czern z szarym-ja chcialem aby biel byla widoczna.

Prime ma tych akcentow sporo,a do tego po prostu mi sie podoba.

Dodatkowym akcentem PRIME bedzie zasilacz Seasonic Prime Titanium 850W,do niego pelen zestaw okablowania CableModders.

 

 

Wielkie podziekowania dla Raijintek za wsparcie!

 

Od firmy dostalem obudowe:

 

Raijintek Paean-a wiec otwarta obudowa,benchtable-ktos napisze ze podobna do TT core5...a tak nie jest.To zupelnie inne konstrukcje-szklo,szczotkowane aluminium,docelowo chce tam zapakowac 2x360mm chlodnice,mam nadzieje ze sie uda.Ciesze sie ze mam ta bude,bo od dawna na nia sobie patrzylem...projektow w Core5 cala masa,a w Paean nic-czas to zmienic.

 

Raijintek Samos-marka niedawno weszla na rynek z seria blokow,dedykowanych kartom nvidii gtx 1080ti.Jest to nowosc,bede wiec chcial przedstawic blok szeszej,bo mysle ze warto.Moja wersja to blok na MSI gaming X

 

Raijintek CWB-c1,blok na cpu.Ne widzialem tego bloku w zadnym projekcie,tez go opisze-sprawia naprawde dobre wrazenie.

 

Raijintek IRIS RGB-komplet 3 wentylatorow ,z podswietleniem led,sterowanych za pomoca pilota.Na zdjeciach wygladaja super,zobaczymy jak wpisza sie w projekt.To tez nowosc,nikt na forum chyba jeszcze nie uzywal

 

H7Gfqe.jpg

 

Dalej:

Intel 8700K,zdelidowany.

MSI 1080Ti Gaming X

Sound BlasterX AE-5

 

Ze starych czesci pozostaja:

Klevv Cras ddr4-16Gb,3000mhz-kocham te pamieci,myslalem o zakupie innych,ale zadne inne nie beda lepiej pasowac do tej plyty i projektu.

SSD Sandisk Ultra II 960gb,nowka po wymianie gwarancyjnej.

Samsung m2 950pro 250Gb

 

W projekcie uzyje ponownie custom reza od Skeepera,w poprzednim projekcie nie byl on odpowiednio wyeksponowany-tutaj nareszcie bedzie.

Berda rurki,czesci z Elabmods...

 

Ogolnie w temacie przedstawie szerzej kilka podzespolow,bo to nowosci lub jak w przypadku obudowy fanty niezbyt czesto pokazywane.Bedzie sporo zdjec.

 

zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zarzucam obserwacje ;)

P.S blok na gpu jest przez Barrow robiony czy mi się tylko wydaje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części od nowego producenta. :P

Będę obserwował, zapowiada się ciekawie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem zadnej informacji na ten temat...ale jest wykonany naprawde swietnie.W zestawie z backplate-w sobote postaram sie wrzucic wiecej zdjec.

 

Co zas do bloku gpu cwb-c1,ciezkie bydle-nie ma na nim oznaczen in/out-w instrucji tez cisza :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co tym razem wymodzisz ;)

 

Edit.

Blok wygląda bardzo podobnie do tych z EK czyli kierunek nie ma znaczenia właściwie.

 

1702782-n0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie ważne kto produkuje, ważne, że tak jak piszesz porządna robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie.

 

Z ostatniego projektu nie bylem zadowolony,brak bloku wodnego na grafice go polozyl...

 

Co do bloku gpu-to tutaj sa oznaczone kierunki podlaczania.Chodzilo mi o blok cpu-tam nie ma oznaczenia in/out.

Samos wyglada fajnie,to pierwsze wrazenie-ciekaw jestem jak bedzie z montazem i jego dzialaniem-bo Raijintek w tym temacie stawia pierwsze kroki,wiec roznie moze byc.

 

 

Pytanko-brac PrimoChill VUE Sky white,czy odpuscic i kupic zwykly plyn mayhemsa(bialy pastel)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego rozbierz blok i sprawdź :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w necie Vue zaczyna syfić tak samo jak Mayhems Aurora, jak chcesz tylko do fotek to bierz Vue ale ja osobiście bym się wstrzymał aż sytuacja się rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tylko do fotek,pozniej chce aby komp normalnie dzialal-to nie jest tylko projekt na wystawe,tylko do domu.

tez sie boje nieco tego vue,dodatkowo 1800ml to koszt £60,czyli 4x0,7 Jack Daniels...cena to szalenstwo.

 

Mam straszny dylemat...ale nie musze kupic na dzis,wiec spokojnie jeszcze to przemysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a gdyby tak zalać układ Jack'em Daniels'em ? :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy za często by używał kranika albo drain portu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa współpraca z producentem? Robicie projekty i za zdjęcia (marketing) dostajecie sprzęt czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co tym razem wymodzisz ;)

 

Edit.

Blok wygląda bardzo podobnie do tych z EK czyli kierunek nie ma znaczenia właściwie.

 

1702782-n0.jpg

 

 

W każdym bloku w którym jest jetlpate jest z góry ukierunkowany przepływ cieczy, ek jak dobrze pamiętam w końcu przy blokach dla serii 10xx poprawiło swoje instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa współpraca z producentem? Robicie projekty i za zdjęcia (marketing) dostajecie sprzęt czy jak?

 

Roznie to bywa,choc pewnie nie kazdy bedzie chcial do konca napisac skad ma kontakty,jak je uzyskal itd.

Generalnie wyglada to tak,ze warto miec jakies zrobione projekty,worklogi,fotki...no i pomysl na kolejny projekt.Piszesz .piszesz,piszesz do producentow-wiekszosc nie odpisuje,nie sa zainteresowani-ale czasami trafiasz do kogos we wlasciwym momencie i z pomyslem ktory jest zaakceptowany.

Co w zamian?Czasami sponsor potrzebuje dany projekt na targi,wystawy itd,czasami chce zdjecia ,a czasami wsytarczaja worklogi,prezentacje w nich sprzetu itd.

Przy poprzednim projekcie dostalbym tez bude od Raijinteka,ale chcieli abym uzyl ich wentylatorow,chlodzenia-co nie bylo mozliwe,bo wczesniej pozyskalem juz sponsora-Aquatuning,a ich warunkiem bylo to,ze mam uzyc tylko ich sprzetu do chlodzenia...wiec czasami jest tez konflikt interesow.

 

 

W każdym bloku w którym jest jetlpate jest z góry ukierunkowany przepływ cieczy, ek jak dobrze pamiętam w końcu przy blokach dla serii 10xx poprawiło swoje instrukcje

 

Tak,w bloku wodnym na gpu sa wyraznie w instrukcji zaznaczone kierunki in/out....ale na bloku cpu raijintek cwb-c1 tego nie ma-zadnego info na samym bloku jak i instrukcji :hmm: i tutaj mam zagwozdke.

 

Co do plynu VUE,cholernie mnie kusi-pewnie by wygladal super.Coz,rozne informacje sa odnosnie tego plynu...no i jak wspominalem,z cena przesadzili niesamowicie...porownanie do Jacka Danielsa nieco smieszne,no ale jest to jakas skala... ;)

 

 

Do obu blokow dodana sa jakies pasty,ale nie mam pojecia co to jest-wiec zapodam Thermal Grizzly HYDRONAUT HIGH PERFORMANCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bloku w którym jest jetlpate jest z góry ukierunkowany przepływ cieczy, ek jak dobrze pamiętam w końcu przy blokach dla serii 10xx poprawiło swoje instrukcje

 

Owszem, lecz szukałem kiedyś testów na ten temat i wychodziło, że nie ma żadnej różnicy w przypadku GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem testy na bloku ekwb dla 980, mi wychodziło 8st różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo ja mam tak na 1070 od dupy strony i wszystko jest bardzo ok :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,kilka pierwszych fotek.

 

Raijinteak Paean.

Ktos powie ze to klon TT Core 5....nic bardziej mylnego.

To zupelnie inne konstrukcje.W TT mamy box,w ktorym jest nieco miejsca,ma nozki,mozna go powiesic na scianie.

Paean nie ma mozliwosci zawieszenia,nia ma klasycznych nozek.Jego centralna czescie jest mobotray-to po prostu benchtable.

Mobotray to 3 mm szczotkowane aluminium,z obu stron instalujemy dymione szklo hartowane.

To prosta kontrukcja-jedyny dodatek to panel z wejsciami usb,power-mozna go zamontowac w trzech roznych miejscach.

W odroznieniu od Core 5,Paean mozna postawic pionowo jak i poziomo...coz,to benchtable,chco nieco inny ;)

 

 

Jak widzicie,wszystko jest pewnie i fajnie zapakowane,trzy warstwy czesci.

 

kaBFQR.jpg

 

DKUzLt.jpg

 

ElEP6B.jpg

 

0ZO0bw.jpg

 

tp39Nj.jpg

 

h7zVnb.jpg

 

ggn2vV.jpg

 

AmD57A.jpg

 

 

 

Z tylu obudowy mamy miejsce na dyski,no i zasilacz w odroznieniu od Core 5 znajduje sie z tylu.

 

 

Poki co jestem pozytywnie zaskoczony jakoscia,wszystko pieknie sie skreca.Szkla ine wyciagam z pudla,to bedzie juz ostatni element skladanki.

 

 

Nie wiem poki co jak poprowadzic uklad,bedzie ciezej niz w core 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii LC nic Tobie nie podpowiem, bo dzieli nas przepaść doświadczenia, ale mam pytanie bardziej prozaiczne - jak masz zamiar sobie poradzić z tymi obrzydliwymi kablami wychodzącymi z panelu? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finac,nie bede ich oplatal-nie wiem jak sobie z nimi poradze-generalnie kabelkologia na benchu to bedzie wyzwanie.Mam zestaw oplecionych kabli do zasilacza,ale gdzie to upchnac...bedzie zagwozdka :kwasny:

 

Oki,kilka zdjec.

 

Plyta glowna Asus Z370-A Prime.

Serce projektu...czy zasadne jest budowac projekt przy sredniaku jakim jest ta plyta?

Jezeli chodzi o to co posiada na wyposazeniu-mi to wystarcza.Nie ma tu takich wodotryskow jak w Aorusie Z270 gaming 8-tam bylo co dusza zapragnie,choc 80% bajerkow bylo mi zbedne.

Tutaj mam 2x M2,jest przyzwoita sekcja zasilania,dobra dzwiekowka(choc nie bede uzywal).Ma nawet RGB Aure i wyjscie pod ddodatkowe tasmy led.

Czego brakuje?wyswietlacza postow i wlacznika na plycie.Wifi jest mi zbedne bo kompa mam zawsze podpietego kablem.To plyta z gatunku tych,ktore maja co potrzeba i nie placi sie za glupoty...choc akurat nie cena odgrywala role przy wyborze.

Jak juz wspominalem,moim celem byl Asrock taichi-ale najnowasza generacja jest czarno szara,a jak chcialem kolorystyke biala -czarna...wiec mamy Prim'a.

 

O7EG0f.jpg

 

Rqi4uc.jpg

 

0elxAv.jpg

 

cvyz8f.jpg

 

Pamiec-zostaje przy kosciach z poprzedniego projektu,a wiec Klevv Crass,16 Gb 3000mhz,przy czym kreca sie na 3400,wiec mimo ze pamieci nie sa najnowsze i juz nieco wolne,to tragedi nie ma,to po pierwsze..-

 

7PusNh.jpg

 

...a po drugie to jedne z najladnieszych pamieci jakie widzialem,dzieki wstawkom ze szczotkowanego alu idealnie pasuja do tej plyty,ktora tez ma takie akcenty.Bialy led dopelnia calosci...

Srebrne Domki tez by pasowaly.

 

0gGvtE.jpg

 

hBI2Gr.jpg

 

qtcDNP.jpg

 

HhgAi5.jpg

 

Plyta juz siedzi na Paneonie.

 

BrNjsd.jpg

 

Dodatkowo samsung 950 pro dostal radiator od EK w kolorze srebrnym-plyta prezentuje sie bardziej elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny ten PrimE jest i ladnie ta pusta luke wypelniles dyskiem ALe bardziej tam plextor by pasowal taki co heat ma u siebie Ramy idealnie Rafal pasuja do mobasa

 

PS Rafal zamiast logo EK na M2 dalbys jakies 'Swoje'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...