Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kethatril

[Zestaw] ~6000/OPT | Gry+Programy | M-OC | brak | Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przychodzę z prośbą o pomoc w złożeniu pseudo-idealnego zestawu dla wybrednej istoty w mojej osobie.

Komputer głównie do gier, ale chciałbym też czasem wygodnie pokodować w IntelliJ IDEA, odpalić jakąś maszynę wirtualną etc., więc pewnie dość szybki procek i 16GB RAMu się przyda.

Marzy mi się, żeby maszynka wytrzymała dużo czasu i była w miarę cicha - ale raczej nie kosztem wydajności. Stąd dobrze wentylowana buda i myślałem raczej o szerszych wentylatorach, licząc, że będą cichsze. A jeśli chodzi o OC, nie chcę wyciskać na maxa, raczej bezpiecznie, żeby też procek dłużej pożył. Fajnie gdyby płyta główna domyślnie dawała parę przełączników do OC, bez większego kombinowania.

Co do budżetu, tutaj mam ciężki problem, bo chciałbym, żeby wydatek miał faktycznie sens, żeby czuć było "każdą włożoną złotówkę". Także z jednej perfekcjonizm mówi żeby było idealnie, z drugiej strony nie chcę przesadzać - taki trudny przypadek.

 

Sugerując się tematami znalezionymi na forum i różnymi rankingami/poleceniami zestawów ułożyłem sobie na esc-configuratorze coś takiego, natomiast potrzebowałbym tutaj opinii od Was, ekspertów ze bieżącą wiedzą. Tym bardziej, że ten zestaw wyszedł w okolicy 7k, to nie wiem czy i ewentualnie z czego odjąć złociszy :(.

Dorzucę też komentarze pod podzespołami.

 

Procesor: Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 1110 zł (gwarancja 36-mcy)

Nic sensowniejszego nie znalazłem. AMD raczej nie biorę pod uwagę.

 

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 149 zł (gwarancja 24-mce)

Totalny strzał.

 

Płyta główna: Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 /intel Z370, LGA1151/ 569 zł (gwarancja 36-mcy)

Kilka zestawów proponowanych znalazłem z tą kartą, choć z drugiej strony gdzieś ktoś pisał, że do OC to raczej odpada.

 

Pamięć RAM: - G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL15 TridentZ 999 zł (gwarancja wieczysta)

- G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5 849 zł (gwarancja wieczysta)

Niby 150zł różnicy, warto, nie warto? Odczuwalna różnica?

 

Dysk SSD: GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 385 zł (gwarancja 36-mcy)

Rozważałem PCI-E zamiast SATA ze względu na prędkość zapisu/odczytu, ale jakiś test wybił mi to z głowy, bo przy gierkach podobnież to nie ma różnicy.

Pytanie natomiast czy ma sens za jakiś czas dokupienie drugiego takiego dysku i wpięcie w RAID 0?

 

Grafika: Palit GeForce GTX1080 Dual 8GB DDR5 256bit (1733/10000) 2199 zł (gwarancja 36-mcy)

Na samym początku brałem pod uwagę jakieś 1060 i resztę podzespołów mocnych, ale poczytałem i się zreflektowałem w końcu, że to faktycznie chyba sensu nie ma. Czy ten model od tego producenta? Nie mam pojęcia.

 

Zasilacz:

Tu raczej ciszą, stabilnością i gwarancją się sugeruję, więc szeroki. Kusi Corsair przez gwarancję, ale nie wiem czy udźwignie ten sprzęt. Jestem otwarty na propozycje.

- Thermaltake Smart SE Gold 630W 140mm modularny 330 zł (gwarancja 36-mcy)

- Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny (gwarancja wieczysta)

 

Obudowa:

Powinna być przewiewna, elegancka, dobrze wygłuszona i raaczej z oknem. Gdyby tylko Pax M70 miał okno... Dlatego pierwszy typ to Fracal Design. Może jakieś inne pomysły?

- Fractal Design Define C (Black, Glass) 389 zł

- SilentiumPC Pax M70 Pure Black 289 zł

- SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black (b/z) 329 zł

 

Monitor: AOC G2460PF (1ms, DVI/HDMI/DP, 144 Hz) 1099 zł

Tutaj prawie zero pomysłu. Poza tym, że 24 cale. Padło na AOC bo lubię dynamiczne gierki i 144Hz kusi. Pytanie czy to dobry pomysł, tutaj ciekawostka.

 

Głośniki:

Totalnie nie mam pojęcia. Zastosowanie głównie do filmów i muzyki, czasem do gierek (choć multiplayer to raczej ze słuchawkami, bo pewnie przestrzennego dźwięku na 2.0 czy 2.1 nie uzyskam). Myślałem o ~200zł, ale to osobny budżet.

Jeśli nic się nie znajdzie ciekawego to pewnie będę się tym sugerował:

http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-komputerowy/glosnik/

 

Z góry dzięki za pomoc i wybaczcie, zdaje się trochę za dużo tu tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram nie warto najtansze, za 750 zl masz goodramy to juz 250 zl roznicy, za to masz jakas sensowna plyte do oc http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=32447

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=299872

ssd ok

zasilacz seasonic focus plus 550 a nie zaden thermaltake http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=32326

cooler macho rev b albo dark rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy FullHD pamięci 3000 MHz wystarczą.

Chłodzenie Dual od Palita męczy się już na 1060 tak więc na 1080 jest tragedia.

Przewiewna obudowa, MEshify C od Fractala.

Żadnych RAID z SSD SATA. Rozwiązanie bez sensu na tle dysków na protokole NVME

 

1 x Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

1 x AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/

1 x Fractal Design Meshify C (Black, Glass)

1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

1 x Palit GeForce GTX1080 JetStream 8GB DDR5 256bit (1733/10000)

1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

1 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play

1 x AOC G2460PF (1ms, DVI/HDMI/DP, 144 Hz)

 

6891 zł ceny esc.pl

 

Taniej? Będzie ciężko, potrzebne tutaj mocne cięcia. Monitor 75 Hz na IPS i cała reszta ...

 

1 x Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

1 x Palit GeForce GTX1080 JetStream 8GB DDR5 256bit (1733/10000)

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

1 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play

1 x LG 24MP59G-P (IPS, 5ms, HDMI)

1 x AsRock Z370 Killer SLI /intel Z370, LGA1151/

1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

1 x bequiet! PurePower 10 500W Silver

1 x SilentiumPC Gladius M35W (Pure Black, okno)

 

5981 zł gdzie w obydwu zestawach druga kość pamięci za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź i sugestie. Czyli póki co moje obawy póki co się sprawdzają, nie mam zbyt dużego wyboru cenowego bez drastycznych zmian :(.

Co do zasilacza nikt nie poleca tego Corsaira którego wspomniałem, mimo wieczystej gwarancji? Jakieś konkretne powody?

Poza tym 550W wystarczy do OC?

Meshify C wizualnie mniej mi pasuje niż Define C, co prawda, różnica między nimi jest znacząca?

A monitor, są jakieś rozsądne alternatywy? Bo właśnie zwróciłem uwagę na ten, w kilku miejscach wysoko go widziałem https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2411-e-sport-974362/ co myślicie? Np. http://techfresh.pl/jaki-monitor-144-hz-wybrac-top-5-najlepszych-monitorow-144-hz/

No i zostają głośniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja wieczysta? RM 550X ma 10 lat gwary, podobnie jak i Seasonic Focus 550W. Zasilacz spokojnie starczą. Meshify C jest bardziej przewiewna patrząc na konstrukcję.

 

Po szkiełko zerknij do działu z monitorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja wieczysta? RM 550X ma 10 lat gwary, podobnie jak i Seasonic Focus 550W. Zasilacz spokojnie starczą. Meshify C jest bardziej przewiewna patrząc na konstrukcję.

 

Po szkiełko zerknij do działu z monitorami.

 

Faktycznie jest 10 lat jak się kliknie bezpośrednio na produkt. Przy wyborze zasilacza w oknie złożenia zestawu na esc.pl natomiast wyświetla się, że wieczysta :D.

Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat...

Czy do zasilacza Seasonic Focus 550W podepnę więcej niż jest w specyfikacji (6xSATA) urządzeń SATA?

Jakiś rozdzielacz, wymiana kabla (w zestawie są dwa kable 4xSATA i 2xSATA), czy muszę po prostu kupić mocniejszą jednostkę, 650W, która w specyfikacji ma 8xSATA)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
    • Będzie raczej kiepsko z płynnością i jakością streama.
    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...