Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RasTaK

Obsydian 800D - RasTaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , tak od dłuższego czasu patrzyłem sobie na te wszystkie maszynki na forum , że aż postanowiłem samemu coś zbudować.

 

Pierwsze moje podejście do LC więc ewentualne porady mile widziane. Generalnie brak czasu na wszystko czyli praca -> dom -> dziecko -> repeat , sezon zimowy nastał więc drugie hobby poszło w sen zimowy to może do wiosny wyrobie się ze wszystkim.

 

Pacjent - Corsair Obsidian 800D (Stare ale jare)

 

Organy:

ASUS ROG x399 Zenit Extreme

AMD 1950x Threadreapper

G Skill Trident Z RGB - 32GB

SLI ASUS ROG Strix 1080ti

Samsung 960 Evo m.2 500gb

Kingston HyperX 250gb x2

Corsair AX860i

 

Plany:

-Blok na CPU i MB

-Bloki na GPU

-Rurki

-Jedna chłodnica 3x120mm na top

-Kolorystyka czarno zielona

-Oploty itp

 

Pierwsze zdjęcia niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz trzymać 1950X i SLI z 1080 Ti na jednej chłodnicy 360mm? Zdajesz sobie sprawę, że to samobójstwo?

 

Jeśli to Twoje pierwsze podejście do LC, to lepiej poskładaj je na wężach. Za rurki weź się dopiero za drugim razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm ja sie tam specjalnie nie znam ale Threadreapper 1950x + SLI GTX1080Ti na jednej chłodnicy 360 :hmm:

 

to już to lepiej na powietrzu zostaw efekt będzie taki sam (jak nie lepszy) a kupa kasy zaoszczedzona

 

nie wiem czy brałes to ze strony Ek... bo ich konfiguratorze wychodzi chłodnica 360 ale to tylko dlatego że do obsydiana bez modów wejdzie tylko 360.

 

Jak sam sie kiedys przymierzałem do LC to wyczytałem taką porade 240/280 na każdy chłodzony element + 120/140 jesli będzie OC jak chcesz utrzymać wmiare cicha pracę układu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada 120mm na komponent + 120mm jak jest OC, ale przy czymś pokroju 1950X po OC lepiej jeszcze 120mm dorzucić. Testowałem 1920X @ 4.0GHz na chłodnicy 480mm i temperatura płynu po długim, syntetycznym obciążeniu dobijała pod 40 stopni przy wentylatorach na 1300 RPM - sam proc ciągnął pod 300W, więc 1950X wciągnie jeszcze więcej. Dla mnie cokolwiek mniej niż 360mm pod samego Threadrippera to samobójstwo.

 

Do 800D bez większych problemów powinieneś wsadzić 360mm na top i 240mm do piwnicy - moim zdaniem to kompletne minimum dla takiego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz trzymać 1950X i SLI z 1080 Ti na jednej chłodnicy 360mm? Zdajesz sobie sprawę, że to samobójstwo?

 

No własnie nie zdawałem sobie sprawy ^^ przyznaje bez bicia

w teorii na stronie EK chłodnica ma wychłodzić 1000w i przewidywana temeratura układu 37c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane z tyłka - 360mm wychłodzi 1000W jak założysz na nią wentylatory Delta, które mają kilkanaście tysięcy obrotów na minutę i wydają odgłos startującego odrzutowca :E. Chociaż, nie, nawet wtedy 1000W taka chłodnica nie wychłodzi. Miałem na 360mm + 240mm kompa, który wciągał pod maksymalnym obciążeniem 500-550W i robiło się wtedy już ciepło i głośno. Twój komp w skrajnej sytuacji po OC może dobić pod 900W, więc sobie odpowiedź na pytanie czy 360mm sobie poradzi. Moim zdaniem 360+240mm to kompletne minimum dla takiego układu. Jak chcesz robić OC i masz zamiar sensownie wykorzystać tego 1950X w aplikacjach profesjonalnych, to najlepiej kup po prostu chłodnicę zewnętrzną, która załatwi sprawę - np. MO-RA3 - bo inaczej zamienisz tego 800D w piekarnik :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 360 i 240 to na taki zestaw to o drugie tyle za mało...

Wywalić zatoki i tam drugą 360tkę a może i na dno jeszcze 240 wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 360 i 240 to na taki zestaw to o drugie tyle za mało...

Wywalić zatoki i tam drugą 360tkę a może i na dno jeszcze 240 wejdzie.

Własnie tak patrze na tą moją obudowę i tak pomyślałem że wywalenie zatok to całkiem dobry pomysł i 2x360

 

Z drugiej strony mój Corsair swoje lata ma , może i by coś kupic w stylu SMA8 od CaseLabs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz tylko kase na 599 $ w podstawie + cło + przesyłka to polecamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie, to jest sporo innych obudów, które pozwolą na upchanie sensowniejszych chłodnic pod taki setup :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że nic się w temacie nie dzieje , wyciąłem zatoki 5.25 i hot swap w obudowie pod dwie chłodnice 3x120mm .

Najbliższe plany to przygotować otwory pod kable , mocowanie do drugiej chłodnicy , zamocować rez i będziemy kombinować coś dalej z tematem , przy okazji jak już czyta ktoś to szczęśliwego nowego roku ludziska

 

 

cf0e27c3ed464cdamed.jpg

 

 

33d17ab4b224511dmed.jpg

 

 

6139eef9489f39a5med.jpg

 

 

d5188afc8637ad7fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy już o WC powiedzieli...

 

pomijając fakt wyboru samego TR to kolejna sprawa TR do SLI to kolejny error

no i jeszcze TR + SLI z Ti + OC to ten zasilacz pójdzie z dymem w 30 minut pierwszego testu obciążenia pomijając fakt że wszystkie wentylatory będą wyć...

 

jeśli idziesz w tego rodzaju komponenty to znaczy że cie stać - dołóż do AX1200i

 

a najlepiej oprzyj zestaw do SLI o intela

 

Z drugiej strony mój Corsair swoje lata ma , może i by coś kupic w stylu SMA8 od CaseLabs

 

Jak by co ja sprzedaje SM8 - daje rade z 7980XE i Ti w SLI na 5x140 od HWLabs - Twój piekarnik też uciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Racji na wypadek który miałem temat poszedł w odstawkę , niestety pare rzeczy nie poszło po mojej myśli dlatego na tą chwilę pobawię się jeszcze troszke i na gwiazdkę wymienie obudowę jakieś 3 fotki dla uwagi xD

8bbbe0fc6da6.jpg

0abd48cb4f1b.jpg4d17d1df0429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obudowę wybrałeś ostatecznie...decyzja zapadła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obudowę wybrałeś ostatecznie...decyzja zapadła?

Przez chwilę myślałem nad Corsair 1000D ale wybór padł na Enthoo Elite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś.

 

1000D jak i Enthoo Elite mają nie w pełni ergonomicznie zaprojektowane wnętrze

i sądziłem że wybierzesz w pełni aluminiową konstrukcję tzn Lian Li PC-V3000WX.

Wykorzystasz obecnie posiadaną chłodnicę 360mm i dodasz dwie kolejne chłodnice (360mm+480mm)

 

https://pcpartpicker.com/builds/by_part/ZgTrxr

 

 

119041_20180129_232724.jpg

 

 

Odrzuciłeś taką opcję bo wykorzystasz opcję montażu drugiej mobo miniITX oprócz ATX jaką oferują 1000D i Elite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odrzuciłeś taką opcję bo wykorzystasz opcję montażu drugiej mobo miniITX oprócz ATX jaką oferują 1000D i Elite?

Tak dobrze to się nieznam , napewno drugie mobo nie wchodzi w gre .

Bardziej myślałem o enthoo elite aby na TOP wbić 480 front 360 wejscie do piwnicy 360 i w piwnicy 480. Chyba że to poj... pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie.

 

Kwestia pomysłu na loop i wymagań co do obudowy.

Trzy chłodnice dają potężny zapas chłodzenia w stresie przy układach SLI więc masz na finał cichy chłodny układ LC .

 

Miałem układ 725W poboru mocy z SLI,super cichy i chłodny i to był Obsidian 800D :)

Tylko w budzie po modzie topu chłodnica 480mm weszła a dodatkowo dwie ogromne chłodnice 560mm na szafce obok kompa dodałem.

To było 7 lat temu,wtedy o budkach typu Elite,LL PC-V3000 i 1000D można było tylko pomarzyć...nie było takich konstrukcji.

 

 

p10805478arn9.jpg

 

 

p1080090fhrm1.jpg

 

 

Tak mnie to wpieniło że full alu custom budkę zrobiłem od podstaw pod moje potrzeby dopasowaną (dla dwu chłodnic 560mm)

Budkę ma obecnie nasz forumowy kolega w UK i ma w niej układ LC i kompa 1000W poboru mocy.

Ty planujesz kupno gotowej budy więc musisz coś wybrać z tego co jest na rynku.

 

 

p1490613emr6u.jpg

 

 

Zdradzę jeszcze jeden szalony pomysł,buduję obecnie budkę full alu plus szkło pod superpower workstation z 4x480mm chłodnicami.

Nawet worklogu jeszcze nie założyłem na forum,jedynie na Fejsie są foty w większej ilości (link do Fejsa w sigu)

Układ pod HEDT 14 core i9 max OC plus SLI RTX 2080Ti max OC (custom BIOS) więc potrzebowałem potężnego zapasu chłodzenia...no i wpadły 4 chłodnice 480mm bo nie było innej opcji.

 

 

00238negm.jpg

 

 

0002fwctg.jpg

 

 

0022boft2.jpg

 

 

 

Enthoo Elite to klasa premium,lecz nadal połączenie stali i aluminium,wady ergonomii wnętrza i cena dwa raz wyższa niż Lian Li.

Po prostu Lian Li nie świeci pustkami po wypełnieniu sprzętem jakim dysponujesz,

i set na trzy chłodnice (360+360+480mm) i SLI GPU jakim dysponujesz dobrze ją wypełni.

 

Ty płacisz Ty decydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Enthoo Elite to klasa premium,lecz nadal połączenie stali i aluminium,wady ergonomii wnętrza i cena dwa raz wyższa niż Lian Li.

Po prostu Lian Li nie świeci pustkami po wypełnieniu sprzętem jakim dysponujesz,

i set na trzy chłodnice (360+360+480mm) i SLI GPU jakim dysponujesz dobrze ją wypełni.

 

Ty płacisz Ty decydujesz.

No i znowu nie będę mógł spać przez tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia fotka przed zmianą obudowy , dołożona chłodnica 360

 

 

30ce8dc08e09.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny układ, covery fajnie wyszły :thumbup:. Tylko wąż między chłodnicą na froncie a pompą wydaje się zbyt długi. Jak temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny układ, covery fajnie wyszły :thumbup:. Tylko wąż między chłodnicą na froncie a pompą wydaje się zbyt długi. Jak temperatury?

jest troszkę za długi ale brakło mi adapterów 45 stopni i jak montuje na jeden adapter to o wentylator się blokuje już , natomiast temperatury IDLE - 20-25stopnie a w stresie teraz 35-36 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety Enthoo Elite za szybko nie wjedzie na pokład, komputronik zwrócił pieniążki i obudowa na tą chwilę nie dostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zabicie czasu w poszukiwaniu Elitki kupiłem HardTubes i pierwszy raz obrabiałem takie cacuszka xD

 

Pare poprawek będzie bo połączenie chłodnica - rez jest zje...

Jeszcze zawisz dostarczy kabelki i będzie narazie miodek

 

7006f441b3ad5f07med.jpg

20bcc5f0908bac10med.jpg

579787001dd009c0med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...