Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Asker

Jaki procek wybrać? Socket 1151. Z i3 6100 na?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady co do procesora na socket 1151. Posiadam aktualnie i3 6100 ma 2 rdzenie słabo jak dla mnie a to dlatego że chciałbym streamować + mieć gre w pełnej jakości. Słyszałem ze 4 rdzeniówki już robią dużą różnice jeśli chodzi o stream. Więc tak: Co polecicie lepszego? Zastanawiałem się nad i3 8100 w sumie taka sama cena jak za i3 6100 (~~500 zł nowy) ale jego parametry są dużo lepsze, nie wiem czego właśnie tak jest. Może jakaś używka i7? Czy będzie faktycznie duża różnica jak wymienie z i3 6100 na i3 8100?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i3-8100 musisz wymienić płytę główną, mimo że to socket 1151, to jednak się trochę różnią.

 

Do twojej płyty możesz włożyć wszelkie i3,i5,i7 serii 6x00 lub 7x00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie? - wydajność - cena - jakości - przyszłość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bladzioch Dziękuje za pomoc.

@Minciu Dziękuję za pomoc.

 

Czy gdybym nie wymienił płyty na 100% mogę być pewny że będzie działał ten procek u mnie?

 

Terazniejsze podzespoły:

Procesor: Intel Core i3-6100 3.7GHz

Płyta Główna: MSI intel H110

Pamięć: DDR4 8GB 2133MHz CL15

Dysk Twardy: Seagate 1TB 32MB cache SATA600 7200rpm

Karta graficzna: GeForce GTX1050 Ti 4GB

Zasilacz: OCZ CoreXstream 500W.

 

Co do wymiany, wystarczy wyłączyć komp i wymienić procki czy coś jeszcze przed wymianą trzeba zrobić na komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700T będzie działał na 100% na Twojej płycie. Jak dorzucisz do swojej płyty 100-150zl to będzie można robić OC :) Chłodzenie to już inna sprawa. Bez OC spokojnie box wystarczy. Do OC przydałoby się coś lepszego. Ale top w przypadku wymiany płyty.

 

 

Musisz jeszcze otworzyć obudowę, odkręcić/zdjąć chłodzenie. posmarować pastą nowe CPU i założyć wszystko jak było. Przy okazji uważaj aby nie pogiąć pinów w sockecie. W systemie/biosie nic się nie zmienia, będzie działać.

 

 

Przy okazji na Z170 będziesz mógł też podkręcić ram :) Za tysiaka miałbyś bardzo dobry sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Bios i do tego i7 7700.

Widziałem używki po ~800zł.

Sam tak zrobiłem przesiadając się z i3 6100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaktualizować bios?

 

Poszukaj instrukcji na stronie producenta Twojej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Bios i do tego i7 7700.

Widziałem używki po ~800zł.

Sam tak zrobiłem przesiadając się z i3 6100.

 

To też bardzo dobra opcja. Tylko nie wiem czy się doczeka takiej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pomylili zdjęcia. Dają gwarancję 6 miesięcy. Kupujesz na FakturęVAT od firmy. Raczej pewna oferta:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym poszukać i7 7700, albo nawet dołożyć do K. Chociażby dla opcji turbo boost.

i7 6700T to 2,8Ghz i Turbo 3,6Ghz - dla dwóch rdzeni. Dla wszystkich rdzeni turbo wynosi pewnie 3.4Ghz, albo niżej..

w i7 7700 kilka zł droższym masz turbo 4,2Ghz dla 2 rdzeni, 4,0Ghz dla wszystkich. To już zrobi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego starocia co masz i kup perspektywiczną platformę na am4 -może starczy na 6 rdzeni.

No i może lepiej taktowane pamięci -8GB 2133 to już trochę mało na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego starocia co masz i kup perspektywiczną platformę na am4 -może starczy na 6 rdzeni.

No i może lepiej taktowane pamięci -8GB 2133 to już trochę mało na chwilę obecną.

 

:lol2:

 

Sprzedaj, kup, dołóż. Łatwo powiedzieć. Najprostrzym i najlepszym rozwiązaniem jest wsadzenie tutaj i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wymianie i3-6100 na i5-6500 ? Ja właśnie taką wymianę zrobiłem, i5 kupiłem za 520 zł to wydaje mi się dobry deal. :P

Do 8 GB ram i 1050Ti ta i7 dla mnie trochę na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czeryboj co Ciebie tak rozśmieszyło? Podziel się z nami, tez się pośmiejemy ;)

 

Am4 ogarnia aktualnie produkowane procesory ze stajni AMD oraz ich następce. Odpada wymiana płyt i żonglowanie socketami/chipsetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aimar,

 

Raczej bym poszedł w stronę Intela, krótki test i wszystko wiadomo:

 

 

Do gier Intel cały czas wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czeryboj co Ciebie tak rozśmieszyło? Podziel się z nami, tez się pośmiejemy ;)

 

Am4 ogarnia aktualnie produkowane procesory ze stajni AMD oraz ich następce. Odpada wymiana płyt i żonglowanie socketami/chipsetami.

 

AM4 będzie dla Ryzena Refresh, wiadomo jakie kwiatki z tego wyjdą? Może problemy z pamięciami, może coś innego. Skup się na tym co jest tu i teraz.

Jakby autor chciał zmieniać platformę i wydać więcej, to i7 8700/k i spokój na lata. Po co więc kupiwać AM4 i zmieniać co rok procesor, który będzie +10% zegar w zegar, ale nadal pozostanie za intelem jeżeli chodzi o gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czekam na ten dowcip i czekam, i się pewnie nie doczekam...

 

W streamingach też taka różnica na korzyść intela? Bo autor zamierza robić i to, i to.

No i nie wspomniał jakie gry - ja np gram w szachy i tutaj przewagi intela nie widzę :cool:

 

Dodam, że Intel robi b. dobre procesory i z tego powodu obdarowałem nim moja małżonkę - byle czego bym jej nie kupił, a że się nie zna na tym, zdaje się w tej kwestii wyłącznie na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor chce streamować. i7 za 800zl to najtańszy sensowny zakup. Alternatywa od AMD to Ryzen 1600 + nowa płyta. Czyli robi się kłopot :)

 

Ktoś pytał o i5? Nie i5 nie wystarczy :) Szkoda siana, bo niewiele drożej jest i7. Który cenę ma wręcz EXTRA! Bo po tyle ludzie wołają sobie za 3 generację, a tutaj mamy 6gen. Mało popularne i niedocenione procki. Do tego też mamy możliwość OC:)

 

Dla porównania ceny 3gen.

https://allegro.pl/listing?string=i7%203770k&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-3-1003

 

Można jeszcze dodać 4gen 4790K za abstrakcyjne 1300-1500zl :E

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-bazowe-procesory-257222?string=i7%204790k&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-3-1003

 

 

800zl za i7-6700 to dobra kasa za dobry procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czekam na ten dowcip i czekam, i się pewnie nie doczekam...

 

W streamingach też taka różnica na korzyść intela? Bo autor zamierza robić i to, i to.

No i nie wspomniał jakie gry - ja np gram w szachy i tutaj przewagi intela nie widzę :cool:

 

Dodam, że Intel robi b. dobre procesory i z tego powodu obdarowałem nim moja małżonkę - byle czego bym jej nie kupił, a że się nie zna na tym, zdaje się w tej kwestii wyłącznie na mnie.

 

A myślisz, że jak on chce zacząć zabawę w streaming, to będzie miał od razu 10k bitrate?

Enkoder V.fast, 4k bitrate i jakość zachowana, a przy takim ustawieniu i7 > Ryzen.

Nie sądzę, aby laik nie mający żadnych widzów zaczął hard streaming jak profesjonalista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Terazniejsze podzespoły:

Procesor: Intel Core i3-6100 3.7GHz

Płyta Główna: MSI intel H110

Pamięć: DDR4 8GB 2133MHz CL15

Dysk Twardy: Seagate 1TB 32MB cache SATA600 7200rpm

Karta graficzna: GeForce GTX1050 Ti 4GB

Zasilacz: OCZ CoreXstream 500W.

 

 

:hmm: fantazja chyba was ponosi.. ja proponuje dopłacić 100-150zl do ceny i5 aby brać i7-6700T, a Wy już Asker'owi całą platformę wymieniacie? 8700K+Płyta to grubo ponad 2000zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...