Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Liczyyy

Xbox one x impulsowe załączanie wentylatora+cewki po wyłaczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytania dwa do osób mających one x

 

Czy grając w gry impulsowe uruchamianie wentylatora jest poprawne? tzn chodzi chodzi cicho konsola po czym jak odrzutowiec startuje na parę sekund i znów cicho(pytam bo jeszcze nie mam ale czytając takie opinie były)

 

drugie pytanie.Byłem w MM i posłuchałem pracy nowego x.Cichutko pracował,lecz jak go wyłączyłem i przystawiłem ucho to z prawej strony były takie cykliczne dźwięki jak by cewek czy ma ktoś tak?

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa XOX i na żadnym nie było problemów z działaniem wentylatorów. Potrafią się rozpędzić, ale raczej liniowo, nie ma takich krótkich skoków.

Jak jest włączone zasilanie Instant, to ten dźwięk występuje i jest to prawdopodobnie głowica dysku. Jak ustawisz zwykłe uruchamianie (dłuższe) to po wyłączeniu nic nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki rozumiem,ludzie pisali,że podczas grania wentylator przyspiesza i zwalnia i tak co jakiś czas nie zaobserwowałeś tego u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój XOX tak ma w grach z 4K. W sensie szum słychać cały czas podczas gry, ale jest on bardzo cichy i nie przeszkadza wcale. Raz na kilkanaście minut konsola wykonuje taki wywiew ciepłego powietrza ze środka właśnie. Uważam, że to normalne, po prostu jak się nazbiera wysoka temperatura to konsola musi wywiać ją z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwóch tygodni XOX w wersji nie Scorpio i moja konsola pracuje cicho i jednostajnie nie zaobserwowałem "dziwnej" pracy wentylatora w porównaniu do PS4 Pro, które również to posiadam to jest normalnie grobowa cisza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem na forum 9 osób pisało,że podczas grania w gry 4k konsola co kilkanaście minut głośno startuje i zwalnia i znów cisza a potem od nowa

 

zaś inna grupa ludzi pisze,że podczas grania w gry wentylatory nie pracują jednostajnie.Tylko po zbliżeniu się do konsoli w absolutnej ciszy słychać jak wentylatory na ułamek sekundy przyspieszają i zwalniają

 

 

czy może ktoś to u siebie sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci, że moja tak robi ale poza tymi wywiewami trwającymi kilka sekund jest bardzo cicha. Oczywiście słychać wentylator podczas gry, ale ja siedzę bardzo blisko konsoli (metr) i mam dobre uszy :E. Sztuka sztuce nierówna, najwidoczniej tak mają i tyle. Poza tym, wolę słyszęc raz na pół godziny co się dzieje, niż mieć kompletną ciszę a później odrzutowiec, jak się pasta zużyje (vel moja PS4P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką macie datę konsoli? chodzi mi o to z pudełka co pisze.Ja mam 17/.35 czyli 2017r 35tydzień

 

 

miałem one s 17/39 tydzień wentylator był bez wady.Inny kupił tą samą konsolę ale z datą 17/42 czyli jeszcze nowsza i wentylator terkotał (to odnośnie xbox one s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie na wstrzymanie :E A jak uważasz, że to za duża wada że raz na jakiś czas poszumi to oddaj na gwarancję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to,ze raz na jakiś czas jak odrzutowiec wystartuje tylko o pracę wiatraka podczas gier.. chodzi o takie impulsowe sekundowe przyspieszanie i zwalnianie wiatraka.Można to zaobserwować w totalnej ciszy blisko konsoli po uruchomieniu gry.Dużo osób pisze,że to ma i trochę niepokojące to jest.Bo po co wiatrak impulsowo pracuje,że na sekundę szybciej i znów wolniej i tak w koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zaobserwowałem to o czym piszesz przy odpalonym Gears of War 4. Nie uważam żeby to była jakaś wada fabryczna. Konsola jest bardzo cicha i być może w określonej temperaturze ma tak a nie inaczej ustawione obroty wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to,ze raz na jakiś czas jak odrzutowiec wystartuje tylko o pracę wiatraka podczas gier.. chodzi o takie impulsowe sekundowe przyspieszanie i zwalnianie wiatraka.Można to zaobserwować w totalnej ciszy blisko konsoli po uruchomieniu gry.Dużo osób pisze,że to ma i trochę niepokojące to jest.Bo po co wiatrak impulsowo pracuje,że na sekundę szybciej i znów wolniej i tak w koło

Nie wiem, wczoraj był update może coś zmienił. Nie miałem okazji sprawdzić jeszcze. Wiem tylko tyle, że wszystko działa świetnie i w dodatku w porównaniu do PS4Pro bardzo cicho.

 

Co do pojęcia ciszy, to ciężko powoływać się na indywidualne preferencje czy pojęcie głośności, bo ja np. siedzę bardzo blisko i dla mnie jest bardzo cicha, a drugi siedzi 3m od TV i nawet jak mu obroty falują to i tak tego nie uświadczy. Ba, jestem przekonany że to dmuchanie jest wszędzie, tylko jeden usłyszy a drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan i datę aktualizacji można sprawdzić w menu konsoli.

Konsola w trybie instant on sama się aktualizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM czy ma ktoś takie objawy jak na filmiku

 

 

 

jest to przyspieszenie i zwalnianie wentylatora podczas grannia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem pracy kilku XBOX ONE X w tym jeden Scorpio i każda tak pracowała - cykliczne podmuchy zamiast regularnej pracy lub liniowego przyspieszania i zwalniania obrotów. Niektórzy po prostu tego nie słyszą, bo w większości gier trudno to wychwycić, ale np. w Gears 4 słychać to nawet z kilku metrów kiedy jest cisza. Jeśli to nie problem regulatora obrotów lub silnika wentylatora to problem może być załatany softem - po prostu wprowadzając większą histerezę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem pracy kilku XBOX ONE X w tym jeden Scorpio i każda tak pracowała - cykliczne podmuchy zamiast regularnej pracy lub liniowego przyspieszania i zwalniania obrotów. Niektórzy po prostu tego nie słyszą, bo w większości gier trudno to wychwycić, ale np. w Gears 4 słychać to nawet z kilku metrów kiedy jest cisza. Jeśli to nie problem regulatora obrotów lub silnika wentylatora to problem może być załatany softem - po prostu wprowadzając większą histerezę.

 

Imho konsola pracuje na granicy pewnej konkretnej temperatury i stąd takie wahania obrotów. Tak jak piszesz, zwiększenie tolerancji temperatury powinno naprawić problem ale osobiście mam to w D, bo pomimo faktu, że konsolę mam dosłownie pół metra od siebie to jest dla mnie bardzo cicha a cykliczne wyrzucanie powietrza ze środka jestem w stanie zaakceptować. Lepsze to, niż stały szum, pisk jak w PS4 albo co gorsza przegrzewanie się sprzętu i zawiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogłem tego ścierpieć i zwróciłem konsolę, zdecydowanie wolę głośniejszy jednostajny szum PS4 Pro, te podmuchy mnie rozpraszały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogłem tego ścierpieć i zwróciłem konsolę, zdecydowanie wolę głośniejszy jednostajny szum PS4 Pro, te podmuchy mnie rozpraszały.

 

Ty chyba grasz bez dźwięku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogłem tego ścierpieć i zwróciłem konsolę, zdecydowanie wolę głośniejszy jednostajny szum PS4 Pro, te podmuchy mnie rozpraszały.

mam dokładnie tak samo - wolę Skę, która miarowo pracuje wentylem, nawet jeśli cały czas słychać szum, niż blowera, który zamiast pracować miarowo, to zwalnia do zera, żeby zaraz rozpędzić się do setki. też się zastanawiam, czy to wada sprzętu, bo część ludzi opisuje głośność pracy jako 'dead silent'. i bądź tu teraz człowieku mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie tak samo - wolę Skę, która miarowo pracuje wentylem, nawet jeśli cały czas słychać szum, niż blowera, który zamiast pracować miarowo, to zwalnia do zera, żeby zaraz rozpędzić się do setki. też się zastanawiam, czy to wada sprzętu, bo część ludzi opisuje głośność pracy jako 'dead silent'. i bądź tu teraz człowieku mądry.

 

Kwestia wrażliwości słuchu - opisują, że efektu nie ma a jak poprosisz aby podeszli bliżej to jednak okazuje się, że jest. U mnie akurat konsola jest w odległości jakieś 40cm i na wysokości uszu i dlatego wolę jednostajny, lekko terkoczący szum XOS niż ten szum morza z XOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie tak samo - wolę Skę, która miarowo pracuje wentylem, nawet jeśli cały czas słychać szum, niż blowera, który zamiast pracować miarowo, to zwalnia do zera, żeby zaraz rozpędzić się do setki. też się zastanawiam, czy to wada sprzętu, bo część ludzi opisuje głośność pracy jako 'dead silent'. i bądź tu teraz człowieku mądry.

 

 

Bo dla mnie oprócz tych podmuchów też jest dead silent. Może po prostu ludzie nie wyłapują tego podczas gry. Co by nie powiedzieć, ja siedząc teraz u teściów 3m od TV i z XOXem w pionie nie słyszałem wywiewu ANI RAZ a grałem wczoraj w gry, które zwykle taki efekt powodują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

ja nie mogłem tego ścierpieć i zwróciłem konsolę, zdecydowanie wolę głośniejszy jednostajny szum PS4 Pro, te podmuchy mnie rozpraszały.

 

Jakie Podmuchy?? Mam konsolę od połowy grudnia i ani razu nie miałem żadnego podmuchu. A niekiedy mam włączoną konsolę z grą parę ładnych godzin.

 

Ja tam jestem bardzo ALE to bardzo zadowolony z działaniem XOX od strony technicznej :))). Jedynie słyszę czasami napęd jak odpalam grę albo jak jest już wieczór i kompletna cisza to wtedy będąc od niej metr można usłyszeć pracę wiatraków. Żadne podmuchy, wydmuchy czy cewki :) i oby tak już pozostało :)

 

PS4 Pro przy XOX to chodził jak odkurzacz :).

 

Jak testowałem głośność miernikiem dźwięku pożyczonego od sąsiada to w porównaniu do XOX wychodzi mniej więcej tak:

PS4 PRO - około 55-60 dB (w stresie przy wymagającej grze HDR)

XOX - 25- 40 dB (w stresie przy wymagajacej grze HDR), (srednio utrzymywało się w granicach 28-34).

 

Oczywiście to było mierzone z pół metra. Wiadomo to też zależy od samych gier, ale testowałem w jakości HDR bo wydają mi się najbardziej wymagajace. Wiec różnica okrutnie wielka. PS4 slim jest duużo cichszy od nowszego modelu.

 

Ja już powtarzałem, że mam problemy z uszami bo mam wadę akustyczną i każdy taki inny dźwiek jak cewka czy chodzący wiatrak denerwują mnie i draźnią. Ps4 Pro byl pod tym kątem okropnym urządzeniem, lepiej wspominam PS3 i PS4 slim. A teraz XOX zachwalam bo jestem niesamowicie zadowolony z solidnej konstrukcji tej konsolki od MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Podmuchy?? Mam konsolę od połowy grudnia i ani razu nie miałem żadnego podmuchu. A niekiedy mam włączoną konsolę z grą parę ładnych godzin.

 

Pisząc o podmuchach mamy na myśli niestabilną pracę obrotów wentylatora - impulsowe przyspieszanie powodujące efekt tych "podmuchów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Pisząc o podmuchach mamy na myśli niestabilną pracę obrotów wentylatora - impulsowe przyspieszanie powodujące efekt tych "podmuchów".

 

Hmm nie słyszałem czegoś takiego. Może za mało gram? Może macie zaciepło w pokoju? Albo gracie np z pół dnia bez przerwy? Ja gram przeważnie max 3h czasami 4-5h w weekend i nie usłyszałem tego podmuchu hm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Oficjalnie o silniku Ego w F1. Lee Mather, starszy dyrektor kreatywny ds. F1 24. Ego jest używany od 15 lat, i zmienia się znacząco co roku (XD) w tym roku zostanie usprawniony o  dynamic diffuse global illumination (DDGI) dla oświetlenia, pod względem graficznym wygląda że to będzie jedyna zmiana. W przeszłości zdecydowana większość gier od Codemasters śmigało na silniku EGO, w tej chwile jest on stosowany jedynie w serii F1, wszystko to po przejęciu przez EA. Lee uważa to za zaletę ponieważ zespół zna ten silnik na wylot ponieważ sami go stworzyli. "Mamy całkowitą elastyczność, aby zrobić z nim, co chcemy. Nie sądzę, że bylibyśmy w stanie tak łatwo wprowadzić ogromne zmiany w fizyce, gdyby nie nasza technologia." Zapytany, czy team odpowiedzialny za F1 rozważyłby pójście drogą ludzi od WRC i przejście na Unreal Engine, Mather odpowiedział: nie ma żadnego wymogu ani potrzeby, abyśmy wykonywali ten ruch. Nie dałoby nam to żadnych  większych korzyści w serii F1. W EA WRC oczywistym powodem była potrzeba generowania długich OS-ów,  i unreal engine daje taką możliwość, w F1 tego nie potrzebujemy. Wybiegając w przyszłość silnika EGO „Będziemy go nadal budować i rozwijać” – podkreśla Mather.   Dziękuje, tyle w temacie obiecanek zmian, przez te same osoby przez ostatnie 2 lata.  
    • Czyli bardziej atrakcyjna opcja nie jest lepsza? I jak tu nie chwytać za słówka?  Warunki handlu 'minimalnie' gorsze, hehehe...a jaka na to jest gwarancja? Scenariusz idealny? Obudźmy się i przedstawmy scenariusz realny: Polska się foszy, Unia się foszy, Polska wychodzi, Unia napina mięśnie, Polska napina mięśnie. Wygrywa silniejszy. Słabszy klęka i się podporządkowuje warunkom stawianym przez silniejszego. Jak już Unia kończy, warunkowanie przez gwałt zaczynają kolejni silniejsi od Polski; Wschód, USA, czy nawet republika moczarów zielarskich. W świecie realnym rozmyślania o tym co byśmy mogli zrobić gdybyśmy byli kimś nie mają za dużego sensu, jeżeli się tym kimś nie jest
    • No muszę przyznać że byłem już w tym tygodnia i raz w poprzednim na krótkiej przejażdżce rowerowej i lepiej mi się jeździ niż chodzi. Przy chodzeniu odczuwam jeszcze niekiedy ból. Jak zginam stopę to w miejscu zginania w kilku miejscach mnie coś strzyka. Choć nie zawsze mam wrażenie że bardziej jak jest zimniej. Plus jeszcze jak przypadkiem wygnę sobie palce do góry to też zaboli w miejscu złamania. Sam stopa mi też jeszcze spuchnie ale to bardziej przy intensywnym eksploatowaniu. I co ciekaw też bardziej na wieczór jak w dzień. 
    • Na chwilę obecną jeszcze się opłaca pozostawać w Unii, ale lewica w Brukseli mocno pracuje by to zmienić.
    • Z tego co piszesz to szukasz czegoś balkonowego. Tam jest to tak rozwiązane, że nie produkuje więcej prądu niż jest poboru. Ale to nie jest offgrid, to jest jakaś separacja jedynie żeby nie wysyłać.  Co do legalności takich rozwiązań to się nie zastanawiałem. Ale skoro magazyn energii wymaga zgłoszenia i wpisania na listę zgodnych energetycznie urządzeń, to tutaj może być podobnie. Podłączasz się do publicznej sieci, wiec nie możesz tego robić najgorszym chińskim szajsem narażając wszystkich na około.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...