Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Liczyyy

Xbox one x impulsowe załączanie wentylatora+cewki po wyłaczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm nie słyszałem czegoś takiego. Może za mało gram? Może macie zaciepło w pokoju? Albo gracie np z pół dnia bez przerwy? Ja gram przeważnie max 3h czasami 4-5h w weekend i nie usłyszałem tego podmuchu hm.

 

Podejdź do konsoli, włącz coś w 4k i posłuchaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Podejdź do konsoli, włącz coś w 4k i posłuchaj.

 

No mam odpalone AC Origins w 4K HDR i nic. Cichutki już tak z 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam odpalone AC Origins w 4K HDR i nic. Cichutki już tak z 30 minut.

Wentylator pracuje stabilnie, nie ma co sekundę zrywów przyspieszania? Jaka data produkcji konsoli? Możesz sprawdzić np. w menu GOW 4? U mnie na tym właśnie zauważyła dziewczyna i pytała, czy coś się dzieje z konsolą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator pracuje stabilnie, nie ma co sekundę zrywów przyspieszania? Jaka data produkcji konsoli? Możesz sprawdzić np. w menu GOW 4? U mnie na tym właśnie zauważyła dziewczyna i pytała, czy coś się dzieje z konsolą :)

Jakich zrywów? Tego to nawet ja nie słyszałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wentylator pracuje stabilnie, nie ma co sekundę zrywów przyspieszania? Jaka data produkcji konsoli? Możesz sprawdzić np. w menu GOW 4? U mnie na tym właśnie zauważyła dziewczyna i pytała, czy coś się dzieje z konsolą :)

 

U mnie to jest tak.

Jak stanę pośrodku pomiędzy PC a Konsolą to słyszę tylko i wyłącznie zasilacz w moim PC, który nie jest głośnym urządzeniem. W XOX jedynie co słyszę to pracę Blu-ray (gdy uruchamiam grę z płyty) ale tak to cicho.. Oczywiście mówie teraz o testowaniu w IDLE. Jak przyłożę ucho niemal do samego wylotu z boku XOX to słysze takie harczenie wiatraka.. Ale jak się odsunę z 10cm to już nie słychać tego. Oczywiście jak np zbliża się wieczór i konsola jest nagrzana po paru godzinach grania to jest ona lekko słyszalna - gdzieś 2-3m od niej. No ale i tak nawet jak mam sciszony TV to kompletnie to nie przeszkadza..

 

Jeszcze odnośnie trybu IDLE.. Jak np jest teraz normalny dzień i słychać u mnie samochody, domowników czy tam jakieś inne odgłosy to stojąc przy konsoli mam wrażenie, że jest ona wyłączona :). Czegoś takiego chyba nawet nie było przy cichej PS3. Może to dlatego, że konsola jest nowa.. ALe pamiętam doskonale jak w tamtym roku kupowałem PS4 Pro to od razu byla duuużo głośniejsza w każdym trybie pracy.

 

Teraz sprawa z podmuchem. Włączyłem AC origins w HDR poszedłem na obiad i zajarałem to z 30min trwało + pograłem z godzinke .. I sprawa wygląda tak. Konsola wiadomo jest słyszalna ale jak stoje przy niej do 20-30cm... Jak siedzę od niej 1metr i dalej to jest naprawdę bardzo cichutka jak na pracę w stresie. Wiatrak pracuje normalnie tak mi się wydaje.. Jak przyłoże ucho do samego wylotu z boku XOX to słychać jak pracuje i wtedy jest głośny no ale to wiadomo jak się jest tak blisko ;). Od 1m konsola praktycznie niesłyszalna w stresie w normalny dzień. PS3, PS4, PS4 Pro - bo takie miałem konsole - były duuużo głośniejsze w każdym trybie działania. Może zbyt wcześnie chwalę XOX, bo może za jakiś czas się to zmieni i pogorszy sytuacja z głośnością - obym się mylił ;)

 

Więc podejrzewam, że jest coś nie tak u ciebie. A mógłbyś nagrać np smartfonem jak pracuje ten wentylator? wystarczy że włączysz grę w HDR np lub 4K i nastawisz nagrywanie ustawiając urządzenie mobilne blisko wylotu. Wtedy będzie najlepiej słychać pracę tego rzekomego podmuchu.

 

Jak sprawdzić date produkcji? Pewnie jest z dołu obudowy ale kurcze musiałbym teraz konsole odłączać itp. Może gdzieś są podane parametry w systemie Xboxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co mu chodzi. Są momenty, szczególnie na granicy skrajnych temperatur urządzenia, w których One X potrafi falować obrotami. Wiem o co biega, bo autentycznie jak przyłożę głowe do konsoli (30-40cm) to wtedy słychać terkot wentyla i taki nierównomierny szum. Niemniej, z odległości metra, nawet ciut więcej jak siedzę głos ten jest albo niesłyszalny, albo kompletnie przeze mnie ignorowany. No i do tego w stresie konsola co jakiś czas miarowo zwiększa obroty na jakieś 5-10sekund a potem zwalnia do cichutkiej pracy. Nie uważam, żeby jakakolwiek z tych cech była niezamierzona albo fabryczną usterką, gdyż pamiętam jak mój oryginalny XOne robił dokładnie to samo PO skończonej grze (przy czym tamtej konsoli ja nie byłem w stanie NICZYM zagrzać, 10h sesje w Diablo 3 a ona wciąż generowała może z 20dB) a nie w trakcie. No ale tutaj mamy 5x tyle mocy co w XOne wersji bazowej, no to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No ale takie falowanie obrotami jest rzeczą normalną na rynku pecetowym. To jest odczuwalne dla ucha ale tylko jak przyłożymy oko niemal do samego urządzenia.. Bo siedząc tak nawet 50cm od PC/konsoli to nie powinno być to słyszalne dla ludzkiego ucha. Chyba, że coś działa nie tak i jest to fabryczna wada.

 

Jakiś czas temu składalem PC i był tam GPU.. który właśnie po zwiększeniu temperatury zwiększał obroty.. Niestety robił to nadwyraz głośno i po wymianie na drugi ten sam model - falowanie obrotami nie jest już słyszalne w normalnej odległości.

 

Jak mam właczony AC origins i przyłoże ucho do wylotu XOX to hm no słychać terkot wiatraka, ale hm u mnie jest jednostajny szum wiatraka. A że obroty się zwiększają wiatraka to jest rzeczą oczywista i normalną. Tylko nie powinno to być odczuwalne stojąc min.50cm ..

 

Dlatego uważam, że kolega Yacek2 ma wadę fabryczną. Dobrze byłoby gdyby mógł to nagrać. Oraz powiedzieć jak często mu falują te obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie zapomnę to dzisiaj w nocy nagram podczas gry w ACO, posłuchacie i ocenicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co mu chodzi. Są momenty, szczególnie na granicy skrajnych temperatur urządzenia, w których One X potrafi falować obrotami. Wiem o co biega, bo autentycznie jak przyłożę głowe do konsoli (30-40cm) to wtedy słychać terkot wentyla i taki nierównomierny szum.

 

Zgadza się, to miałem na myśli.

 

No ale takie falowanie obrotami jest rzeczą normalną na rynku pecetowym.

 

Nie zaobserwowałem takich objawów a złożyłem już trochę komputerów, dlatego to zachowanie XOX mi się nie spodobało. Mniejsza z tym, mi to przeszkadza, innym nie i bardzo dobrze, bo to pierdoła w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina źle ustawionych skrajnych temperatur - krzywa obrotów zbyt przeskakuje i dlatego tak się dzieje. A może to taka specyfika tego wyjątkowego układu chłodzenia w XoXie :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina źle ustawionych skrajnych temperatur - krzywa obrotów zbyt przeskakuje i dlatego tak się dzieje. A może to taka specyfika tego wyjątkowego układu chłodzenia w XoXie :>.

 

Może tez być taka opcja, że są ustawione schody temperatur, przy których ileś procent się zwiększa prędkość wentylatora a chłodzenie jest na tyle efektywne że wystarczy podmuch i spada poniżej progu a za chwilę temp. znowu rośnie i tak w kółko (zakładając podobne obciążenie w dłuższym czasie). W tej sytuacji rozwiązaniem byłoby wprowadzenie większej histerezy temperatur i mam nadzieję, że MS tego dokona. Generalnie XOX to udana konsola a gdyby jeszcze procesor był mocniejszy to mielibyśmy super sprzęt zapewniający w wielu tytułach FHD 60PFS. Może jednak z czasem deweloperzy bardziej ogarną architekturę, MS też ciągle rozwija swoje narzędzia, więc wybór 30FPS 4k czy 60FPS FHD może byc całkiem realny w nowszych produkcjach, nawet z otwartym światem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

jak nie zapomnę to dzisiaj w nocy nagram podczas gry w ACO, posłuchacie i ocenicie.

 

Chętnie posłucham psotaraj się nagrać :). Oczywiście wystarczy sam dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

I to jest słyszalne z daleka? Tak jak pisaleś, że twoja żona słyszała to jak włączałeś nawet menu w grze? Hm troszkę coś tam słychać ale nie wiem jakby faktycznie dziwna praca wiatraka.. Hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest słyszalne z daleka? Tak jak pisaleś, że twoja żona słyszała to jak włączałeś nawet menu w grze? Hm troszkę coś tam słychać ale nie wiem jakby faktycznie dziwna praca wiatraka.. Hmm

Ja wyszedłem na chwilę, w tym czasie dziewczyna włączyła sobie jakiś kanał TV, na którym było cicha scena i to usłyszała. Podczas grania tego nie słyszałem, kiedy konsola była 3 metry dalej. Jednak często mam konsolę niecałe pół metra od uszu i wtedy te podmuchy i terkotanie słychać - tym bardziej, że wiem iż one są :) Nie zmienia to faktu, że PS4 Pro jest sporo głośniejsze, ale bez takich ficzerów :) Najbardziej zadowolony jestem z pracy wentylatora XOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pracuje podobnie, ale słyszę to dopiero jak położę głowę na plastiku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pracuje podobnie, ale słyszę to dopiero jak położę głowę na plastiku :)

Jaką masz datę produkcji? Delikatne terkotanie również słychać z bardzo bliska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Terkotanie to chyba ma każdy model konsoli :) Na PS4 pro też to miałem :) Tylko tam działało to dużo gorzej i głośniej.

 

Tylko Terkotanie powinno być słyszalne jedynie jak przyłożymy ucho do plastyku (wylotów).. 10cm dalej już powinny być nie słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terkotanie to chyba ma każdy model konsoli :) Na PS4 pro też to miałem :) Tylko tam działało to dużo gorzej i głośniej.

 

Tylko Terkotanie powinno być słyszalne jedynie jak przyłożymy ucho do plastyku (wylotów).. 10cm dalej już powinny być nie słyszalne.

 

Tutaj nie mogę się zgodzić. Miałem 2 PS4 i 2 Pro - każda była głośniejsza od XOX, ale efektu terkotania nie było - szum jedynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

U mnie na PS4 pro byl terkotanie.. Na PS4 slim nie było ;). No ale PS4 sprzedałem bo jest to strasznie ALE To strasznie głośna maszyna.. Moja wada słuchowa nie tolerowała pracy tej konsoli nawet w Idle. Nie tylko przez piszczące cewki, ale i ogólną głośność urządzenia. Ps4 Slim była duuuuuuużo cichsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na PS4 pro byl terkotanie.. Na PS4 slim nie było ;). No ale PS4 sprzedałem bo jest to strasznie ALE To strasznie głośna maszyna.. Moja wada słuchowa nie tolerowała pracy tej konsoli nawet w Idle. Nie tylko przez piszczące cewki, ale i ogólną głośność urządzenia. Ps4 Slim była duuuuuuużo cichsza :)

To musiałeś mieć pecha, miałem premierową PS4, później PS4 1TB, następnie premierową PS4Pro, po roku zmieniłem na nowszą Pro CUH7116 i żadna nie terkotała - były głośniejsze znacznie od XOX ale nawet po przyłożeniu ucha do konsoli terkotu nie uświadczyłem. Fakt, że w przypadku XOX z pół metra już praktycznie terkotu nie słychać, ale tylko stwierdzam fakty. Co do cewek to XOX też nie ma bezgłośnych, jest niewiele ciszej niż w PS4, które miałem. Nie żałujesz, że sprzedałeś PS4? Sporo świetnych tytułów Cię ominie a PS4 jest ostatnią konsola której bym się pozbył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To musiałeś mieć pecha, miałem premierową PS4, później PS4 1TB, następnie premierową PS4Pro, po roku zmieniłem na nowszą Pro CUH7116 i żadna nie terkotała - były głośniejsze znacznie od XOX ale nawet po przyłożeniu ucha do konsoli terkotu nie uświadczyłem. Fakt, że w przypadku XOX z pół metra już praktycznie terkotu nie słychać, ale tylko stwierdzam fakty. Co do cewek to XOX też nie ma bezgłośnych, jest niewiele ciszej niż w PS4, które miałem. Nie żałujesz, że sprzedałeś PS4? Sporo świetnych tytułów Cię ominie a PS4 jest ostatnią konsola której bym się pozbył :)

 

Mówisz, że te terkotanie wiatraka słychać pół metra od XOX? Hmm dziwne bo u mnie ylko jak przyłoże ucho do wylotu.. 50cm dalej już nic nie słychać.

 

Co do sprzedaży PS4 pro. Jeśli chodzi o eksluzywy na PS4 to na razie wszystko ograłem :). A jak pojawi się The last of us 2 czy Detroit to wtedy pewnie kupie jakąś tanią używkę ps4 pro - by ograć te wspaniałe tytuły.. Zakupie jakąś tanią używkę która mi starczy "wyłącznie" do eksluzywów ;). O ile mnie XOX nie rozczaruje czymś, ale na razie ta konsola króluje ;)

 

Ewentualnie rozmyślam by zakupić przyszłościowo PS4 pro ze znajomym, ale to już sprawa przyszłościowa.. Niech najpierw wyjdą ciekawe eksluzywy na PS4 :). TLoU 2 i tak pewnie pojawi sie w 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np zauważyłem, że mój XOX na podstawce jest jeszcze bardziej cichy niż na leżąco. W dodatku konsola na grzbietach jest ledwo ciepła w maksymalnym stresie i rzadziej wyrzuca z siebie ciepłe powietrze 'falami'. Ponadto ten terkot o którym mowa słyszę dopiero wkładając głowę w konsolę. Pytacie jaka data - 19.09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rzecz można,że terkotanie występuje w każdym xbox one x przeważnie po uruchomieniu gry.Nie jest to terkot taki jak w wadliwej esce gdzie słychać z 2m ale z około 50cm od konsoli w absolutnej ciszy można go usłyszeć.

 

Co do PS4 pro może mi ktoś powiedzieć czy modele 7116b są absolutnie ciche nie chodzi mi o pracę wiatraka tylko o cewki.Czy w tych modelach również po zbliżeniu się do konsoli słychać cewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wadliwą eskę to z kilku metrów denerwował mnie ten dźwięk świerszczy jaki się wydobywał z konsoli. Teraz Xboxa One X zagłusza nawet mój laptop z i3 5005U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...