Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lopez_92

Opinie o monitorze Dell S2716DG

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu monitora Dell S2716DG, proszę o opinie o nim.

Warto wydać tyle pieniędzy za technologię G-SYNC?

 

Posiadam GTX 1080 oraz i7-8700 (bez k). Jak ta technologia będzie się sprawować przy rozdzielczości i odświeżaniu tego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie g-sync w tym monitorze z GTX-1080 w natywnej rozdzielczości sprawdza się naprawdę dobrze. Cóż mogę powiedzieć o tym monitorze. Szybka, porządna TNka na pełnych 8 bitach. O wadach matryc TN nie trzeba mówić. Jeśli jednak wgrasz z TFTCentral profil kolorów i sterowniki to przy, nie powiem dość mozolnej zabawie/ustawieniu monitora w OSD + panel nvidia można uzyskać wręcz bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o kolory.

Wystrzegaj się rewizji 00, 01, 02. Chodzi głównie o migotanie obrazu przy 120, 144Hz i sporym ghostingu nawet jak overdrive ustawiony jest na normal. Do tego w tych rewizjach często występowało nierównomierne podświetlanie ekranu. W rewizji 03... 50-60% monitorów jest pozbawiona wad o których wcześniej wspomniałem. W rev.04 i 05 jest jeszcze mniej wadliwych.

Generalnie polecam ten monitor. Ten Dell jest drogi, ale jest też jednym z najlepszych "sportowych" TN na rynku.

Cóż, musisz się jednak liczyć z tym, że po zakupie może będzie Cię czekała wymiana na kolejną sztukę i na następną. Ja miałem to szczęście, że trafiłem bardzo porządny egzemplarz z rev. 03 za pierwszym razem. Mam wprawdzie jednego bad piksela (widać go tylko na białym tle jak się wytęży porządnie wzrok) skrajnie po lewej stronie monitora, ale przy tej rozdzielczości wygląda jak minimalny pyłek kurzu.

 

Powodzenia w zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co Ty dłubiesz-zmieniasz w panelu Nvidii ustawiając ten monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo nie musiałem, ale podciągnąłem delikatnie cyfrową poświatę do 52% i zszedłem z gammą do + 0.72. Drobne poprawki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką dokładnie posiadasz rewizję monitorka i kiedy go kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z rewizji 03. Kupowany 2 miesiące temu.

Wcześniej na jego miejscu stał przez około 2 miesiące Acer XB271HUbmiprz. Nie żałuję zamiany mimo oczywistych słabości w stosunku do IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę jest aż tak ogromna różnica w stosunku do matrycy IPS?

U mnie w pracy stoją koło siebie dwa monitory Dell P2414H oraz E2414H - jeden z matrycą IPS i TN i nie czuję praktycznie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi tu polecili tego Della i kupiłem go. Po Eizo FS2333 to był koszmar. Od razu go zwróciłem. Czarnego koloru prawie nie ma, przejścia między kolorami kolosalne. Poczytaj dokładnie o wadach tego monitora pierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo nie musiałem, ale podciągnąłem delikatnie cyfrową poświatę do 52% i zszedłem z gammą do + 0.72. Drobne poprawki. ;)

 

To albo ten Twój Dell jest mocno skopany albo Ty lubisz taki obraz. Próbowałem tych ustawień - oczywiście podobnych pod siebie i to jest tragedia.

Generalnie jeśli do monitora ktoś ma dobrze zapodany-dobrany dedykowany profil ICC (ja tak mam i TY chyba też) i przełącza się z "inne aplikacje sterują ustawieniami kolorów" na "użyj ustawień Nvidia" to z obrazu robi się kupa i nijak ma to się do poprawnego obrazu. Dodatkowo już samo przełączenie bez korekcji jakiegokolwiek parametru powoduje sporą utratę szczegółów, głównie w ciemnej scenerii. Samo przesuwanie suwaczkiem gamma od wartości 1,00 tylko pogarsza sprawę. Cyfrowa poświata i jej podbijanie to znowu robienie na siłę z wypranych kolorów czegoś niby bardziej kolorowego. Oczywiście efekt tragiczny.

 

Szczerze niw wiem co jest z tym Dellem ale ja tylko raz w życiu (nie licząc wczorajszej zabawy) próbowałem korygować te ustawienia jak miałem 2 dni w domu spawarkę tzn monitor AOC G2770PF. Tam wszystko było tak skopane, że zacząłem bawić się ustawieniami w sterowniku. Oczywiście nic to nie dało bo monitor był tak tragicznie skalibrowany, że go zwróciłem ale to tak przy okazji.

 

Ostatnio mi tu polecili tego Della i kupiłem go. Po Eizo FS2333 to był koszmar. Od razu go zwróciłem. Czarnego koloru prawie nie ma, przejścia między kolorami kolosalne. Poczytaj dokładnie o wadach tego monitora pierw.

 

Pisałem o tym podświetleniu, że te delle miewają spore problemy z podświetleniem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie istnieje jakiś dobry monitor (powyżej rozdzielczości 1920x1080) w kwocie do 2500zł razem z g-sync?

Czy wszystko się do niczego nie nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie istnieje jakiś dobry monitor (powyżej rozdzielczości 1920x1080) w kwocie do 2500zł razem z g-sync?

Czy wszystko się do niczego nie nadaje?

 

Spróbuj tego Della bo jeśli z tym rewizjami to prawda to możliwe, że Dell poprawił te wszystkie bolączki związane głównie z podświetleniem, czernią itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co z tego wyjdzie, jednak jak pisałem powyżej mam w pracy dwa Dell-e jeden TN a drugi IPS i praktycznie nie widzę żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co z tego wyjdzie, jednak jak pisałem powyżej mam w pracy dwa Dell-e jeden TN a drugi IPS i praktycznie nie widzę żadnej różnicy.

 

No bo jeśli TN-ka będzie przyzwoita to nie będzie to tak bolało. Urąbałeś się na ten G-sync więc masz węższy wybór TN-ek z G-sync.

Ja mam TN-kę 1440P 144hz i wybierając monitor kompletnie nie interesował mnie free-sync / g-sync. Dla mnie to coś zupełnie zbędnego.

Ludzie myślą, że zdziała to cuda Panie. Od jakiegoś czasu Nvidia oferuje tzw. Fastsync i to praktycznie eliminuje tearing przy minimalnym opóźnieniu.

Masz go do włączenie w sterownikach ale tu trzeba mieć szybszego kompa by w pełni z tego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego Della bo jeśli z tym rewizjami to prawda to możliwe, że Dell poprawił te wszystkie bolączki związane głównie z podświetleniem, czernią itd.

 

Helganin miał najnowszą rewizje A04 z lipca 2017 i miał kupę :/ porażka z tymi monitorami od 2500-3400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że wady takie mogą wystąpić praktycznie w monitorach każdej marki? I kupno czegokolwiek to czysta loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi tu polecili tego Della i kupiłem go. Po Eizo FS2333 to był koszmar. Od razu go zwróciłem. Czarnego koloru prawie nie ma, przejścia między kolorami kolosalne. Poczytaj dokładnie o wadach tego monitora pierw.

No i dobrze zrobiłeś? Szkoda tylko, że wydajesz opinie po ogarnięciu jednej sztuki. To za mało, zdecydowanie za mało jeśli chodzi o ten typ monitorów. Jeśli jesteś taki dokładny policz negatywne opinie na temat wszystkich szybkich monitorów. Sporo tego jest o Acer, AOC, Asus na IPS... Sporo o szybkich BenQ Zowie, o Dell też sporo. Tym jest zasłany net, niezależnie czy IPS czy TN. Wada, wadą pogania. Ja miałem wcześniej szybkiego Acera 27" z g-sync na IPS. Miał tyle wad, że nie miałem już sił i chęci go dłużej niż 2 miesiące trzymać. W sklepie wybrany z kilku sztuk, o których mi się nawet nie chce mówić. W porównaniu do mojego drugiego IPS to matryca była kompletną porażką, dojrzałem do tego wniosku obserwując matryce obu monitorów przez 2 miesiące. Ja jednak piszę o całokształcie w dzisiejszych szybkich monitorach. Nie jadę po każdej z firm (czy modelach) z osobna bo wiem, że raz na 4-5 sztuk może się trafić porządny Dell, Asus, Acer, AOC itd...

Zwyczajnie, trafiasz dobrą sztukę wybranego monitora i już, nie zawsze jednak trafisz za pierwszym razem. Oczywiście znając wcześniej zalety i wady poszczególnych matryc.

 

@Todis

Możliwe, że ruszenie tych dwóch parametrów wynikło u mnie z dążenia do podobnego obrazu co mam na LaCie 526, nie wspominając już o służbowym Eizo ColorEdge CS2730. Nigdy do tego się nie zbliżę na TN, nigdy, ale ostatnio mnie naszło żeby się przybliżyć choć odrobinę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze zrobiłeś? Szkoda tylko, że wydajesz opinie po ogarnięciu jednej sztuki. To za mało, zdecydowanie za mało jeśli chodzi o ten typ monitorów. Jeśli jesteś taki dokładny policz negatywne opinie na temat wszystkich szybkich monitorów. Sporo tego jest o Acer, AOC, Asus na IPS... Sporo o szybkich BenQ Zowie, o Dell też sporo. Tym jest zasłany net, niezależnie czy IPS czy TN. Wada, wadą pogania. Ja miałem wcześniej szybkiego Acera 27" z g-sync na IPS. Miał tyle wad, że nie miałem już sił i chęci go dłużej niż 2 miesiące trzymać. W sklepie wybrany z kilku sztuk, o których mi się nawet nie chce mówić. W porównaniu do mojego drugiego IPS to matryca była kompletną porażką, dojrzałem do tego wniosku obserwując matryce obu monitorów przez 2 miesiące. Ja jednak piszę o całokształcie w dzisiejszych szybkich monitorach. Nie jadę po każdej z firm (czy modelach) z osobna bo wiem, że raz na 4-5 sztuk może się trafić porządny Dell, Asus, Acer, AOC itd...

Zwyczajnie, trafiasz dobrą sztukę wybranego monitora i już, nie zawsze jednak trafisz za pierwszym razem. Oczywiście znając wcześniej zalety i wady poszczególnych matryc.

 

No tym bardziej są cenne Twoje uwagi bo miałeś dłużej (masz teraz Della) oba. Opisz jeśli możesz szerzej różnice zalety/wady obu i czemu w końcu zdenerwowałeś się i pogoniłeś tak tu zachwalanego Acera Predatora na rzecz TN-ki od Della. Wiem, że nie raz o tym pisałeś ale jeśli możesz tak szerzej w wolnej chwili napisać to będę wdzięczny i pewnie nie tylko ja.

Osobiście sam mogę posypać głowę popiołem bo negowałem gamingowe TN-ki i szukałem IPS-ów 144hz lub ewentualnie monitorów z matrycą VA 144hz i skończyłem jak Ty na TNie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja trochę jestem spaczony. Mając obok "zwykłego" tym razem sportowego Della obserwuję podczas obróbki zdjęć dwa w/w inne przystosowane do fotografii monitory. Wiedząc co oferuje matryca TN nie wnerwia mnie jakość obrazu, koloru w stosunku do naprawdę porządnych IPS. Może dlatego uznałem, że (tak się trafiło bo mógła być to konkretna sztuka od ASUS, VievSonic czy AOC) Acer na tej konkretnej matrycy IPS od AUO to jest g... podrasowane do dużej ilości Hz + g-sync. Typowe wady dla tych matryc jeszcze jakoś przełknąłem (tym bardziej, że moja sztuka nie miała np. tragicznego BLB, IPS Glow na standardzie), ale jeśli ja w IPS vs IPS nie mogę się nawet odrobinę zbliżyć do kolorów moich monitorów "foto" to podziękowałem za te sportowe cacko.

Kupiłem szybką TNkę od Della i "przyzwoitość" obrazu mnie nie już wnerwia. Wiem, że to tylko TN. W kieszeni pozostało mi przynajmniej 1000zł.

 

Tak naprawdę łudzę się, że może NEC czy Eizo wypuści coś szybkiego na 27" z g-sync, ale nie na matrycy od AUO. Tak, wtedy sprzedam Della + zaoszczędzony 1000zł do tego interesu dołożę nawet dodatkowo 3000zł. Wiem, wiem... to tylko łudzenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam tego della, rewizja a05 kupiony jakoś 2tygodnie temu. mam jeden biały subpixel widoczny na czarnym tle ale ogólnie to ciężko go zlokalizować nawet jak się o nim wie także nie rzuca się irytująco w oczy. nigdy nie miałem monitora na matrycy TN ale czytałem sobie sporo o wadach tej matrycy i po prostu nie spodziewałem się za wiele, i dell mnie zaskoczył kolorami jakie udało mi się na jego 8bitowej matrycy ustawić (fakt trochę to zajęło) ustawiałem pod drugi monitor eizo ev2450, porównywałem też z tanim VA benq gw2270h. 144hz też pierwszy raz miałem zobaczyć i sprawdzić - robi robotę - gsync w sumie też, cały czas płynna rozgrywka ale polecam zablokować sobie FPSy na 142-144 klatki, bo powyżej tej wartości na monitorze 144hz nie będzie działał tak samo poniżej 35fps bodajże.

mój egzemplarz z podświetleniem problemów nie zauważyłem, blb nie zauważyłem, czerń spoko podobna bardzo do tej w IPS (VA o wiele lepiej ale to wiadomo). wiedziałem też przy kupnie, że na tym monitorze będę tylko grał siedząc w jednej wygodnej pozycji na wprost ekranu, a filmy i seriale oglądał na tv, jestem zadowolony i mogę polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam tego della, rewizja a05 kupiony jakoś 2tygodnie temu. mam jeden biały subpixel widoczny na czarnym tle ale ogólnie to ciężko go zlokalizować nawet jak się o nim wie także nie rzuca się irytująco w oczy. nigdy nie miałem monitora na matrycy TN ale czytałem sobie sporo o wadach tej matrycy i po prostu nie spodziewałem się za wiele, i dell mnie zaskoczył kolorami jakie udało mi się na jego 8bitowej matrycy ustawić (fakt trochę to zajęło) ustawiałem pod drugi monitor eizo ev2450, porównywałem też z tanim VA benq gw2270h. 144hz też pierwszy raz miałem zobaczyć i sprawdzić - robi robotę - gsync w sumie też, cały czas płynna rozgrywka ale polecam zablokować sobie FPSy na 142-144 klatki, bo powyżej tej wartości na monitorze 144hz nie będzie działał tak samo poniżej 35fps bodajże.

mój egzemplarz z podświetleniem problemów nie zauważyłem, blb nie zauważyłem, czerń spoko podobna bardzo do tej w IPS (VA o wiele lepiej ale to wiadomo). wiedziałem też przy kupnie, że na tym monitorze będę tylko grał siedząc w jednej wygodnej pozycji na wprost ekranu, a filmy i seriale oglądał na tv, jestem zadowolony i mogę polecić :)

 

 

To w końcu ile masz tych subpixeli ?

Tu pisałeś coś innego:

http://forum.pclab.pl/topic/1228898-Monitor-1440p/page__st__20__p__14908484__fromsearch__1entry14908484

nie do końca bo ma 3 małe białe subpixele, choć nie wiele widoczne nie rzucające się w oczy ale są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamte zniknęły ;p nie potrafię już ich odnaleźć na czarnym tle, już na początku były ledwie widoczne bo trzeba było twarz do monitora zbliżyć na odległość 20 cm aby je zobaczyć, trochę naciskałem też matrycę każdego dnia no i zwykłe użytkowanie i nie ma ich. widocznie zawiesiły się. ten jeden został ale on większy od tamtych chociaż i tak mało widoczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku kiedy sprzęt nie będzie w stanie utrzymać te 144 klatki / sek?

Jak należy ustawić g-sync? Wraz z blokadą fps czy wraz z v-sync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gsync działą w przedziale ok. 35 fps do maksymalnej częstotliwości odświeżana monitora, czyli masz 144hz to ~35fps - 144fps, poniżej 35 fps załącza się automatycznie v-sync (o ile go nie wyłączyłeś w panelu nvidia), w innych przypadkach działa cały czas gsync (o ile masz go włączonego w panelu nvidia). Polecam też zablokować sobie fps na 142-144fps w np riva tuner, aby gsync zawsze działał, chociaż w grach typu cs go raczej lepiej mieć więcej klatek(chociaż tutaj też przydałby się monitor powyżej 144hz.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli innymi słowy włączam w panelu Nvidia: g-sync oraz v-sync? Dodatkowo blokuję fps-y między 142 a 144.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak napisałem powyżej, w panelu nvidia wszystko masz (gsync ma oddzielną pozycję w opcjach a vsync jest w ustawieniach globalnych), blokada fps -> program riva tuner (na przykład)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...