Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daanthe77

GTX 1050 MSI działa gorzej niż GTX 460 dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

itam,

 

Niedawno zmieniłem Kartę graficzną na GTX 1050 MSI 2 GB Low Profile.

 

Po tej zmianie gry takie jak np Wolfenstein New Order, które bez problemu działały na GTX 460 zaczęły się mopcno przycinać .

Ogólnie mam wrażenie że wszystko działa wolniej, grafika w grze wygląda dość dziwnie.

Mam aktualne sterowniki ze strony Nvidi 388.59 win 7 64 bit, odinstalowałem stare z panelu sterowania zresetowałem komputer po czym zainstalowałem nowe. System też był stawiany na nowo jakieś 3 tygodnie temu.

 

 

 

Tak to wygląda w panelu sterowania:

 

Nvidia Gforce Experience 3.11.0.73

 

Nvidia physX 9.17.0524

 

Nvidia 3d vision 388.59

 

Nvidia sterownik dźwięku hd 1.3.53.1

 

Nvidia sterownik kontrolera 3d vision 369.04

 

Nvidia sterownik graficzny 388.59

 

 

 

Konfiguracja aktualnie wygląda tak:

 

 

 

PŁYTA : Asus P7P55 LX DDR3 (LGA1156)

 

RAM: KINGSTON 2X2 DUAL 1600 MHZ DDR3/ KINGSTON 2X4GB 1600MHZ CL9 RAZEM 12GB

 

ZASILACZ: CHIEFTEC GPS 500 AB A 500W/ jednak chyba 450 bo tak jest na nim napisane.

 

PROCESOR: I5 QUAD 64 BIT 2,8 GHZ

 

MONITOR: LG W2243S-PF FULL HD

 

OBUDOWA: MODECOM MIDI

 

DYSK: Nowy WD 5000avcs

 

 

 

Tutaj miałem problem żeby podłączyć monitor który ma tylko wejście VGA do nowej karty.

 

Zakupiłem więc taki konwerter :

 

http://allegro.pl/sh...item=5068434713

 

Czy on może być przyczyną tych ścięć ? Może jest za słabej jakości ? Głośniki też trochę trzeszczą.

 

Bardzo proszę o pomoc, kończą mi się pomysły co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz odinstaluj używając DDU, może jakieś śmieci pozostały

druga sprawa, jak masz nie podkręconego tego cepa (2,8ghz) to dużej różnicy między nową a stara kartą nie zobaczysz, bo tu procesor ci karte hamuje

no i potestuj na innej grze, w Wolfie New Order trzeba specyficznie ustawić wszystko , żeby ładnie chodziło (nawet u mnie na 1050ti i wykręconym i5 2500k miałem dziwne ścinki, dopiero w necie znalazłem poradnik jak ustawienia w grze poustawiać, żeby stałe 60 fps ładnie trzymało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz odinstaluj używając DDU, może jakieś śmieci pozostały

druga sprawa, jak masz nie podkręconego tego cepa (2,8ghz) to dużej różnicy między nową a stara kartą nie zobaczysz, bo tu procesor ci karte hamuje

no i potestuj na innej grze, w Wolfie New Order trzeba specyficznie ustawić wszystko , żeby ładnie chodziło (nawet u mnie na 1050ti i wykręconym i5 2500k miałem dziwne ścinki, dopiero w necie znalazłem poradnik jak ustawienia w grze poustawiać, żeby stałe 60 fps ładnie trzymało)

 

No tak tylko że na starej karcie chodził płynnie, bez żadnych problemów na wysokich wymaganiach.

Wczoraj to były lekkie ścinki dziś nawet praktycznie nie mogę włączyć gry, bo tak laguje nawet na intro .

Inne gry też tną niemiłośernie jak np Skyrim który tez chodził płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czasami jakiś proces typu svhost nie zabiera ci użycia cpu? stawiałeś nowy system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien porcesor bo do nowych kart potrzeba tez silniejszych procesorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien porcesor bo do nowych kart potrzeba tez silniejszych procesorow.

 

ale to w żadnym przypadku nie tłumaczy problemu.

 

 

 

coś jest nagrzmocone w systemue.

@Daanthe77 pobierz msi afterburner i poczytaj jak skonfigurować OSD. sprawdź podczas gry jakie częstotlwiości osiągają procesor karta graficzna i pamięć karty graifcznej + jakie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilbym formata i wszsytko na czysto postawil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jest nowo postawiony ze 2 tygodnie temu.

Moze sprobowac usunac stery jakims programem i na nowo zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w menadżerze zadań czy ten proces svhost nie zżera ci uzycia procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem poza domem jak wroce to sprawdze.Mam zamknąć ten proces?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli bedziesz go miał, tzn że się zapętlił, tak jak u mnie kiedyś (wyszukiwał aktualizacji w usłudze Windows Update w nieskończoność)

trzeba wówczas ręcznie dograc kilka łatek, żeby ten proces ruszył dalej - u mnie też jak ten proces chodził w tle wszystko chodziło gorzej niż na starym phenomie

można też wyłączyć w ogóle usługe windows update, ale ja jestem zwolennikiem wszelkich łatek, więc ręcznie doinstalowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączoną tą usułge bo mnie denerwowalo ze wyszukiwal latki a nie mogl ich zainstalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docisnąłem Wiatrak przeinstalowałem sterowniki, usuwając DDU tylko nie w trybie awaryjnym bo jak wciskam f8 to pojawia się tylko okno jak chce uruchomić system czy z dysku czy z CD.

 

 

 

Dalej to samo, gry ścinają masakrycznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najpierw to musisz zdiagnozowac ktory podzespol niedomaga. MSI Afterburner hwinfo zaznaczasz i sprawdzadz wszystko od uzycia cpu, taktowania w czasie gry, pamieci, pamieci wirtualnej, gpu, kontrolera pamieci, po temperatury i liczby fps

 

choc najprosciej by bylo wyjac 1050 i zamontowac cos innego

 

przydalby sie tez film czy screeny jak wyglada ta "dziwna" grafika

 

mozliwe ze 1050 chodzi sobie na taktowaniach 2d. tak samo, msi afterburnem sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziwne jest to że komputer nie reaguje na f8 i nie mogę wejść w tryb awaryjny jaka może być przyczyna ?

 

Jutro spróbuje tym afterburnem sprawdzić , może uda się zrobić jakieś screeny czy film i tutaj wrzucić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw pobierz najnowsze aktualizacje do systemu windows 7 i szczególnie SP1 jeśli go nie posiadasz. Zaktualizuj bios do najnowszej wersji. By to zrobić pobierz najnowszą wersje 1202 biosu ze strony producenta:

https://www.asus.com/pl/Motherboards/P7P55_LX/HelpDesk_BIOS/ i rozpakuj plik biosu na czysty pendrive uprzednio sformatowany w systemie plików FAT32.

Do biosu lub trybu awaryjnego nie możesz wejść bo masz prawdopodobnie klawiaturę wpiętą pod PS2. Jeśli tak to użyj takiej pod USB. Jak już klawiatura będzie ci działać w trybie POST i będziesz mógł wejść do biosu to tam się udaj i znajdź zakładkę EZ Flash i tam przeprowadź aktualizacje biosu wybierając zgrany na pendrive plik z najnowszą wersją biosu.

Jak nie posiadasz klawiatury na USB lub mimo to nadal nie możesz wejść do tryby awaryjnego/biosu to wykonaj jego aktualizacje z poziomu windowsa przy użyciu aplikacji ASUS AI Suite V1.06.17 dostępnej również na stronie producenta:

https://www.asus.com/pl/Motherboards/P7P55_LX/HelpDesk_Download/

(pamiętaj aby uprzednio wyłączyć możliwie wszystkie programy uruchomione w tle, w tym antywirusy)

Powinna w tym programie służyć do tego zakładka Update i wybór opcji update from file. Po aktualizacji i automatycznym ponownym uruchomieniu systemu spróbuj wejść do biosu i przywróć ustawienia standardowe (Load Setup Default/ Optimized Default) ale jak nie będziesz nadal mógł tam wejść to pomiń ten krok i uruchom system. Następnie pobierz najnowszą wersje oprogramowania Display Driver Uninstaller: https://www.wagnardsoft.com/forums/viewtopic.php?f=5&t=950 i koniecznie uruchom go w trybie awaryjnym. Jeśli program sam nie pozwoli wybrać jego uruchomienie w trybie awaryjnym( co się zdarza) to zrób to samodzielnie:

Polu wyszukiwania menu start wpisz: cmd, PPM na niego i uruchom go z uprawnieniami administratora, następnie by wejść do trybu awaryjnego wpisz takie komendy:

bcdedit /set {current} safeboot minimal

(uruchomi tryb awaryjny bez obsługi sieci przy starcie systemu)

 

Następnie uruchom ponownie komputer i w trybie awaryjnym uruchom DDU i wybierz opcje Wyczyść i zrestartuj, a po ponownym uruchomieniu systemu Windows w cmd wpisz tym razem komende:

bcdedit /deletevalue {current} safeboot

(która wyłącza tryb awaryjny przy starcie systemu)

 

I zainstaluj najnowsze sterowniki od Nvidii pobrane ze strony producenta: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp 1 jest zainstalowany, pozostale aktualizacje nie chcą się zainstalować zacina się chyba przy 50% o ile pamietam.

Co to znaczy sformatowany w systemie fat32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do biosu lub trybu awaryjnego nie możesz wejść bo masz prawdopodobnie klawiaturę wpiętą pod PS2. Jeśli tak to użyj takiej pod USB.

raczej na odwrót, jak w biosie nie ma ustawionych obsługi urządzeń usb, to klawa usb nie zadziała podczas POSTu, ps2 zawsze zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp 1 jest zainstalowany, pozostale aktualizacje nie chcą się zainstalować zacina się chyba przy 50% o ile pamietam.

Co to znaczy sformatowany w systemie fat32?

Naprawdę? PPM na penderve, formatowanie i tam wybierz odpowiedni system plików...

raczej na odwrót, jak w biosie nie ma ustawionych obsługi urządzeń usb, to klawa usb nie zadziała podczas POSTu, ps2 zawsze zadziała

google i opis problemu + ta płyta główna i masz odwrotną sytuacje w tym mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki bede probowal.

Jest sens moze zainstaloeanie innych sterownikow, starszych np tych z płytki?

Klawiature mam pod usb F8 uruchamia tylko wybor z czego ma wystartowac system z cd czy z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki bede probowal.

Jest sens moze zainstaloeanie innych sterownikow, starszych np tych z płytki?

Klawiature mam pod usb F8 uruchamia tylko wybor z czego ma wystartowac system z cd czy z dysku.

No to klawiatura ci działa, wywołujesz za wcześnie F8 przy ekranie post, czyli skrót do funkcji bootowalnych urządzeń z poziomu biosu. Musisz to zrobić w momencie przejścia z trybu POST(po załadowaniu ustawień biosu/logo producenta) do ładowania systemu i wtedy F8 pozwoli na zaawansowane uruchomienie np w trybie awaryjnym. Do biosu natomiast wchodzi się klawiszem delete lub niekiedy f2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...