Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tesara

czy wymieniać i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam procesor i5 2500k. Niestety moja płyta główna uległa uszkodzeniu i prawdopodobnie ram. Potrzebuję komputera do nowych gier w full hd i do authoringu plików ts 1080. Na początku myślałem o dokupieniu nowej płyty głównej np. asus p8p67 i karty gtx 1060 6gb. Zacząłem się jednak zastanawiać czy jednak nie sprzedać mojego procesora i np nie kupić np. i7 4790k z jakąś płytą główną np.

http://allegro.pl/intel-i7-4790k-asrock-z97-etreme4-16gb-ram-i7085098509.html#thumb/5

Czy według was lepiej pozbyć się i5 ? Czy może lepiej zainwestować w jakiś nowszy i7 ? Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze - czy RAM uległ uszkodzeniu - jesteś w stanie to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i7 to niebo a ziemia w porownaniu do 2500k. nawet bym sie nie zastanawial jesli masz fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet? Jak masz więcej kasy to nie ma sensu pchać się w stare procki z serii 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że zestaw do OC z i7 4790k i 16gb tam, to lepsze rozwiązanie niż za dwa razy tyle brać nowy gen. 100% ceny, a 100% wydajności nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia budzetu i dobra okazje trafic ale skok wydajnosciowy bedzie solidny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć była testowana przez serwisanta na 3 różnych płytach głównych i na żadnej nie działała. W serwisie mówili, że na 100 % nie mogą stwierdzić, że pamięci są wadliwe bo może akurat te płyty ich nie obsługiwały. Nie mam innej możliwości ich sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno trafic zeby 3 plyty glowne nie obslugiwaly pamieci, to intel a nie amd wiec raczej beda niesprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z odtwarzaniem plików 4k w tym 4790 ? Czy on sobie z tym poradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za wysoka, w tej chwili osiągnęła max co jest to warte, a nawet za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie kupil tego zestawu ze wzgledu na pamieci ktore dzis maja wielkie znaczenie i 1600mhz bedzie ci nadal dusilo zestaw. pomysl cos z 2400 przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według was jaka cena max za ten zestaw z allegro. Czy karta gtx 1060 6gb będzie dobrym wyborem do tej konfiguracji ? No i jak z tym odtwarzaniem plików 4k ? Znalazłem inny zzestaw ale cena może być 2 razy wyższa

http://allegro.pl/mocny-zestaw-do-grania-na-gw-i7085310964.html#thumb/5

 

Mam nadzieję, że ten opis to ktoś rozmyślnie tak skaleczył :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten opis to ktoś rozmyślnie tak skaleczył :E

Nie rozumiem po co ta złośliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5 k zł i jeszcze licytacja za te 3 podzespoły? Hmmmmmmmm

 

i5 8600k 1100zł + msi z370 sli plus 600zł + ddr4 3000G.SKILL AEGIS 16GB (2x8) DDR4 790zł = 2490zł Imho nie ma sensu.

 

 

Drugi zestaw i7 4790k już lepiej cena/wydajność, tylko pamięci słabawe (ale pewnie uda się podkręcić do 1866/2133) - do 1060 6gb spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a jaka cena max za ten zestaw 4790k ? Narazie jest 1500 zł ale 2 osoby licytują więc na bank podskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej sprzedaj swoje czesci, kup za 850zl i5 8400, do tego plyte za 600 i kase z twoich czesci wydasz na ram, chociazby na 8gb kosc na start i pozniej dokupic druga kosc do dual chanel. tam nie dosc ze procesor za chwile bedzie slaby, to 16000mhz ramy. szkoda kasy na te klamoty. a tak masz najnowszy sprze, do tego nowy na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400 to aktualnie najtaniej 925 zł + KW (ciekawe jak długo), albo po 980 zł w gorszym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nowe i5 8400 najtaniej są po 870 zł z wysyłką. Co sądzicie o tej jednostce ? Jaka płyta główna do niej może msi z370 sli plus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym chyba dokonać zakupu w jakimś "normalnym" sklepie np. w GRALu masz za 865 zł. Płyta będzie jak najbardziej OK, aczkolwiek przy cenie 599 zł rozważyłbym jeszcze Asrocka Z370 Extreme4 z lepszą sekcją za 640 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za odpowiedź w moim wątku. Przeglądałem konfigurację którą masz. Widzę, że masz starszy procesor i gtx 1060. Zastanawiam się nad opłacalnością kupna nowego procesora, płyty głównej i ramu i karty graficznej. Jestem raczej okazjonalnym graczem. Robią się z tego straszne koszty. Myślę czy by jednak nie wykorzystać tego procka który mam. Musiałbym dokupić płytę główną i ram no i kartę graficzną. Myślałem nad płytą asus p8p67 i ram 1600 mhz oraz 1060 gtx. Co sądzisz na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej odpowiedziałem Tobie na PW. W skrócie - poszedłbym w nowa platformę, nawet czekając, odkładając kasę, kupno na raty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu rozsadne slowa osoby ze starsza platforma. bo niejeden tu ze starszym sprzetem wmawial ze jest to super sprzet i starczy jeszcze na dlugo w nowymi kartami graficznymi. to sie ceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tylko 200zł więcej ma 8600K. 8400 za +900zł nie ma sensu do Z370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...