Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

litwicki22

Czy nie będzie znaczącego bootlenecka 8700K z 2133mhz ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam obecnie ramy:

 

https://www.kingston.com/datasheets/HX421C14FB2K2_16.pdf

 

 

Czy nie będzie znaczącego bottlenecka przy 8700K?

 

Pytam bo musiałbym wtedy sprzedać moje ramy i kupić te 2666mhz.

 

Wg testu :

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i7_8700K_Coffee_Lake_Memory_Performance_Benchmark_Analysis/11.html

 

Piszą:"The minimum memory frequency we would recommend for a high-end Coffee Lake system is 2666 MHz. Everything below that seems to have relatively large performance effects."

 

A jak wy sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje ramy napewno sie troche podkreca, te 2666 powinny zrobic spokojnie. Z testu wynika, ze miedzy najslabszymi a najszybszymi pamieciami srednia roznica wydajnosci to jakies 6% wiec gdzie tu sens doplacac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedzmy ,że nie podkręce i zostanie na 2133mhz. Czy faktycznie wpłynie to negatywnie na wydajność procesora na stocku ?

 

 

Pytam bo napisali :""The minimum memory frequency we would recommend for a high-end Coffee Lake system is 2666 MHz. Everything below that seems to have relatively large performance effects."

 

 

Ceny ramów są obecnie straszne jak wiemy. I pytam czy jest sens moje sprzedawac i kupic 2666mhz czy nie warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrafisz analizowac wykresy? sam sobie odpowiedz na pytanie. Jak kupisz te 2666mh to roznica wydajnosci bedzie praktycznie pomijalna wzgledem 2666mhz. Zebys odczuc kopa to musialbys zamontowac takie 3200MHZ ~ CL15

BTW. Na co ci 8700K jak go nie krecisz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedz. Oczywiscie kupie mocniejsze ramy ale to za miesiąc. Czyli narazie moge z nimi siedziec na 8700K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pamięci 2133-2400 MHz kręci się do tych 3000 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki chcialem po prostu zapytac, czy konieczna jest sprzedaz tych 2133mhz i kupno conajmniej 2666mhz. ( bez kręcenia ).

No ale jak nie jest to sprawa nadrzędna to narazie zostawie je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci zależy na maksymalnej wydajności to 3200+ robi robotę

 

OD1dYZn.png

5jQQPg3.png

d1lZZ4u.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam ostatnie do was chłopaki.

Ostatecznie chciałbym wiedzieć. Czy wystawić moje ramy 2133mhz na allegro i kupić 2666mhz czy to nie konieczne ? Chodzi mi o to czy procesor nie bedzie bardzo ograniczony na 2133mhz i czy tego nie odczuje.

 

Różnice są od 10-do 35 fps.

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2017-10-12-intel-coffee-lake-core-i7-8700k-test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz swoje pamięci, wchodzisz w bios, przestawiasz 2133 na 2666 MHz i nie ma bata, żeby tyle nie zrobiły. Bez sensu to sprzedawanie starych pamięci i kupowanie nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupowanie nowych to 3200 jak chcesz 2666 to już lepiej zostawić stare jak piszą wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok a jesli nie zmienie i zostawie 2133mhz czy tez mozna czy raczej odradzacie? Szczerze mówiąc nie chciałbym na początku kombinowac ze zmiana taktowania

 

A co myslicie o tych? Za 900zł, 3000mhz ( XMP ) . Jesli je kupie to jak bios wykryje na starcie? Pewnie zmniejszy i ja bede musiał podnieść sam to taktowanie tak ? Bo są to XMP i napiecie 1.35

 

 

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-hx430c15pb3k2-16-774205/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Jak kupisz nowe pamięci 2666 MHz, czy tam szybsze, to i tak będziesz musiał wejść w bios i wczytać profil xmp, żeby chodziły na taktowaniu 2666 MHz, bo standardowo ustawią się na 2133.

Na starych pamięciach robisz dokładnie to samo, tylko zamiast wczytywania profilu xmp, wbijasz ręcznie 2666-3000 MHz i podniesiesz napięcie Vdram do 1.35 V.

Chociaż jak grasz na monitorze FHD 60 Hz, to różnicy między 2133 na 2666 MHz i tak pewnie nie zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne czemu tak robi , skoro to nie są pamięci XMP i żadne OC. Wg mnie powinno na stocku się robić auto 2666mhz tak jak w przypadku moich 2133mhz przy 6700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up widocznie dla CF nie robi takiej roznicy jak robilo dla KL.

Robi jak najbardziej. Nie wiem w jakich miejscach testowych robili te testy, że tak spłaszczyli wyniki. Każdy może sobie to sprawdzić np. W3 jakieś miejsce procesorowe np. novigrad rynek.

 

6GIK15u.png

oO2EpnO.png

jxv7yfD.png

więcej na ppc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne czemu tak robi , skoro to nie są pamięci XMP i żadne OC. Wg mnie powinno na stocku się robić auto 2666mhz tak jak w przypadku moich 2133mhz przy 6700K.

Jeśli piszesz o tych predatorach 3000 MHz, to wg producenta zarówno 2666, jak i 3000 to profile XMP:

Natomiast JEDEC to DDR 2400 MHz z dużymi opóźnieniami CL17-17-17.

https://www.kingston.com/dataSheets/HX430C15PB3K2_16.pdf

Czyli na auto ustawią się 2400 CL 17-17-17

Bez wczytania profilu XMP się nie obędzie, jeśli chcesz żeby te pamiątki nie były nawet wolniejsze od tych obecnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ci tak ustawi. Nie wiem w czym masz problem? Del/F2 na klawiaturze masz niesprawne? A pomyśl, że czasami XMP nie działa poprawnie i trzeba timingi i napięcie z palca wbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie boje sie tych niestabilnosci jaka moze byc po podniesieniu XMP. Naczytalem sie wiele o problemach z ramami w trybie XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantowane masz tylko 2133 MHz.

Im wyższe taktowanie, tym większa możliwość problemów z trybem XMP, ale 2666 MHz zrobią każde pamięci DDR4, czy w trybie XMP, czy przy ręcznym przetaktowaniu. Twoje obecne Kingstony też zrobią przynajmniej 2800 MHz, a bios nie gryzie, wystarczy jedna prosta zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super dziekuje za odpowiedż stanko11. I jeszcze mam pytanko.

 

Jeśli miałem 6700K z tymi pamięci 2133mhz . I będe obecnie siedział na 8700K też na ten czas z 2133mhz to lepiej wydajnościowo i tak wyjdzie 8700K z 2133mhz? Nie okroją te ramy tak wydajnościowo procka,żeby był wolniejszy od 6700K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapytam, podkręcanie pamięci RAM jest możliwe tylko na Z170 czy na H110 też coś idzie ugrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...