Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawel87r

Procesor i7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość, nie jestem pewien czy zakładam temat w odpowiednim dziale,

 

Moje pytanie jest następujące, co da mi więcej fps ów w grach i7 7700K czy zakupić kartę inna,

Mój pc

Płyta główna to MSI Z270 GAMING M5

Procesor Intel Pentium G4600

Ddr4 hyper fury x 8gb 2400

Gtx 690

 

Tak czy tak będe zmienial na i7 7700K i karte na coś innego ale nie mam kasy na zmianę dwóch podzespołów w tym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile planujesz wydać kasy ale wrzuć sobie 1060 od Zotaca http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73164 z 5 letnią gwarancją i cichym chłodzeniem. Ja bym na Twoim miejscu celował w używki 7700K, ludzie pozbywają się na rzecz nowej 8-gen. Nowy 7700K jest nieopłacalny na ten moment. To już taniej wyjdzie jak kupisz najnowszy 6 rdzeniowy i5-8600K https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8600k-3-60ghz-9mb-box-bx80684i58600k-978217/ i opchniesz w dobrych pieniądzach swoje mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaka karte masz na mysli bo o ile 7700k da ci sporo mocy wzgledem pentiuma to branie takiego procka do jakiejs 1050ti to jest az nadto tym bardziej ze 7700k sa bardzo dorgie obecnie. napisz co za grafike chcesz wsadzic. mozesz tez pobawic sie w oc ramu i puscic na 3000 jesli sie da. kolejna rzecz to zalezy w co grasz bo ten pentium do nowych gier to jest zlom ale jesli grasz w jakies stare gry to ew mozna zostawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaka karte masz na mysli bo o ile 7700k da ci sporo mocy wzgledem pentiuma to branie takiego procka do jakiejs 1050ti to jest az nadto tym bardziej ze 7700k sa bardzo dorgie obecnie. napisz co za grafike chcesz wsadzic. mozesz tez pobawic sie w oc ramu i puscic na 3000 jesli sie da. kolejna rzecz to zalezy w co grasz bo ten pentium do nowych gier to jest zlom ale jesli grasz w jakies stare gry to ew mozna zostawic.

 

W styczniu wyląduje karta 1080 lub 1080ti i dokladka Ramu 8GB, dysk też jest oczywiście SSD 250,tak ramy bez problemu idą nawet na 3200 ale myślę że nie ma sensu kręcenia do momentu kupna i7 od kolegi za 700zl na gwarancji więc myślę że jest ok ? chodzi mi o takie gry jak np nowy assassin's creed, Star Wars battlefront 2 PS dzięki za odpowiedź ?

 

Nie wiem ile planujesz wydać kasy ale wrzuć sobie 1060 od Zotaca http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73164 z 5 letnią gwarancją i cichym chłodzeniem. Ja bym na Twoim miejscu celował w używki 7700K, ludzie pozbywają się na rzecz nowej 8-gen. Nowy 7700K jest nieopłacalny na ten moment. To już taniej wyjdzie jak kupisz najnowszy 6 rdzeniowy i5-8600K https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8600k-3-60ghz-9mb-box-bx80684i58600k-978217/ i opchniesz w dobrych pieniądzach swoje mobo.

Dzięki za odpowiedź, mam od kolegi w cenie 700zl więc jest ok, tak wiem że są 8700k myślę że na rok mi starczy obecny i7 i gtx 1080 Ti 1080 a w przyszłości dalszej się będzie myślało o nowym pc ️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że na rok mi starczy obecny i7 i gtx 1080 Ti 1080

skromny to ty nie jesteś :D tylko uważaj na wersje 1080Ti bo potrafią być głośne i gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skromny to ty nie jesteś :D tylko uważaj na wersje 1080Ti bo potrafią być głośne i gorące.

Ha ha :D skromność to moje drugie ja :) a która byś polecił 1080ti? :yltype:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz monitor i jaka rozdzielczosc do gry bo to wazne, 7700k spokojnie ci posluzy i z takim gtx 1080/ti np w full hd to starczy jeszcze spokojnie na 1-2lata. ja mam msi 1080ti i nie zaluje ale kazdy ma rozne zdanie na temat kazdej firmy, bierz po prostu taka jakie ma autorskie chlodzenie. jak wezmiesz 1080ti to spokojnie na te 2lata do fhd bedzie. pozniej sobie zmienisz platforme na 8core i grafika zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz monitor i jaka rozdzielczosc do gry bo to wazne, 7700k spokojnie ci posluzy i z takim gtx 1080/ti np w full hd to starczy jeszcze spokojnie na 1-2lata. ja mam msi 1080ti i nie zaluje ale kazdy ma rozne zdanie na temat kazdej firmy, bierz po prostu taka jakie ma autorskie chlodzenie. jak wezmiesz 1080ti to spokojnie na te 2lata do fhd bedzie. pozniej sobie zmienisz platforme na 8core i grafika zostanie.

Obecnie gram na tv lg 47cali full HD

Myślę że to też się zmieni, na jakiś monitor ale jakoś nie jestem przekonany do 4K w grach, ale dziwne na tv jest to że chyba ma za niskie odświeżanie bo np jak w GTA V szybko się postacią odkream to pszechodza linie jakieś obraz lata, kurde nie wiem jak to opisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie fhd na 47 cali to patologia :lol2: mi poki co wystarczy fhd i wygladzanie krawedzi na maxa. no i 144hz robi robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie fhd na 47 cali to patologia :lol2: mi poki co wystarczy fhd i wygladzanie krawedzi na maxa. no i 144hz robi robote.

Co aż taka ujnia w full HD na 47?

:D taka różnica jest na monitorze? , nie grałem na monitorze od czasu crysis 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Do gier z odległości ok 2m to będzie jak najbardziej ok, przy monitorku siedzi się dużo bliżej, monitor ma duuużo mniejszą plamkę np. taki 24" fhd i można ślepkować z 50cm.

 

Co do linii przy obracaniu itp, spróbuj włączyć v-sync w sterownikach lub w grze, może to tearing - rozrywanie obrazu.

 

4k to za dużo nawet dla gtx 1080ti, więc może przy następnej generacji kart nvidii będzie miało jakiś sens.

 

47" fhd to pewnie TV?

 

i7 7700k za 700zł to spoko cena, do fhd 60hz z powodzeniem wystarczy karta pokroju gtx 1060 6gb.

 

jak wezmiesz 1080ti to spokojnie na te 2lata do fhd bedzie. pozniej sobie zmienisz platforme na 8core i grafika zostanie.

 

1080 ti do fhd? a no tak masz 144hz ;) autor ma 60hz zapewne albo 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Do gier z odległości ok 2m to będzie jak najbardziej ok, przy monitorku siedzi się dużo bliżej, monitor ma duuużo mniejszą plamkę np. taki 24" fhd i można ślepkować z 50cm.

 

Co do linii przy obracaniu itp, spróbuj włączyć v-sync w sterownikach lub w grze, może to tearing - rozrywanie obrazu.

 

4k to za dużo nawet dla gtx 1080ti, więc może przy następnej generacji kart nvidii będzie miało jakiś sens.

 

47" fhd to pewnie TV?

 

i7 7700k za 700zł to spoko cena, do fhd 60hz z powodzeniem wystarczy karta pokroju gtx 1060 6gb.

 

 

 

1080 ti do fhd? a no tak masz 144hz ;) autor ma 60hz zapewne albo 50.

 

Dokładnie tak mam 60hz TV LG, też mi się wydaje że jest ok gram z odległości około 2,5m i jest ok u kolegi sprawdzałem na tv w 4K na mocnym PC i z takiej samej odległości ciężko jest zauważyć różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...