Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kon9

I5-8400 wzrost temperatur po włączeniu profilu XMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam:

i5-8400

asus prime z370-p

Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15

Chłodzenie FERA 3

 

Standardowo miałem ustawione taktowanie na 2133MHz, i wtedy max temperatura procesora wynosiła 62 stopnie ( gry).

Po włączeniu Profilu XMP który ustawił taktowanie na 3000MHz temperatury wzrosły i maksymalna uzyskana temperatura to 67 C (gry)

Czy według was temperatura i tak jest ok i nic z tym nie robić, czy jednak wrócić do 2133MHz ?

 

***

Wstawiam zdj z biosu ponieważ nie jestem pewny czy mam 3000Mhz ustawione - DRAM Status pokazuje 2133MHz:

 

 

sa.jpg

 

Chociaż patrząc na CPU-Z jest 3000MHZ ( DRAM Frequency x2)

3000mhz.jpg

 

WAŻNE:

- Nie mam zamiaru bawić się w ustawianie samemu napięć i zabawę czy jest stabilnie itp. Opcję są 2:

1) Zostawiam na 3000 MHz pomimo wzrostu temperatur.

2) Lepiej wrócić na 2133Mhz - niższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie jak płyta ustawia napięcie procesora (Vcore) pod obciążeniem przy włączonym profilu XMP i przy wyłączonym.

 

Ponadto wyższe taktowania pamięci oznaczają większą ilość danych jaką RAM dostarcza do procesora w danej jednostce czasu.

Taki zestaw jest wówczas wydajniejszy ale równocześnie cieplejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam:

i5-8400

asus prime z370-p

Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15

Chłodzenie FERA 3

 

Standardowo miałem ustawione taktowanie na 2133MHz, i wtedy max temperatura procesora wynosiła 62 stopnie ( gry).

Po włączeniu Profilu XMP który ustawił taktowanie na 3000MHz temperatury wzrosły i maksymalna uzyskana temperatura to 67 C (gry)

Czy według was temperatura i tak jest ok i nic z tym nie robić, czy jednak wrócić do 2133MHz ?

Temperatura jest jak najbardziej OK, natomiast włączenie profilu XMP na pewno spowodowało automatyczne podbicie napięcia VCSSA i VCCIO, często ponad wartości 1.2V kiedy w zupełności wystarczy przedział 1.0-1.1V. Ustaw manualnie na początek 1,10V i sprawdź czy jest stabilnie. Skontroluj również napięcie procesora, również mogło zostać podbite bądź od samego początku jest zbyt wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pokazywał HWMonitor MAX napięcie dla procesora wynosiło 1.283 V - dla 3000MHz ( możliwe że przy dłuższym graniu wskakuje na wyższe ale tego na razie nie zaobserwowałem)

Na 2133MHz maksymalne napięcie na procesorze to 1.240

 

Tak jak napisałem wyżej, jestem laik i nie zamierzam bawić się w własnoręczne ustawienia napięć.

Chyba na razie zostawie na 3000MHz, a jak procesor wskoczy na +70 stopni to zdecyduję się wrócić do 2133MHz

 

Mam gorącą grafikę - Zotac 1060 który podczas gry ma 74 stopnie to nie chce żeby procesor też tak się grzał bo zamiast kompa będę miał grzejnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obudowa?

Ferra 3 wydajnością nie grzeszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...