Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cisak

Chłodzenie R9 270

Rekomendowane odpowiedzi

no więc mam pytanie,miałem przez rok hd 6870 od ASUSA ale juz go nie ma na naszym świecie i postanowiłem kupić r9 270x ale jakis chu... wysłał mi bez "X" i mam problem bo grzeje sie to do 95 stopni!!! na 100% wentylatorów podczas grania i czy chłodzenie od mojego starego redeonka będzie pasować bo tam są 3 grube rury i duży radiator a tym co tu jest to nie wiem czy bym chipset schłodził z góry dziekuje za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za wersja r9 270? może byc tak że chłodzenie będzie kompatybilne ale musisz pdoać więcej szczegółów.

ale samo grzanie do 95 stopni jest dziwne. nie odpiął się jakiś kabel z wentylatora? może z pasty zdążył sie zrobił kamień i trzeba byłoby ją wyczyścić?

a 270 od 270x róznią sie tylko częstotliwością taktowania rdzenia i pamięci więc nie musisz się denerwować. podkręcisz sobie i będziesz mieć to samo. choć oczywiście karny pitok dla tego kto Cie tak w konia zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za wersja r9 270? może byc tak że chłodzenie będzie kompatybilne ale musisz pdoać więcej szczegółów.

ale samo grzanie do 95 stopni jest dziwne. nie odpiął się jakiś kabel z wentylatora? może z pasty zdążył sie zrobił kamień i trzeba byłoby ją wyczyścić?

a 270 od 270x róznią sie tylko częstotliwością taktowania rdzenia i pamięci więc nie musisz się denerwować. podkręcisz sobie i będziesz mieć to samo. choć oczywiście karny pitok dla tego kto Cie tak w konia zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc mam pytanie,miałem przez rok hd 6870 od ASUSA ale juz go nie ma na naszym świecie i postanowiłem kupić r9 270x ale jakis chu... wysłał mi bez "X" i mam problem bo grzeje sie to do 95 stopni!!! na 100% wentylatorów podczas grania i czy chłodzenie od mojego starego redeonka będzie pasować bo tam są 3 grube rury i duży radiator a tym co tu jest to nie wiem czy bym chipset schłodził z góry dziekuje za info

Najprawdopodobniej pasta się zużyła i jest do wymiany. Ewentualnie zobacz, czy z otwartym panelem bocznym obudowy nie ma poprawy, bo może to wina obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest to asus r9 270 oc co ci podac specyfikacje masz na necie a ludzie maja po max 70stopni dodam ze karta ma 2lata

 

bez panelu 93 stopnie i wentylatory oba sie dobrze kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest to asus r9 270 oc co ci podac specyfikacje masz na necie a 8ludzie maja po max 70stopni dodam ze karta ma 2lata

 

bez panelu 93 stopnie i wentylatory oba sie dobrze kręcą

Wymien paste np. Na mx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta jest zakurzona to ją wyszyść + kup Grizzly Kryonauta i wymień pastę na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę, że pasta przyniesie jakieś duże skutki może obniżyć temperaturę o Max 5-6 stopni to nadal za dużo.

A jeśli chodzi o kartę jest wyczyszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę, że pasta przyniesie jakieś duże skutki może obniżyć temperaturę o Max 5-6 stopni to nadal za dużo.

A jeśli chodzi o kartę jest wyczyszczona.

Moja historia z MSI R9 270 Gaming, po 1,5 roku użytkowania temp. w stresie max 95*C, po wyczyszczeniu sprężonym powietrzem chłodzenia, zmianie pasty na GPU temp max 75-80*C. Nadal sądzisz, że to niedużo? Niestety niektórzy producenci dają felerną pastę, która po dłuższym czasie eksploatacji zasycha i całkowicie traci woje właściwości i zamiast przewodzić ciepło to je blokuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale zadzwoniłem do gościa i odeśle mu kartę.Kupie r9 270x od asusa bo porównajcie sobie chłodzenie w tej z X i bez X

a wydajność ta sama zastanawiam sie też na gtx 760. Mozecie mi dolecieć jakąś karte od 400zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale zadzwoniłem do gościa i odeśle mu kartę.Kupie r9 270x od asusa bo porównajcie sobie chłodzenie w tej z X i bez X

a wydajność ta sama zastanawiam sie też na gtx 760. Mozecie mi dolecieć jakąś karte od 400zł?

No jak możesz zwrócić kartę to oczywiście z tego skorzystaj, skoro otrzymałeś sprzęt niezgodny z opisem. Z kart do 400zł to najlepiej polować na GTX 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet zwykła 1050 za 400zł to najszybciej za rok bym kupił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale zadzwoniłem do gościa i odeśle mu kartę.Kupie r9 270x od asusa bo porównajcie sobie chłodzenie w tej z X i bez X

a wydajność ta sama zastanawiam sie też na gtx 760. Mozecie mi dolecieć jakąś karte od 400zł?

 

Akurat radeony są najmniej trwałe, szczególnie seria 7800/270. Mając te cztery stówy wolałbym zaryzykować i wziąć gtx960 za kilkadziesiąt złotych więcej. Ryzyko jest takie same, albo nawet troche mniejsze. Z tym, że 960 wciąż jest grywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet zwykła 1050 za 400zł to najszybciej za rok bym kupił :)

Z zakończonych aukcji widzę wiele takich kart używanych po ok. 400zł ale jak powyżej GTX 950 2GB spokojnie kupisz nawet taniej lub jak ci się poszczęści to się zmieścisz na wersje 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na 760? Jest na poziomie 960 a tańsza o 100zł a ja mam mały budżet i raczej sie nie zwiększy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na 760?

To starsza architektura, karta w nowych grach jest sporo słabsza od 950/1050, dużo większe ryzyko awarii z powodu lat eksploatacji, większy pobór energii, zwykle wyższe temp., w tej kwocie w ogóle nieopłacalna.

 

Tansza o 100zł, znaczy się za 300 lub mniej? Jeśli tak to możesz brać, choć jak wspomniałem, trzeba się liczyć z powyższymi uwagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostało mi czekać na jakąś 960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostało mi czekać na jakąś 960

lub 950 do ok. 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się wydaje ok w nie których grach lepsza od 760 a w niektórych gorsza ale chłodna,nowsza i mniej prądożerna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...