Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tasiorsky

Wybór monitora pod gry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ponieważ mój 10 letni flatron skończył swój żywot mam zamiar kupić jakiś konkretny monitor do 1500~ jeśli będzie droższy o 100 zl a lepszy to wcale nie będzie mi to przeszkadzać :) Kupiłem g-master g2530hsu aczkolwiek po dłuższym graniu w cs monitor wywala biały ekran i pomaga tylko reset monitora wiec będę go odsyłał. Aktualnie na oku mam kilka monitorów jeśli ktoś miał jakiś z tych proszę o opinie jak z kolorami itp.

 

Monitor AOC G2460PG

Monitor AOC AG251FZ

 

lc24fg73fquxen

Jak z tym ziarnem w samsungu ? widać czy nie bardzo ? ogólnie zależy mi na 144Hz 24" tn oraz aby posiadał redukcje światła niebieskiego z racji ze siedzę naprawdę dużo przed monitorem, jeśli macie jakieś inne propozycje śmiało podajcie

@edit chyba że te monitory do 1500 nie są jakoś jakościowo dobre to mogę być skłonny wydać do 2 tysięcy.

Na oku mam jeszcze ten benq zowie xl2430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma całkiem ładne kolory ale jeśli dużo czytasz to nieporozumienie z rozmytymi fontami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpada, bo ciągle czytam aktualnie jestem przed egzaminem wiec wiadomo jak. A szkoda bo wydawał się bardzo spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie Eizo Ev2450. Świetny monitor, znakomite OSD, fajna nużka, 5 lat gwarancji, made in Japan :) W grach daje radę, nie smuzy, no i jest przyjazny dla oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór thumbup.gif mam Benqa XL2410T - jeden z pierwszych 120Hz i co najważniejsze nie męczy oczu wink.gif AOC to w ogóle jakieś nieporozumienie lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór thumbup.gif mam Benqa XL2410T - jeden z pierwszych 120Hz i co najważniejsze nie męczy oczu wink.gif AOC to w ogóle jakieś nieporozumienie lol2.gif

Ten AOC jest dużo lepszy od Twojego BenQ. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle hajsu na TN-kę... szczerbaty.gif

Lepiej wydać kasę na niczym niewyróżniającego się biurowego Eizo z ładną "nużką"? Uzasadnisz swoje zdanie? Liczę na coś więcej niż np... "TN to dno totalne". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóżka nie jest ładna tylko praktyczna. W dużym zakresie można regulować wysokość i kąt nachylenia. Nie mam nic do TN-ek. Eizo może i biurowe ale w grach i w filmach daje radę. Pykam sobie w COD-a, PES-a czy FIFĘ i smużenia nie zauwżyłem. OSD jest fenomenalne. Ilość ustawień i ich precyzja raczej wykracza poza standardy zwykłych "popularnych" monitorów. Pomimo, że na monitorze można szybko zmienić ustawienia to Eizo ma dodatkowo bardzo fajny program do zarządzania tymi ustwieniami również z poziomiu Windowsa. Podoba mi się to, że można np. zdefiniować tryby dla poszególnych programów i monitor sam się przełącza np. na USER2 (zdefiniowany pod filmy) jak odpalimy playera i z powrotem przełączy się na nasz podstawowy jaki chcemy (np. Paper wyregulowany pod pracę z tekstem) po wyłączeniu filmu. Dla mnie mega wygodny ficzer. Ma fajny tryb detekcji obecności przed monitorem. Wychodzę po kawkę to się wyłącza np. po 3 minutach (można zdefiniować), wracam i się włącza jak usiądę na fotelu. Dobrze działa funkcja automatycznej zmiany jasności ekranu w zależności od natężenia oświetlenia w pomieszczeniu. I tak dalej, i tak dalej... O kolorach czy gammie nie będę pisał bo wiadomo, że jest bardzo dobrze. To tak w skórcie. Aha... może kogoś to nie obchodzić ale 5 lat gwarancji i made in japan o czymś świadczy i co by nie mówić jest to rzadkością w obecnych czasach a nie "niczym niewyróżniającym się" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóżka nie jest ładna tylko praktyczna. W dużym zakresie można regulować wysokość i kąt nachylenia. Nie mam nic do TN-ek. Eizo może i biurowe ale w grach i w filmach daje radę. Pykam sobie w COD-a, PES-a czy FIFĘ i smużenia nie zauwżyłem. OSD jest fenomenalne. Ilość ustawień i ich precyzja raczej wykracza poza standardy zwykłych "popularnych" monitorów. Pomimo, że na monitorze można szybko zmienić ustawienia to Eizo ma dodatkowo bardzo fajny program do zarządzania tymi ustwieniami również z poziomiu Windowsa. Podoba mi się to, że można np. zdefiniować tryby dla poszególnych programów i monitor sam się przełącza np. na USER2 (zdefiniowany pod filmy) jak odpalimy playera i z powrotem przełączy się na nasz podstawowy jaki chcemy (np. Paper wyregulowany pod pracę z tekstem) po wyłączeniu filmu. Dla mnie mega wygodny ficzer. Ma fajny tryb detekcji obecności przed monitorem. Wychodzę po kawkę to się wyłącza np. po 3 minutach (można zdefiniować), wracam i się włącza jak usiądę na fotelu. Dobrze działa funkcja automatycznej zmiany jasności ekranu w zależności od natężenia oświetlenia w pomieszczeniu. I tak dalej, i tak dalej... O kolorach czy gammie nie będę pisał bo wiadomo, że jest bardzo dobrze. To tak w skórcie. Aha... może kogoś to nie obchodzić ale 5 lat gwarancji i made in japan o czymś świadczy i co by nie mówić jest to rzadkością w obecnych czasach a nie "niczym niewyróżniającym się" ;)

 

Tylko zrozum to specjalnie nie jest monitor pod gry. To przyzwoity biurowy IPS - nic ponadto. I jeszcze mityczny napis Eizo.

Jeśli chociaż dałoby się 75hz ustawić na nim to już byłoby coś a tak jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień użytkowałem zakupiony benq zowie xl2430 i powiem wam ze spisuje się świetnie w porównaniu do tandetnego iijama black hawk (na szczęście był zepsuty) płynność gry w cs go jest niesamowita 0 jakiegoś smużenia czy czegoś na dodatek niezwykle praktyczny pilot a kolory po malej kalibracji są nawet całkiem żywe tylko trochę razi muszę coś pokombinować z ustawieniami no chyba ze ktoś ma już jakieś to nie obrażę się jak się nimi podzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień użytkowałem zakupiony benq zowie xl2430 i powiem wam ze spisuje się świetnie w porównaniu do tandetnego iijama black hawk (na szczęście był zepsuty) płynność gry w cs go jest niesamowita 0 jakiegoś smużenia czy czegoś na dodatek niezwykle praktyczny pilot a kolory po malej kalibracji są nawet całkiem żywe tylko trochę razi muszę coś pokombinować z ustawieniami no chyba ze ktoś ma już jakieś to nie obrażę się jak się nimi podzieli.

 

Monitor ok ale nie za swoją cenę, za którą jak się postarasz kupisz VA 27cali 144hz. od MSI, AOC czy Samsunga. AOC 240hz z większą matrycą 24,5 cala i freesync także się łapie, a ten pod względem płynności zabija tego Benqa.

Poza tym obyś nie musiał w życiu korzystać z serwisu Benqa, który na dobrą sprawę nie istnieje.

Poczytaj

http://forum.pclab.pl/topic/1115083-PROBLEM-Gwarancja-BenQ-XL2411Z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze ten benq co zakupiłem bardzo mnie razi mogę nawet powiedzieć ze wypala mi oczy a ta technologia flicker-free w nim chyba nie działa wiec jestem zmuszony zamówić następny, tylko teraz nie wiem który w grę wchodzi tylko 1080p do 2 tys, 144hz lub wiecej

jakieś pomysły ? Teraz w grę już wchodzi też va i zamówię chyba 2 monitory na raz żeby sobie porównać bo w tym benku bo jest masakra z ta jasnoscia.

Przeczytałem dużo tematów na tym forum i do wybrania chyba mam coś takiego:

Monitor AOC AG251FZ

Monitor AOC G2460PG

Acer Predator XB241HBMIPR

ktoś użytkował któryś z nich i może coś powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od monitorów nie jestem, ale dosłownie kilka dni temu zamówiłem AOC G2460PG. Używałem 2 dni, spakowałem, odsyłam po świętach. Płynność w grach jest świetna, ale kolory są dramatycznie złe. Jasność też wypala oczy - odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama red eagle

Czyli jeden już odpada heh :D A ten ? miałem black hawk siedziałem 12 h i nie odczułem zmęczenia oczu tylko że tamten smużył i płynność nie była rewelacyjna ale to był 60hz a tego aoc 240 hz na pewno zamówię żeby przetestować, jeszcze poczekam aż się ktoś wypowie może coś zasugeruje mam czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIyamy to spawary wypalające oczy do żywej kości. Nie polecam - szczególnie tych gaming TN edyszyyyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mailem iiyame black hawk i po kalibracji wcale nie dawał po oczach a teraz zamówiłem tego Aoc 240hz i do tego samsunga LC24FG73FQUXEN zobaczę czy to ziarno widać bo ja jak siedzę przed monitorem to jakoś tak 70-90 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...