Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ww296

Laptop 15,6 4000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam Laptopa dla moich teściów, mieszkających za granicą.

Do teraz używają HP 17 cali ale ma już osiem lat i niestety trzeba by zwiększyć ilość pamięci i wymienić dysk na SSD a dalej będzie wolny. Pewnie bym to zrobił ale HP nie wspiera go sterownikami do win 10 i wiąże się to z wieloma problemami, które mi trudno zdalnie rozwiązywać.

Laptop gównie do telewizji wiec bezproblemowe złącze HDMI koniecznie, poza tym, media społecznościowe, komunikatory i internet. Więc chyba nie ma nic czym można by bardziej kompleksowo obciążyć laptopa.

Dlatego założenia:

Pamieć 16 GB

Procesor 8 generacji

 

Chciałbym aby nowy laptop wyglądał w miarę nowocześnie aby był fajnym wizualnie gadżetem a nie cegłówka szpecącą pomieszczenie.

na placu boju pozostały:

ASUS VivoBook S15 S510UN-16

plusy - najmniejszy i najlżejszy ale bardzo ładny z zewnątrz

minusy - jakość wykonania - poza obudową to okolice klawiatury można wygiąć mocniejszym dmuchnięciem chyba

- ekran który chyba nie jest ips-em

- czas pracy na baterii - nie jest to kluczowy parametr ale w testach konkurencja wytrzymuje nawet dwa razy więcej.

 

Acer S3 15,6 cala

plusy - jakość wykonania, czas pracy na baterii, matryca IPS

minusy

- brak wersji 16 GB

- trochę droższy

 

rozważałem również Dell 5579...

 

 

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wybrać coś z modeli biznesowych spokojnie procesor 7 generacji da radę

Lenovo ThinkPad E570 i5-7200U/16GB/256/Win10PX FHD

Matryca FULL HD IPS, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro mieli 17", to może pozostać przy tej wielkości, tym bardziej że w budżecie mieści się:

Acer Aspire 5 i5-8250U/12GB/256+1000/Win10 MX150 FHD za 3999zł

W sumie ma tu wszystko czego potrzebujesz: matową matrycę IPS, 12GB pamięci (spokojnie do tych zastosowań powinno wystarczyć), dwa dyski (256GB SSD i 1TB HDD), do tego dodatkowo jest też dedykowana karta graficzna w postaci GF 150MX. Laptop jest z systemem. Obecnie można też uzyskać na niego 3-letnia gwarancję. Moim zdaniem  to całkiem ciekawa propozycja. Serwis producenta również jest całkiem przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, Lenovo E570 kusi, zwłaszcza że używam X230 i X1 Carbon 2 generacji na codzień, ale E570 to chyba jednak nie ma to samo co w/w? ale wolałbym jednak dwa rdzenie więcej, wiem że wydajność na dzisiaj jest ok - ale za 5 lat może brakować - gdyby był z procesorem 8 generacji nie zastanawiałbym się ani chwili.

Aspire 5 jeszcze lepiej ale znów chyba a muszę się przejść do sklepu po dotykać... a wydaje mi się że to jednak półka niżej. Acera tez miałem, nie mam większych zastrzeżeń ale właśnie X1 kupiłem jako następcę (używkę) - i to jest przepaść jakościowa i kultury pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 15,6" jest też odpowiednik tego 17" Acer'a:

Acer Aspire 5 i5-8250U/4G/256+1000/Win10 MX150 FHD IPS + HyperX 8GB 2400MHz Impact Black CL14 1.2V

Podzespoły ma identyczne jak większy brat cenowo również wychodzi podobnie (po dołożeniu modułu 8GB). Nie wiem jaki model Acera miałeś i z którego roku, ale trzeba przyznać że obecnie ten producent produkuje całkiem przyzwoite i dobrze wykonane laptopy, również jego serwis stoi na całkiem niezłym poziomie. Można by powiedzieć, że obecny Acer jest zdecydowanie lepszy niż kiedyś, co niejako ma potwierdzenie w wynikach finansowych: http://pclab.pl/news76413.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - ale generalnie odradzacie mi te które wybrałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych których wybrałeś moim zdaniem ASUS VivoBook S15 S510UN-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje propozycje nie są złe, a te dodatkowe sprawiają, że masz możliwość dodatkowego wyboru- być może coś Cię w nich zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej znalazłem dzisiaj Lenovo IdeaPad 720 z i5 8250 256 SSD pcia, 8 GB ram i karta rx560.

Parametry troszkę gorsze jeśli chodzi o ilość pamięci i dysku ale nadrabia jakością co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladka - sorki - byłem w sklepie i pomacałem kilka laptopów - co prawda nie tego, ale na jutro zamówiłem - ale jest przeskok jakościowy miedzy lenovo 320 a 520 więc tu będzie tylko lepiej, Asus fatalna jakość poza tym ekran nie bardzo. zdecydowałem się zejść trochę z półki podzespołów na rzecz jednak jakości wykonania - dlatego wczesnej odrzuciłem Twoja propozycję.

kurcze, nie ma żadnego testu tego laptopa - jedynie wersje s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej znalazłem dzisiaj Lenovo IdeaPad 720 z i5 8250 256 SSD pcia, 8 GB ram i karta rx560.

Parametry troszkę gorsze jeśli chodzi o ilość pamięci i dysku ale nadrabia jakością co sądzicie?

 

Hmm a co ja podałem w tym poście :Phttp://forum.pclab.p...entry14923383

 

Wersję z RX550 tongue.gif .

 

To nowy model Lenovo i trudno o jakiekolwiek recenzje.

Producent na stronie chwali się, że jest to "laptop z górnej półki". Wygląd jest w porządku, cienkie ramki, aluminiowa obudowa ekranu. Wyposażenie również OK- prawdopodobnie bardzo dobry ekran IPS, do tego dysk SSD na PCIe, czterordzeniowy procesor i wydajna karta RX560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przyjrzeć się modelowi od lenovo: IdeaPad 320-15IKB

+Procesor Intel Core i5-8250u

+8GB RAM

+nVidia MX150

+Dysk SSD 256GB

+FullHD

+Matryca matowa

+USB-C

+Wygodna klawiatura wyspowa

+Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...