Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

apanetalie

Kobieta i jej ideał(y).

Rekomendowane odpowiedzi

Natalia i Rafał uwielbiają technologie. Rozmowa o postępie i elektronice, co wieczór służy im za kołysankę na moment przed oddaniem się w objęcia Morfeusza. Teraz, gdy znajdują się w salonie sprzedaży smartfonów wybierając telefon dla Natalii, oboje są wyjątkowo podekscytowani.

 

N: Kochanie, chodź tu prędko! Poszukiwania zakończone – znalazłam ideał!

R: Wcale nie znalazłaś, tylko sam podszedłem...

N: Zamiast śmieszkować spójrz na to cudo!

R: Najdroższa, nie musisz zgrywać bohatera – odłóż Honor na bok!

N: Koniec psot powiedziałam! Lepiej daj znać co o nim sądzisz.

R: 4GB RAM, taktowanie 2,4Ghz i 1,8Ghz i klasycznie aż 8 rdzeni – nie rozumiem na co tyle „jajek” w smartfonie. Ja nawet w PCie tylu nie mam. Generalnie wygląd zjawiskowy, ale specyfikacja dość standardowa – jesteś pewna, że to ten ideał?

N: No typowy facet – tylko powierzchniowość dla Ciebie istnieje. W modelu „9” liczy się serce! Serce w postaci Kirin 960, czyli jednego z najmocniejszych SoC na rynku. A wspomniane 8 rdzeni, to nie byle perlicze „jajeczka”, jak to ładnie nazwałeś, ale Cortexy A73 i A53 o 64 bitowej architekturze, obsługujące LPDDR4 w dual channel. Podobno w Antutu robi wyniki pod 150 tys!

R: Rozumiem, tylko po co ich aż 8 skoro są takie wydajne? Brzmi jak chwyt marketingowy.

N: Kochany, przecież coraz więcej deweloperów potrafi optymalizować appki do efektywnego wykorzystania wielordzeniowości. Na CADzie świat się nie kończy. Poza tym nie potrzebuję pełnej wydajności smartfona kiedy oglądam film na YT. Wtedy A53 przejmuje dowodzenie, a ja dzięki temu będę miała SoT rzędu 5 godzin – przy 3200mAh to jak najbardziej realne.

R: Faktycznie imponujące. Pewnie wykonany w 16nm…

N: Dokładnie!

R: To i grzać się nie powinien.

N: Do tej pory nie rozumiem czemu ludzie traktują to jako zaletę. Szczególnie teraz – zimą. Brrrrr!

R: Thermal throttling… a poza tym nie każdy jest takim zmarzluchem. No dobra, a jak ekran?

N: Pierwsze co sprawdziłam to GPU – Mali-G71 MP8. Wiadomo więc, że FullHD dla niego to pestka i przeliczyłam sobie, że przy przekątnej 5,15’’ będzie to prawie 430ppi, co zresztą widać, a dokładniej nie widać… pikseli.

R: IPS?

N: Znowu trafiłeś! Popatrz tylko na te czernie… Szkoda, że nie jest oporowy, bo z tymi paznokciami mam kiepską celność w klikaniu na pojemnościówce.

R: Oporowy? Wiesz jakie to są fatalne ekrany? Poza tym nie żyjemy już w XX wieku.

N: Ty nie zauważyłbyś sarkazmu nawet gdyby bili Cię nim po głowie…

R: Sarkazm sarkazmem, ale te paznokcie faktycznie powinnaś skrócić, jeżeli nie będziesz chciała sobie porysować tego małego dzieła sztuki.

N: Z przodu i z tyłu Gorilla Glass 3, więc dopóki nie wysadzę tych paznokci diamentami, zarysowania nie będą moim zmartwieniem. Ta generacja szkła ma twardość rzędu 6 na skali Mohsa.

R: Wygląda na to, że dobrze odrobiłaś lekcje przed zakupem.

N: No ba! Mogłabym jeszcze długo rozwodzić się nad zdjęciami, które można zapisać w surowym formacie, filmami 4K, dwuamperowym ładowaniu, czy błyskawicznym czytniku linii papilarnych który właśnie testuję, ale już wystarczająco sama siebie przekonałam do zakupu.

R: To co, bierzemy?

N: Prawie – ja biorę, ty płacisz ?. Poproszę Glacier Grey!

 

Tłumaczenie: Honor to pełen pakiet – silne serce, piękna dusza i oszałamiający wygląd. Nowoczesne kobiety nie potrafią mu odmówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie tylko ja posługuję się kobietami :lol2:

 

Muszę przyznać że chyba mamy zwycięzce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie tylko ja posługuję się kobietami :lol2:

 

Muszę przyznać że chyba mamy zwycięzce ;)

 

To bardziej ja posługuję się mężczyznami :lovin:

Dziękuję za dobre słowo. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...