Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kowalPL93

I7 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcial bym zaniedlugo zmienic plyte i procka do kompa i mysle nad platforma 1151 i i78700k w polaczeniu z 16gbram hyperx no i karte gtx 1060 6 gb ktora mam juz i teraz rodzi mi sie pytanie czy taki zestwaik starczy na dobre lata do pogrania ogolnie chodzi mi o procka :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wykonywał podobną operację z zamiarem wymiany platformy za 4-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczególnie, że kręci się przy LC na 5.0 (nie każda sztuka, i delid przy większości się przyda, ale da rade) więc spokojnie 6 mega wydajnych rdzeni starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się również zastanowić nad platformą AMD. Obecne AM4 mają jeszcze przez 3 lata wspierać, do 2020. Więc będziecie mogli wymienić procesor na coś bardziej wydajnego.

Około lutego pojawi się Zen+, ptaszki ćwierkają że w 2019 będzie Zen 2. Ogólnie AMD wspominało że będą 4 generacje Zen na AM4. Tylko czy Zen+ jest określany generacją? Tego nikt nie wie.

W najgorszym wypadku będziecie mogli włożyć coś pokroju Zen 3, jeżeli producenci płyt na to pozwolą, bo pewnie będzie wystarczyła mała aktualizacja biosu.

 

Jeśli wystarczy wam 60FPS, dodatkowo zamierzacie zwiększyć rozdzielczość to AMD (Ry)Zen powinien wam wystarczyć. Sama platforma jest bardziej przyszłościowa, biorąc pod uwagę fakt że road map intela się trochę zmienił.

 

PS. Jeśli Zen+ nie jest generacją to jeszcze dostaniecie Zen 4.

 

Edit: Te 5GHz to tak naprawdę losowe jest, nikt ci tego nie zapewni. Dodatkowo musisz stracić gwarancje żeby to chłodzić. Najbardziej opłacalny jest i7 8700. Jeśli nie potrzebujesz takiej mocy to i5 8400.

 

Edit 2: Pomyliłem daty wydania cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak warto to przemyśleć. U mnie jest taka sytuacja, ze posiadam 1500 zl z programu benefitowego więc mam proc za free. Zastanawiam się kiedy amd osiągnie wydajność jaką gwarantuje mi i7 8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dobre jakies 8 lat grania powinno styknac :D w tej chwili mam i5 4430 16 gb ram i gtx 1060 6 gb i rzne az milo mimo ze taktowanie w turbo ten procek ma 3.2 ale chce zmienic na doobra maszynke na lata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki plan, jednak najpierw kupię gtx 1080 a za rok płytę proca i ram. To da mi więcej korzyści niż odwrotna kolejność do grania w 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doplac do 8700 jak chcesz miec procka na tyle lat, 12watkow zrobi roznice. czy 8600k starczy na 4-5lat?? zalezy kto jak wykorzystuje komputer. zagladnij wstecz i zobacz jak 4-5letnie procki raza sobie dzis i masz odp. nikt ci nie zagwarantuje ze za 4-5lat nie bedzie sie dlawil bo po takim czasie to i 8700k bedzie jechal juz na oparach. moim zdaniem i5 sie udlawi, i7 wytrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to zobaczymy co czas przyniesie, za pewne procek będzie wąskim gardłem, 8600k mam i bez sensu zmienić na 8700k, ale chciałem się dowiedzieć jaka jest na ten temat opinia, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...