Skocz do zawartości
Harnax

Światło!- Czyli jakie żarówki

Rekomendowane odpowiedzi

ELTA VISION PRO H7 +150% czy Philips VISION PLUS +60% - miał ktoś styczność z żarókami ELTA ? Cena podobna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu wymieniłem Tungsram H7 +120% na kolejną parę. Padły obie żarówki w przeciągu tygodnia, wytrzymały 8 miesięcy/10tys kilometrów. Jak za tą cenę świecą elegancko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Bo żarówki też powinno się wymienić parami.

Ja ostatnio zakupiłem komplet do mazdy gy (6 pierwszej generacji) oprócz palników xenonowych. Na stacjach benzynowych nie ma wielu z nich. Na przeglądzie wyszło, że spaliła się od górnego stopu i tablicy rejestracyjnej.

Ja nie kupuję philipsów. Może ładnie świecą, ale żyją krótko. Jak ktoś ma kiepski dostęp do żarówek, to nie powinien tego kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie ma co przesadnie oszczędzać na żarówkach, bo akurat cena jest ściśle skorelowana z ich żywotnością. Tak, ma t dosyć duże znaczenie, bo we spółczesnych samochodach światła drogowe czy do jazdy dziennej, są taki sposób zamontowane, że stosunkowo trudno wymienia się w nich żarówki. Jak już trzeba wymienić, najlepiej robić to możliwie nie za często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem tak, nie ma co przesadnie oszczędzać na żarówkach, bo akurat cena jest ściśle skorelowana z ich żywotnością. Tak, ma t dosyć duże znaczenie, bo we spółczesnych samochodach światła drogowe czy do jazdy dziennej, są taki sposób zamontowane, że stosunkowo trudno wymienia się w nich żarówki. Jak już trzeba wymienić, najlepiej robić to możliwie nie za często.

Totalna bzdura, cena nie ma nic do żywotności. Najdłużej trzymały mi żarówki Narva Standard, Magneti Marelli oraz chińczyki brandowane przez Lechpol, czyli Vipow przy czym niestety te ostatnie świeciły słabo i wymieniłem po bitych dwóch latach bo zacząłem więcej jeździć w nocy. Tunsgramy palą się po niespełna roku, Philipsów przerabiałem już kilka od tanich Vision +30, aż po najdroższe modele i również po mniej więcej roku był koniec. Obecnie bawię się w Helle Long Life bo już znudziło mi się wachlowanie żarówami ;).

 

Nie pamiętam już który model Philipsów, czy może Osramów padł mi tak szybko, ale gdzieś po może 2k przebiegu się poddały :E

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

White Vision padły :P.

Trzeba pomyśleć o czymś nowym:

Osram Night Breaker Laser ponoć świecą bardzo mocno. Z żywotnością już gorzej.

Edytowane przez Harnax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja snandardowo picecam te.

Osram Super +30%

 

Co istotne za tę cenę

Trwałość B3: 340h

Trwałość Tc: 520h

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2 miesiące temu kupiłem RING XENON ULTIMA +120%

I chyba już odbłyśniki są słabej jakości bo dość słabo świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na yt wpisz sobie: m3rovingian POWERTEC SUPER WHITE

Ma tam kilka porównań i jak na cenę to moim zdaniem bardzo dużo oferują.

 

Dokładnie, też je polecam, mam model Powertec Rainbow H7 - super świecą i już 13 miesięcy w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie najlepsze z tej trójki żarówek H4?

 

1. Osram NightBreaker Silver +100%

2. Tunsgram Megalight +120%

3. Philips VisionPlus 60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osram, Philips, Tungsram - w tej kolejności;

Ew Bosch Gigalight Plus 120.

 

Ja obecnie zamówiłem VisionPlus +60% z ciekawości: 20,00 zł / 2szt H4 z wysyłką do punktu (a Żabkę mam 10m od pracy);

Wersja +30% w teście AŚ wypadła bdb (koszt 15,00 zł / komplet);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 60% sobie daruj. Miałem wrażenie, że świecą gorzej od Philips 30%.

Z tej trójki zdecydowanie Tungsram. Miałem też Philips 130% i świeciły troszkę mocniej od Tungsram ale rozkład światła taki jakiś nierównomierny miały. Mowa o H4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyły Bosch Gigalight. Świecą zupełnie inaczej niż jakakolwiek inna żarówka. Zupełnie inny rozkład światła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Poważnie polecasz komuś tęcza innym po oczach świecić?

A barwa światła nie jest regulowana prawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Poważnie polecasz komuś tęcza innym po oczach świecić?

A barwa światła nie jest regulowana prawnie?

 

Polecał to _Robo_ w sierpniu i nikogo to nie bolało ja tylko daje info, że rzuciło mi się w oczy że są w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to ten cały robo, poza tym chyba rozsądny chłopak jesteś i własny rozum posiadasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Petru23 z forum C-maxa :thumbup:

 

Ja w swoim życiu to już różne żarówki posiadałem i te markowe jak OSRAM są wyżyłowane i palą się szybciej. Pierwsza przygoda z barwa zimna, to Philips Vision, drogie to i na pół roku starczały, potem jakieś SAXO i już z trwałością lepiej. Nawet otarłem się o marketowe Botari i Grandprix, tandeta jakich mało :mad2: Długo wytrzymywały H7 firmy JackySport (1,5-2 lata) a teraz ma te PowerTec od lipca to już 1,5 roku świecą i na zapasie drugi komplet wożę :thumbup:

Jeszcze w sieci sklepów TK-MAX dorwałem angielskie tez tęczowe firmy Brookstone Brilant H7 ale padły po 2 tygodniach. Barwa ich przypadła mi do gustu, i tak zostało :Up_to_s:

 

PS. co do postu wyżej nikogo nie oślepiam i nikt mi nie mrygną odkąd posiadam

 

https://forum.pclab.pl/uploads/monthly_12_2019/post-111603-15755909877603_thumb.jpg

post-111603-15755909877603_thumb.jpg

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mruga, bo sam nic na drodze nie widzisz mając takie wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT jakiejś tragedii nie ma po wrzuceniu tej firmy w wyszukiwarkę.

 

Chciałem też zwrócić uwagę, że w wielu poważniejszych testach stwierdzono, że żarówki hiper ultra super 69% more efficient light white power producentów takich jak Osram, Philips, Tungsram... po prostu mogą oślepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mruga, bo sam nic na drodze nie widzisz mając takie wynalazki.

 

Ja bym w sumie je kupił i sprawdził czy faktycznie taka ujnia i porównał z tymi co mam i z Powertec Platinum +130% bo planuję takie założyć, ale wysyłka droższa niż te żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te żarówki :E Z ciekawości by wrzucić je w doświetlanie pobocza (załącza się poniżej 30km/h i po odpowiednim skręceniu kierownicy bądź włączeniu kierunkowskazu).

 

Na aukcji na zdjęciu jest "NEU" na pudełku co jest ściemą, jak przyjdzie to w tym miejscu jest "off-road only" ;) Niby jest homologacja E4, ale wątpię by one miały homologację, Chińczyk nabije wszystko ;)

 

Nie wiem jaki mają rozkład światła bo mogę je wrzucić tylko w to doświetlanie, a tam raczej każda żarówka będzie świecić tak samo czyli w dół na powierzchnię przed "rogami" auta po lewej i prawej stronie. Póki co sprawdziłem w garażu i świeci na zielono 8:E

 

Odradzałbym wkładanie ich gdziekolwiek niż jakieś doświetlanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ożesz ja cię pi.... :lol2:

 

rQPNOfE.jpg

 

 

 

vPkVUjQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...