Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kostowski

GTX 1060 wymiana chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem wyżej wymienionej karty graficznej a dokładnie Palit GTX 1060 StormX http://eu.palit.com/palit/vgapro.php?id=2699&lang=pl&pn=NE51060015J9-1061F&tab=ov

Problem polega na tym że temperatury są zbyt wysokie, oscylują w granicach 78-80c przy obciążeniu w grach, cichy przez to nie jest i trochę mi to przeszkadza, pomyślałem żeby spróbować wymienić chłodzenie na jakieś inne np Arctic Accelero lub coś podobnego aby było chłodniej i ciszej. Dodam że zastosowałem undervolting karty do 0.9V na maksymalnym taktowaniu 1810MHz co dało ledwo 2c. Wymienił bym bez problemu ale nie wiem czy inne chłodzenia są kompatybilne z tym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta zaplombowana - możesz pożegnać się z gwarancją (chyba, że plomby odkleisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją nie ma problemu :) już się pogodziłem że ją stracę jak wymienię chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie "który model GTX 1060 wybrać" masz moje testy(temperatura w pokoju 25C, wentyle w budzie na 5V) na Twin Turbo II i Arctic Xtreme III.

 

edit. Twin Turbo II:

 

5741a43be1d55.jpg

 

Arctic Xtreme III:

 

78bf05a142015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury i obroty fajne ale czy będzie Twin Turbo II bezproblemowo pasować przy mojej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Arctic kosztuje około 200,- w podobnej cenie można wyrwać w używce AIO. Ja w sobotę założyłem na GTX1080 Zotac AIMP nówka Thermaltake WATER 3.0 z jednym wentylem z Krakenem G12, wszystko kosztowało z wysyłką 223,-. W BF1 temperatury dobijają do 48 stopni. Najważniejsze, że ciepło wyrzucane jest na zewnątrz obudowy. Kilka dni temu na aukcji poszedł Kraken G12 za 99,- i ARCTIC LIQUID FREEZER 120 za 129,- .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości kupiłeś sam tą kartę czy dostałeś? bo kupno takiej wersji + wymiana chłodzenia i utrata gwarancji to jakiś strzał w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości kupiłeś sam tą kartę czy dostałeś? bo kupno takiej wersji + wymiana chłodzenia i utrata gwarancji to jakiś strzał w kolano.

Sam kupiłem, Zotac nie plombuje kart :)

Strzałem w kolano jest spora dopłata do MSI, która jest cieplejsza i oplombowana z każdej strony.

A karta kosztowała 2083,- więc warto było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kupił Msi Gaming X lub palit JetStream z dwoma wentylatorami miałbyś dobre chłodzenie i gwarancję bez zabawy w wymianę chłodzeń.

 

edit. Mi chodziło o autora a nie o ciebie Majki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kupił Msi Gaming X lub palit JetStream z dwoma wentylatorami miałbyś dobre chłodzenie i gwarancję bez zabawy w wymianę chłodzeń.

 

edit. Mi chodziło o autora a nie o ciebie Majki :E

A sorki pomyłka.

Jak autor nie ma możliwości zwrotu to na aukcję z nią i dopłacić do lepszego modelu. Ta karta ma jedne z najgorszych chłodzeń, tam siedzi aluminiowy klocek jak w pentiumie. Tutaj nawet UV nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że 1083, gdybyś kupił Msi Gaming X lub palit JetStream z dwoma wentylatorami miałbyś dobre chłodzenie i gwarancję bez zabawy w wymianę chłodzeń.

Ale to nie jest wielki problem zmienić chłodzenie ;)

Teraz ma wydajniejszą i tańszą kartę niż te które podałeś, niższe temperatury = przeważnie wyższy boost.

Sam celowo kupiłem najtańszą GTX1060 6GB czyli mini zotaca (brak plomb i dodatkowo 5 lat gwarancji) za 1130zł? coś takiego, dołożyłem Accelero S3 oraz jeden wentylator 120mm (S3 jest chłodzeniem pasywnym, wystarczy do 1500-1700MHz GTX1060), S3 kosztuje około 130zł, wentylator z 20zł.

Całość 1280zł, 5 lat gwarancji. Stabilny boost 2100MHz przy temperaturze 59-61'C (wtedy wentylator jest słyszalny bo muszę mu ustawić ponad 1000rpm), wystarczy że ustawię 2000-2050MHz albo pozwolę by boost spadł do 2050-2070MHz gdy rdzeń osiągnie 63-65'C - wtedy wystarczy 600rpm i mam ciszę.

 

Do takiej karty jak wspomniany GTX1080 Zotaca to opłaca się kupić S3, wywalić przedni radiator albo "wyciąć w środku otwór" i nałożyć na rdzeń przykładowo nowe chłodzenie SPC Navis 240 i za około 450zł (S3 130zł + Navis 240 320zł) mieć dużo lepsze chłodzenie niż fabryczne Arcticki Hybridówki :)

(S3 po to żeby mieć ten czarny radiator który chłodzi pamięci oraz sekcję zasilania, taki sam mają niektóre hybrydówki arctica i niektóre chłodzenia powietrzne, s3 jest najtańszy który posiada tylni czarny radiator).

 

 

edit

edit. Mi chodziło o autora a nie o ciebie Majki :E

Hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej karty jak wspomniany GTX1080 Zotaca to opłaca się kupić S3, wywalić przedni radiator albo "wyciąć w środku otwór" i nałożyć na rdzeń przykładowo nowe chłodzenie SPC Navis 240 i za około 450zł (S3 130zł + Navis 240 320zł) mieć dużo lepsze chłodzenie niż fabryczne Arcticki Hybridówki :)

(S3 po to żeby mieć ten czarny radiator który chłodzi pamięci oraz sekcję zasilania, taki sam mają niektóre hybrydówki arctica i niektóre chłodzenia powietrzne, s3 jest najtańszy który posiada tylni czarny radiator).

 

 

edit

 

Hehe :)

AIO miałem wcześniej kupione z myślą o 1060, a do 1080 wrzuciłem z własnej ciekawości i widzę, że sprawdza się. Dzięki za radę, przydadzą się przy następnych kombinacjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problem zdjąć chłodzenie to wiadomo ale jeżeli ktoś uszkodzi śrubkę lub nie umiejętnie zdejmie plombę to ma po gwarancji a to jest moim zdaniem bardzo duża strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny model kupiłem przez pomyłkę bez możliwości wymiany, przebolał bym to gdyby nie jego głośność i to że nagrzewa ona cały komputer przez co i procesor też ma ciepło, ale nie dałem dużo jakieś 1100zł bodajże. Sama karta nie jest zła tylko niestety to chłodzenie do d... , wystarczy żeby wymienić to chłodzenie ale nie jestem pewien co do kompatybilności i dlatego założyłem wątek bo nie chcę kupować chłodzenia które może nie pasować. I głównie kupuję to chłodzenie ze względu na lato żeby później się nie bawić i mieć spokój że komputer nie będzie kaloryferem bo zbyt przewiewnej obudowy nie mam, tylko na zimę są plusy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia na wczesniejszych kartach, i jak @forfun pokazal - kupilbym Arctic Xtreme III (sam mialem to genialne chlodzenie jeszcze na serii GTX 260/280. Moze niektorzy z Was nie zauwazyli, ale zobaczcie na screeny, ktore @forfun dodal - a dokladnie na temperature i taktowanie rdzenia na karcie. Przy AX III temperatura jest o 10stC nizsza, przy taktowaniu rdzenia o 240,5MHz wyzszym, niz na TT II (zakladam, ze to ta sama karta). Obroty mozna jeszcze zmniejszyc na AX III i bedzie zupelnie nieslyszalna karta, a same temperatury niewiele wzrosna (sadze, ze przy ~600rpm beda ciagle nizsze, niz na TT II).

 

Ja bym bral Arctic Xtreme III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wymieniłem wczoraj chłodzenie na Arctic Accelero Twin Turbo III i w koncu mogę się delektować ciszą przy obciążeniu chociaż teraz mam mały problem z tym chłodzeniem bo musiałem odłączyć przedni port USB 3.0 aby się zmieściło chłodzenie ale temperatura maksymalna 63c bardzo zadowala, było trochę problemów przy wymianie zwłaszcza z tym backplate musiałem go odwrócić aby pasowało bo rdzeń karty był mocno przesunięty niż na instrukcji, całość zajęła mi półtorej i musiałem dokupić radiatorki do sekcji zasilania bo orginalny był za wysoki, wszystkim dziękuję za udzielone odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...