Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość sir.walazz

Kiedy tanie H310?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sir.walazz

Witam

 

Macie jakieś info kiedy będą tanie chipy H310? bo wyciskanie cytryny przy pomocy Z370 to zdzierstwo kosmiczne!!!! Wiem wiem że Q1 2018 ale może coś ktoś wie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz jakieś konkretniejesze informacje? ASRock ma gotowe płyty link, natomiast nie znalazłem żadnej podanej daty, nawet na innych stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Macie jakieś info kiedy będą tanie chipy H310? bo wyciskanie cytryny przy pomocy Z370 to zdzierstwo kosmiczne!!!! Wiem wiem że Q1 2018 ale może coś ktoś wie więcej.

 

 

żadne zdzierstwo, zetki od zawsze były drogie bo to topowe płyty pod daną generację. to że intel celowo opóźnia wprowadzanie tańszych układów na rynek to zupełnie inny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

żadne zdzierstwo, zetki od zawsze były drogie bo to topowe płyty pod daną generację. to że intel celowo opóźnia wprowadzanie tańszych układów na rynek to zupełnie inny temat

Intel nie ma zadnych topowych chipsetow. Raidy na chipach amd, ilosc usb itd to zawsze chipy AMD byly topowe a intel zawsze chcial wiecej keszu. Kazda najtansza plyta na AMD dawala tyle co inne pseudo topowe od intela. Nie jestem fanbojem jak to sie kiedys mawialo. Ten z370 to zdzierstwo i tyle. Intel zdzieral z ludzi dotad az AMD wydalo dosc udanego ryzena. Gdyby nie to to dalej wydajnosc w poszczegolnych segmentach low mid hi end stala by w miejscu i dostawalbys 5-10% wydajnosci wiecej dzieki nowym generacjom. Uzysk z nowej architektury i taktowania juz jest minimalny i tylko wielowatkowoscia mozna nabijac wydajnosc. Czego nie chcial intel.

 

No i te H310... Opoznion na maxa. Ale AMD bardzo fajnie podeszlo do tematu i razem z dziadowskim h310 wyjdzie juz ryzen2. A u intela? Wyjdzie wtedy coffee lejk s czyli porawiona kawa qolna od bledu ktory byl powielany od ilustam lat. Mysle ze wiedzieli o nim juz dawno temu. Tylko nie na reke bylo informowac. Dlatego nowym cpu dla mnie bedzie jednak chyba AMD ryż 2200g.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba inwestycja. Z370/H310 może nie obsłużyć serii 9000 procesorów, a dopiero te maja szansę być połatane i mieć do 8 rdzeni. Przy tej czarnej serii Intela 2017-2018 nie wiadomo co jeszcze wypłynie w kwestii zabezpieczeń. Lepiej poczekać na Z390, albo potwierdzenie wsparcia H310 nowszych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napalałbym się na tanie h310. Nie bez powodu intel podaje tylko zegar bazowy i turbo dla jednego rdzenia, które nie jest gwarantowane. O ile płyty z370 trzymają te turbo kosztem wyższego niż podaje intel tdp, o tyle tanie, pocięte, zablokowane h310 nie koniecznie musi. Nie liczcie na 4.3ghz na i7 8700 na tanim h310 za 250zł. I3 na pewno pójdzie na tanich płytach na 100% swoich możliwości, i5 być może, i7 - no way my friend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Podaj źródło tych rewelacji.

 

Zawsze nawet najtańsze płyty trzymały wartości turbo u intela, nawet h110 za 179zł w połączeniu z i7 K, problem może by tylko z OC pamięci bo płyta może nie mieć takiej funkcji.

 

Intel nie ma zadnych topowych chipsetow. Raidy na chipach amd, ilosc usb itd to zawsze chipy AMD byly topowe a intel zawsze chcial wiecej keszu. Kazda najtansza plyta na AMD dawala tyle co inne pseudo topowe od intela. Nie jestem fanbojem jak to sie kiedys mawialo. Ten z370 to zdzierstwo i tyle. Intel zdzieral z ludzi dotad az AMD wydalo dosc udanego ryzena. Gdyby nie to to dalej wydajnosc w poszczegolnych segmentach low mid hi end stala by w miejscu i dostawalbys 5-10% wydajnosci wiecej dzieki nowym generacjom. Uzysk z nowej architektury i taktowania juz jest minimalny i tylko wielowatkowoscia mozna nabijac wydajnosc. Czego nie chcial intel.

 

Źródło?

 

To topowe płyty dla mainstreamu i tej generacji Coffe Lake i mają wszystko co potrzeba.

 

Przykład https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-godlike-gaming-z370-sata3-ddr4-m-2-u-2-usb3-1-eatx-1614363/

 

 

Co do tematu Q1 2018 czyli już nie długo ;) już zapowiadają też i5 8500 z około 200$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi, ile taka płyta będzie tańsza? Za Z370 muszę dać 500zł. Jako iż chciałbym i3-8100 to OC i tak mnie nie interesuje. Ale już np. dwa złącza M2 tak. Ciekawe, co "będzie mniej" na tych B360 / H370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Będzie mniej wszystkiego oprócz ledów - tych będzie znacznie więcej niż na mobasach z chipsetami Z370. :lol2:

 

 

game%20of%20life_2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEDy muszą być. Widzę, że dziś ilość LEDów jest wprost proporcjonalna do ilości FPS. Ach no i dodatkowo, jako iż nie ma już PCI to ALC 1220 będę szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach no i dodatkowo, jako iż nie ma już PCI to ALC 1220 będę szukał.

 

Patrząc, na z370 to najtańsze płyty mają AL887 :lol2:

 

Nie zdziwię się, jak w H310 ALC1150 to będzie max i to w tych droższych modelach a 1220 raczej na pewno będzie tylko w najdroższych o ile w ogóle się pojawi w reszcie będzie 887/992 ewentualnie 989.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel nie ma zadnych topowych chipsetow. Raidy na chipach amd, ilosc usb itd to zawsze chipy AMD byly topowe

Na którym topowym chipsecie pod AM4 jest obsługa RAID5?

...ale TR4 już musi mieć!

Oh, wait...

:(

 

Z370 wypuszczono jako jedyny chipset, by zarobić na tych, którym nie chce się czekać, a chcą 6 rdzeni (bądź możliwość upgrade'u do nich).

Coś zupełnie normalnego jeżeli tylko uświadomimy sobie, że intel, amd, i inne firmy w branży mają na celu zarabianie pieniędzy.

 

Obecnie chipsety jednej jak i drugiej firmy są prawie tak samo (mało) funkcjonalne.

 

Ciekawe, co "będzie mniej" na tych B360 / H370.

Będzie analogicznie do serii 200. Funkcjonalnie przecież Z370 = Z270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc, na z370 to najtańsze płyty mają AL887 :lol2:

 

Nie zdziwię się, jak w H310 ALC1150 to będzie max i to w tych droższych modelach a 1220 raczej na pewno będzie tylko w najdroższych o ile w ogóle się pojawi w reszcie będzie 887/992 ewentualnie 989.

 

Już za 599 na Z370 mają ALC 1220. Zobaczymy, co z tymi tańszymi będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Błagam........ sam układ logiczny to nie wszystko. A w zasadzie niewiele............

 

Gdzie te płyty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi, ile taka płyta będzie tańsza? Za Z370 muszę dać 500zł. Jako iż chciałbym i3-8100 to OC i tak mnie nie interesuje. Ale już np. dwa złącza M2 tak. Ciekawe, co "będzie mniej" na tych B360 / H370.

Jak chcesz tylko i3-8100 to wsadz ja chocby do H110. Te i3 lataja na kazdej plycie 1151 przy czym najlepiej jak plyta jest Asrocka wtedy nie ma problemow ze slotem PCIe x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczota, skąd te rewelacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam rewelacje. To było wiadome.

Na necie idzie znaleźć poradnik jak w 4 krokach bios zmodyfikować.

Trzeba ME dać starsze, mikrokody dodać, vbios dograć etc.

Na płytach asrocka wszystko działa. Na innych jest problem ze główne złącze PCIe nie działa w ogóle albo na innych prędkościach. No i czasem problem z napięciami.

Nie wiadomo dlaczego ale ASRock bez problemu działa.

6 core jest problem bo podobno dwa piny są kłopotliwe w podstawce i potrafia się przepalić.

Od grudnia już dość powszechnie się tym ludzie bawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tylko i3-8100 to wsadz ja chocby do H110. Te i3 lataja na kazdej plycie 1151 przy czym najlepiej jak plyta jest Asrocka wtedy nie ma problemow ze slotem PCIe x16

 

Jakiś link? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczota, serio, pierwsze słyszę. Podrzuć jakieś linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jestem do tyłu z technologią. :E

Chyba poszukam jakiegoś Asrocka na H110. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję szukać płyty z wyciąganym modułem bios i kupno programatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma siły i chęci to jak najbardziej.

Najlepiej jakby biosu zmodyfikowane były udostępnione ale podejrzewam że pewnie producent płyty albo sam Intel problemy by zaczął.

Podejrzewam że sam Intel by naciskał na producenta płyty którego bios został zmodyfikowany (własność intelektualna) i oni by naciskali na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Jakieś info? Zdawało mi się że premiera H310 miała być dzisiaj :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...