Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GOSIA911

Luwr, artystka i Honor 9

Rekomendowane odpowiedzi

Paryż, Luwr

 

-Co tak przykuło pani uwagę?

-Wenus z Milo. To prawdziwe dzieło sztuki. Piękny minimalizm. Nawet dobrze, że figura ta straciła ręce.

-Czemu?

-Dzięki temu nabrała charakteru. Nie jest tak doskonała jak reszta rzeźb i właśnie to w niej jest piękne.

-Mogę zadać pani pytanie?

-Śmiało.

-Czemu rysuje pani wszystkie dzieła sztuki w notatniku?

-Jestem artystką. Szkice pozwalają mi wyrazić siebie. To też pamiątki z moich podróży.

-Nie prościej byłoby zrobić zdjęcie? Miałaby pani więcej „pamiątek”. Rysunki mogłaby pani robić już w domu.

-Owszem, byłoby to dobre rozwiązanie. Fotografia to również moja pasja, ale noszenie że sobą wielkiego aparatu koliduje z wyznawaną przeze mnie zasadą minimalizmu.

-A zdjęcia z telefonu?

-Próbowałam, ale zdjęcia były mniej niż zadowalające.

-No to niech zrobi pani zdjęcie moim urządzeniem.

-Co to za telefon?

-Honor 9. Proszę spróbować, na pewno się pani spodoba..

*Pstryk*

-Hmm… Rzeczywiście są dobre. Jaki moduł tu siedzi?

-Znajduje się tu podwójny aparat nowej generacji. Główny ma matryce 12 mpx, a drugi 20 mpx.

-No dobrze, ale ilość megapikseli to nie wszystko. Czy ten podwójny aparat spełnia jakąś funkcję?

-Owszem. Dodatkowy aparat „podbija” szczegółowość obrazu, dzięki czemu Honor 9 oferuje dwukrotny zoom hybrydowy

(Zdjęcia z telefonu można powiększy dwukrotnie bez straty na jakości)

-Co jeszcze powie pan o tym aparacie?

-Podwójny aparat umożliwia robienie zdjęć z efektem Bokeh.

(Honorem 9 zrobimy zdjęcia w trybie portretowym polegającym na rozmyciu tła za głównym obiektem)

-Obawiam się że zdjęcia z tego telefonu mogą być zbyt ciemne.

-Bez obaw, Honor 9 ma przysłonę f/2.2

(Im mniejsza przysłona tym zdjecia są jaśniejsze – przysłona w Honorze 9 jest bardzo mała)

-Więc zdjęcia w ciemniejszych pomieszczeniach będą nada dobre?

-Tak. Na wszelki wypadek w Honorze 9 znajduje się podwójna lampa błyskowa.

-Co z filmami?

-Jedno zdanie. Honor 9 umożliwia nagrywanie w jakości 4k.

(4K to rozdzielczość 4-krotnie większą od bardzo popularnego Full HD)

-A czy…

-Pamięci nie zabraknie. Honor 9 ma wbudowane 64 GB, a jest też miejsce na kartę pamięci.

- Zaintrygował mnie pań. Proszę zrobić zdjęcia wszystkich eksponatów, a za dwie godziny w kawiarni zdecydujemy, które z nich przeniosę na papier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...