Skocz do zawartości
Johnny_Wylew

Samsung LC32HG70QQUXEN czy LC27HG70QQUXEN

Rekomendowane odpowiedzi

Na którym z wyżej wymienionych monitorów uzyskam lepszą jakość obrazu? Na którym rozdzielczość 2560x1440p w grach i filmach będzie lepiej wyglądać?

W przypadku LC32HG70QQUXEN siedział bym w odległości 85-90cm a przy LC27HG70QQUXEN w odległości 50-60cm.

Sądzicie że są to dobre monitory w stosunku cena-jakość? Jeśli nie to polećcie jakieś inne monitory jednak wpierw prosiłbym do odwołania się który z wyżej wymienionych monitorów lepiej kupić. Przyznam się że nieco napaliłem się na matrycę VA z Quantum_Dot. Z tego co wyczytałem to VA+Quantum_Dot jest lepsze niż klasyczny IPS.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wziąć pod uwagę konkretną matryce (w TV na ten przykład samsungowe VA+QD niczym się nie wyróżnia od zwykłego dobrego VA od SONY xe90 ot minimalnie lepszy HDR nic więcej a deltaE nawet troche słabsze (acz i tak bardzo dobre) dla poparcia testy https://hdtvpolska.com/samsung-q9-test-najlepszego-tv-qled-2017-65/ i https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/ )

Ale oczywiście TV a monitory i to inne bajki i może nie być tak dobrych "zwykłych" VA bo ogólnie IPSy są z tego co widzę popularniejsze. Nie widziałem żadnego z nich na żywo więc się nie mogę wypowiedzieć (natomiast na pewno będą miały lepszą czerń i mniej "wycieków" światła) jednak wydaje mi się że 90cm nawet przy 32 calach to może być daleko (sprawdzałeś na żywo czy ci to odpowiada?)

 

Co do konkretnych monitorów to przyznam się ze sam jestem nimi zainteresowany (ale to w dalszej perspektywie :P ) dlatego jakbyś się zdecydował to napisz co sądzisz zwłaszcza o ostrości obrazu :P

 

Tu masz recenzje

http://www.expertreviews.co.uk/pc-monitors/1406171/samsung-chg70-review-c27hg70-the-world-s-first-hdr-gaming-monitor

https://www.techadvisor.co.uk/review/displays/samsung-c32hg70-review-3667394/

Generalnie są bardzo zachęcające (nawet HDR dobija wg nich do 600cd (cóż specyfikacja mówi o 350 więc zaś pokazuje to że tylko recenzje się liczą :P ) i deltaE nawet minimalnie lepsze niż TV samsunga o których wspomniałem :P )

 

Jeśli masz radeona to spoko bo freesync jest, jeśli nvidie... no cóż tu się musisz zastanowić czy wolisz to z prawdopodobnie lepszą jakością obrazu czy alternatywe w podobnej cenie z G-Sync bo nie owijajmy w bawełnę 3k PLN to już sporo myślę za WQHD (fakt, 144Hz trzeba opłacić)

Jeśli to by było dla ciebie za dużo to są tańsze alternatywy, np.

AOC AGON AG322QCX Curved

ASUS MG279Q

lub 4k....

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quantum Dot VA to zwykły VA z szeroką paletą barw, jednak nie spodziewaj się jakości obrazu jak na TV VA, nawet na tych za 2000-2500 zł.

Mniejszy monitor zawsze ma lepszą jakość obrazu jeżeli oba mają takie same parametry.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quantum Dot VA to zwykły VA z szeroką paletą barw, jednak nie spodziewaj się jakości obrazu jak na TV VA, nawet na tych za 2000-2500 zł.

1) trochę zbytnie ogoólnienie (fizycznie tam jest jeszcze jedna warstwa z tymi kropkami kwantowymi), zwykłe VA też potrafią mieć 10 bitów

2) oczywiście, TV mają masę polepszaczy obrazu wprowadzających przez to ogromnego input laga ( polecam na trybie kino pro albo coś w tym stylu podłączyć kompa i poruszać myszką a potem przełączyć na tryb gra, na moim xe90 różnica jest kolosalna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV mają też kontrast rzędu 6000:1, monitory na SVA mają co najwyżej 3000:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wziąć pod uwagę konkretną matryce (w TV na ten przykład samsungowe VA+QD niczym się nie wyróżnia od zwykłego dobrego VA od SONY xe90 ot minimalnie lepszy HDR nic więcej a deltaE nawet troche słabsze (acz i tak bardzo dobre) dla poparcia testy https://hdtvpolska.com/samsung-q9-test-najlepszego-tv-qled-2017-65/ i https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/ )

Ale oczywiście TV a monitory i to inne bajki i może nie być tak dobrych "zwykłych" VA bo ogólnie IPSy są z tego co widzę popularniejsze. Nie widziałem żadnego z nich na żywo więc się nie mogę wypowiedzieć (natomiast na pewno będą miały lepszą czerń i mniej "wycieków" światła) jednak wydaje mi się że 90cm nawet przy 32 calach to może być daleko (sprawdzałeś na żywo czy ci to odpowiada?)

 

Co do konkretnych monitorów to przyznam się ze sam jestem nimi zainteresowany (ale to w dalszej perspektywie :P ) dlatego jakbyś się zdecydował to napisz co sądzisz zwłaszcza o ostrości obrazu :P

 

Tu masz recenzje

http://www.expertreviews.co.uk/pc-monitors/1406171/samsung-chg70-review-c27hg70-the-world-s-first-hdr-gaming-monitor

https://www.techadvisor.co.uk/review/displays/samsung-c32hg70-review-3667394/

Generalnie są bardzo zachęcające (nawet HDR dobija wg nich do 600cd (cóż specyfikacja mówi o 350 więc zaś pokazuje to że tylko recenzje się liczą :P ) i deltaE nawet minimalnie lepsze niż TV samsunga o których wspomniałem :P )

 

Jeśli masz radeona to spoko bo freesync jest, jeśli nvidie... no cóż tu się musisz zastanowić czy wolisz to z prawdopodobnie lepszą jakością obrazu czy alternatywe w podobnej cenie z G-Sync bo nie owijajmy w bawełnę 3k PLN to już sporo myślę za WQHD (fakt, 144Hz trzeba opłacić)

Jeśli to by było dla ciebie za dużo to są tańsze alternatywy, np.

AOC AGON AG322QCX Curved

ASUS MG279Q

lub 4k....

Niestety jestem posiadaczem karty zielonych a dokładnie GTX 1080TI. Monitor 4k odpada z racji tego że następną kartę graficzną planuję kupić dopiero pod koniec 2020r. Uważam że na chwilę obecną na rynku niema odpowiednich kart do tej rozdzielczości i ten stan jeszcze trochę się utrzyma. Zauważ że niema dużego wyboru w monitorach z modułem g-sync a w odróżnieniu od freesync jest on fizyczną częścią monitora która zwiększa cenę takiego sprzętu o średnio 300$ (z tego co dobrze pamiętam). Miałem w planach kupić PG35VQ niestety jego premiera została przełożona na 2018 Q3-2019 Q1. Według mnie na chwilę obecną jeśli chodzi o monitor z "wyższej półki" który ma gsync jedynym wartym uwagi modelem jest już 3 letni PG279Q który jakością obrazu zaczyna nieco odstawać od takiego CFG70.

 

TV mają też kontrast rzędu 6000:1, monitory na SVA mają co najwyżej 3000:1.

Telewizory i monitory zostały stworzone do nieco innych zastosowań. Grać ci się będzie lepiej na dobrym monitorze a oglądać filmy na dobrym telewizorze (np. jakiś OLED 4k z HDR 55")

 

Quantum Dot VA to zwykły VA z szeroką paletą barw, jednak nie spodziewaj się jakości obrazu jak na TV VA, nawet na tych za 2000-2500 zł.

Mniejszy monitor zawsze ma lepszą jakość obrazu jeżeli oba mają takie same parametry.

Czy taka różnica w jakości obrazu jest duża i mocno odczuwalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor od prawie 2 miesiecy i jestem mega zadowolony lecz pamietaj masz male szanse ze za pierwszym razem trafisz w dobra sztuke mi sie udalo za trzecim podejsciem

Tu masz recenzje Mój link

a tu forum i kolory ktore musisz przetestowac Mój link

Najwieksza trudnosc maja w rownomiernym wyswietlaniem 5% szarosci Mój link

Edytowane przez AlienT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor od prawie 2 miesiecy i jestem mega zadowolony lecz pamietaj masz male szanse ze za pierwszym razem trafisz w dobra sztuke mi sie udalo za trzecim podejsciem

Tu masz recenzje Mój link

a tu forum i kolory ktore musisz przetestowac Mój link

Najwieksza trudnosc maja w rownomiernym wyswietlaniem 5% szarosci Mój link

Mocno odczuwalna jest jakość obrazu pomiędzy nimi? Pomiędzy 32 i 27.

Przecież to jest VA a nie IPS. Nie powinno tu być raczej takiej randomowej jakości matrycy jak w przypadku IPS.

Edytowane przez Johnny_Wylew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego ci nie powiem dla mnie 32 to za duzo siedzie max 60 cm, poczytaj te forum co linka ci dalem

Ale od siebie napisze ze bf1 czy forza 7 w HDR wgniata w fotel :)

Edytowane przez AlienT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego ci nie powiem dla mnie 32 to za duzo siedzie max 60 cm, poczytaj te forum co linka ci dalem

Ale od siebie napisze ze bf1 czy forza 7 w HDR wgniata w fotel :)

 

Przecież ten samsung ma pseudo HDR, które z prawdziwym HDR-em, nie ma nic wspólnego.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego ci nie powiem dla mnie 32 to za duzo siedzie max 60 cm, poczytaj te forum co linka ci dalem

Ale od siebie napisze ze bf1 czy forza 7 w HDR wgniata w fotel :)

Użyłeś tych ustawien?

Picture Mode: Custom

Luminance: 103.1 cd/m2

Luminance Settings: 8

Contrast Setting: 75

RGB controls: 43-50-51

Color Temperature: 6311 K

White Balance dE: 0.91

Color dE: 1.27

Gamma: 2.18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czytania www itd. uzywam tych ustawien a do gier mam inne porobione skroty z tymi koloromi jest jakby jescze bardziej naturalnie

 

Przecież ten samsung ma pseudo HDR, które z prawdziwym HDR-em, nie ma nic wspólnego.

Twoje trolowanie juz sie wszytkim znudzilo juz kazde forum w polsce wie ze twoj 7 letni monitor jest najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czytania www itd. uzywam tych ustawien a do gier mam inne porobione skroty z tymi koloromi jest jakby jescze bardziej naturalnie

 

 

Twoje trolowanie juz sie wszytkim znudzilo juz kazde forum w polsce wie ze twoj 7 letni monitor jest najlepszy

Ale jednak ma racje te monitory mają FakeHDR. Prawdziwe HDR wymaga 1000 nitów a te monitory mają 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o tym raczej każdy wie co kupuję monitor za 3k dałem cie nawet linka z recenzją co nie oznacza że nie ma różnicy w grach w tym modelu między hdr a sd wszystko masz w recenzjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o tym raczej każdy wie co kupuję monitor za 3k dałem cie nawet linka z recenzją co nie oznacza że nie ma różnicy w grach w tym modelu między hdr a sd wszystko masz w recenzjach

Nie powiedziałem że niema różnicy tylko że to HDR jest nieprawdziwe.

Do 5k szczerze nie widzę innych ciekawych monitorów ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje trolowanie juz sie wszytkim znudzilo juz kazde forum w polsce wie ze twoj 7 letni monitor jest najlepszy

No ale ma rację, CHG70 nawet nie stał obok ekranu HDR, kontrast to tylko ~2400:1 a jasność dobija do 400 nitów.

Nie powiedziałem że niema różnicy tylko że to HDR jest nieprawdziwe.

Do 5k szczerze nie widzę innych ciekawych monitorów ;/

Eizo FS2735 jest dużo, dużo lepszy.

LG 34UC79G-B oraz LG 34UC89G-B też są niczego sobie(pomijając rozdzielczość).

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ma rację, CHG70 nawet nie stał obok ekranu HDR, kontrast to tylko ~2400:1 a jasność dobija do 400 nitów.

 

Eizo FS2735 jest dużo, dużo lepszy.

LG 34UC79G-B oraz LG 34UC89G-B też są niczego sobie(pomijając rozdzielczość).

Proponuje ci zanim ludzi wprowadzisz w błąd poczytać zanim napiszesz kontrast 3k a jasność 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz na papierze, w rzeczywistości jest tak jak napisałem.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz na papierze, w rzeczywistości jest tak jak napisałem.

A gdzie są takie informacje bo może ja mam inny internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz na papierze, w rzeczywistości jest tak jak napisałem.

Osobiście uważam Eizo FS2735 za najlepszy "gejmingowy" monitor IPS na rynku.

Głównym powodem dla którego nie brałem go pod uwagę jest loteria w matrycach IPS. W takiej cenie mile widziany byłby G-Sync ale jak wiemy nie od dziś na 150 monitorów przypada 120 z Free-Sync i 30 z G-Sync.

Dwa pozostałe monitory co podałeś mają bardzo dużą plamkę większą nawet od tej przy 32" i 1440p.

 

A gdzie są takie informacje bo może ja mam inny internet?

Za przeproszeniem od cholery jest testów owych monitorów więc jak mogłeś tego nie wiedzieć?

- tu jest test chg70 32"

Widziałem też test 27" gdzie wynik był bardzo zbliżony jak przy 32"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jednego linka dałem wyżej jak będę w domu dam inne wszędzie wyniki są zbliżone do 3k kontrast i 600 jasność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales CHG70 nawet nie stał obok ekranu HDR, kontrast to tylko ~2400:1 a jasność dobija do 400 nitów

nawet w liku co dales jest inaczej, generalnie w trybie hdr dobija do 600 jasnosc a kontrast w granicach 2700.

Pokaz mi lepszy monitor w tej cenie bo te z true hdr to 2k $ u nas to okolo 10k zlotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales CHG70 nawet nie stał obok ekranu HDR, kontrast to tylko ~2400:1 a jasność dobija do 400 nitów

nawet w liku co dales jest inaczej, generalnie w trybie hdr dobija do 600 jasnosc a kontrast w granicach 2700.

Pokaz mi lepszy monitor w tej cenie bo te z true hdr to 2k $ u nas to okolo 10k zlotych

Już pomijając nawet hdr to na chwilę obecną ciężko znaleźć coś lepszego. Za PG35VQ z HDR10 będzie trzeba dać ponad 7k pln na 100%.

Edytowane przez Johnny_Wylew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram na nim w forze 7, bf-a, mass effect andromeda ,middle earth shadow of war, przelanczalem i porownywalem sobie tryby w windowsie z hdr jak i bez, roznice widac golym okiem

Jedynie tak mi sie wydaje COD WWII jakos dziwnie wyglada w hdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...