Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bassfreak

Głośniki 2.1 Edifier S730

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z uwagi na nudę postanowiłem coś napisać o tych głośnikach , zaznaczam że jestem amatorem recenzji więc cudów się nie spodziewajcie ale będzie czytelnie ;)

Głośniki kupione 15 lub 16 grudnia ale zdążyły się już trochę "wygrzać" , co skłoniło mnie do ich zakupu ? głównie to raty 0% na allegro (:E) ale też to że poprzedni zestaw sprzedałem znajomej wiadomo że też zachęciły mnie opinie na necie więc do rzeczy.

 

Specyfikacja:

 

Pasmo przenoszenia:

Subwoofer : 20 Hz – 130 Hz (od razu zaznaczam że to wielkie kłamstwo ale o tym niżej w części o subwooferze)

Satelity: 160 Hz – 20 kHz

 

Całkowita moc RMS: 300 W

Moc RMS

Subwoofer: 150 W

Kolumny: 2 x 75 W

 

Wymiary:

Subwoofer: 367x397x489mm (szer. x wys. x gł.)

Satelitarne: 116x203x160mm (szer. x wys. x gł.)

Subwoofer : Głośnik 10" + dwie membrany bierne

Satelity : Dwu Drożne średniotonowy 3,5" i wysokotonowy 25 mm

Waga całego zestawu około 30 kg z czego sam subwoofer około 20kg

 

Wygląd:

 

Zdjęcia :

http://www7.zippyshare.com/v/qkVRjc9S/file.html satelita przód

http://www79.zippyshare.com/v/2RtLCl5o/file.html satelita tył

http://www4.zippyshare.com/v/yn655j8l/file.html satelita bok

http://www57.zippyshare.com/v/q1QpMz0g/file.html subwoofer przód

http://www12.zippyshare.com/v/DoSWrFfB/file.html pilot

http://www7.zippyshare.com/v/VDvRFNcx/file.html porównanie satelit do monitora

http://www8.zippyshare.com/v/jBSgQMJC/file.html subwoofer z każdej strony (filmik do pobrania)

 

Całość zestawu prezentuje się bardzo ładnie , satelity są wykończone tak zwanym piano black jednak jak widać w moim egzemplarzu z boku satelity jest zdrapany kawałeczek farby/lakieru musiało to już się stać u samego producenta bo niemożliwe aby stało się to w transporcie , zestaw w kartonie był opancerzony tak solidnie że samo wypakowanie zajęło mi z 15 minut , karton turlałem po schodach na 2 piętro :E .

 

Pilot czyli nasze centrum dowodzenia na dole po bokach znajduje się włącznik/wyłącznik oraz zmiana źródła dźwięku , gdy naciśniemy gałkę od głośności przełączamy się pomiędzy danymi ustawieniami czyli :

 

Głośność zestawu od 0 do 50 z czego gdy przy 50 będziemy nadal robić głośniej pokaże się funkcja "boost 1" potem "boost 2" do 3 nie dałem rady dojechać jest 5 bodajże :E

Subwoofer od -10 do +10

Bas od -6db do + 6db (dla całego zestawu jednocześnie)

Soprany od -6db do + 6db (dla satelit rzecz jasna)

Balans od -9 do + 9 (dla satelit)

Oraz poziom podświetlania na pilocie mi spokojnie wystarczy 1 z 7

 

Dźwięk :

 

Jeśli chodzi o zestawy 2.1 mam porównanie do legendarnych logitech z-2300 oraz Corsair sp2500.

 

Subwoofer:

 

Na początku polecam pobrać dobry equalizer i zrobić coś takiego http://www24.zippyshare.com/v/pN0Dvq0j/file.html , nie wiem czy głośniki mają podbitą tą okolicę czy to moje pomieszczenie ale bardzo poprawia bas mniej buczy i dudni

 

Co mogę powiedzieć o gabarytach w skrócie bydle i kloc , gabarytowo i wagowo największy z zestawów które miałem. Jest to konstrukcja zamknięta z głośnikiem 10" oraz dwie membrany bierne po bokach zamiast klasycznego otworu Bass-Reflex co za tym indzie charakterystyka basu jest zupełnie inna do czego ciężko mi się przyzwyczaić ponieważ dwa poprzednie zestawy miały suby otwarte z BR. Na początku recki zwróciłem uwagę w specyfikacji na pasmo przenoszenia subwoofera które według producenta jest 20 Hz – 130 Hz co jest wielkim kłamstwem a to info to chyba z kosmosu mają. Bez profesjonalnych pomiarów na tyle ile sam dałem radę zmierzyć subwoofer schodzi do 33hz gdzie poniżej tej częstotliwości następuję bardzo duży spadek mianowicie przy 32 hz głośność jest 3 krotnie mniejsza niż 33hz , przy 30 hz nie słychać już nic poza latającym głośnikiem (w innych rejonach domu tak samo , brałem pod uwagę długość fali) co jest trochę kiepskim wynikiem jak na 20 kg subwoofer o takich gabarytach przykładowo z-2300 jak i sp2500 spokojnie robiły demolkę przy 30 hz a nawet ciut niżej. No ale tutaj powiedzmy że jakość basu nadrabia brak zejścia można powiedzieć że w tym subie bas jest wtedy kiedy trzeba , ma bardzo dobrą kontrolę i nie rozlewa się / nie rozciąga się jak w przypadku BR co jednak daje niedosyt przy filmach. Dla fanów murzyńskich rapów raczej bym nie polecił tego suba co nie znaczy że nie daje rady bo potrafi uderzyć i to na tyle mocno że potrafi wstrząsnąć domem. Moje ustawienie na pilocie sub na +10 , bas na 0.

 

Satelity :

 

Tutaj zestaw może się pochwalić ponieważ pod względem średnich i wysokich tonów przebija z-2300 oraz sp2500 , szczerze to satelity grają bardzo dobrze jak na zestaw do pc. Wysokie tony nie syczą ani nie kłują w uszy , na średnicę również nie można narzekać w sumie jest troszkę wycofana ale na pewno jej nie brakuję . Przy dużej głośności nic nie charczy a satelity nie są zagłuszane przez suba.

 

Zestaw jest podłączony pod kartę Titanium HD przez wzmacniacz słuchawkowy matrix m-stage (jako DAC) kablem 2xrca , odtwarzacz na kompie to foobar 2000.

Zapomniałem dodać że do zestawu jest jeszcze pilocik bezprzewodowy na baterie który posiada te same regulacje co pilot na kablu.

 

Podsumowanie:

Dla mnie jako basoluba ciężko wystawić obiektywną opinię , na pewno można powiedzieć że jako zestaw 2.1 pc jest bardzo dobry zakup o dziwo głośniki te najlepiej będą sprawować się w muzyce. Cena w okolicy 1500 zł a sami wiecie że za takie pieniądze nie można mieć wszystkiego.

 

Wygląd 10/10

Dźwięk satelity 10/10

subwoofer tylko 7/10 gdyby było lepsze zejście było by 9/10

Stosunek cena/jakość 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...