Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andzi18

Honor dla dresa

Rekomendowane odpowiedzi

Praca w formie filmu --> https://youtu.be/Reqbr4X0CmA

 

Tłumaczenie: Niejaki Sebastian Ortalion potrzebuje nowego telefonu z dobry aparatem, dlatego zwraca się z prośbą o radę do swojego technologicznego ziomka. Sebastian chce żeby telefon wykonywał bardzo dobre zdjęcia z opraw meczowych oraz świetne filmy. Liczy też jego dziewczyna będzie zadowolona z przedniej kamerki. Seba ma nadzieję, że z czasem pozna tajniki fotografii i oczekuje, że nowy telefon pozwoli mu na naukę zaawansowanych technik.

 

Słownik pojęć:

  • matryca RGB - odpowiada za kolorowy obiektyw
  • matryca monochromatyczna - wykonuje czarno-białe zdjęcia
  • bokeh - efekt rozmycia tła
  • autofocus - automatyczne ustawienie ostrości
  • detekcja fazy - w skrócie sprawia, że autofocus w Honor 9 jest piekielnie szybki
  • HDR - sprawia, że zbyt ciemne elementy na zdjęciu są rozjaśnione, a prześwietlone są przyciemnione
  • f/1.9 - światło obiektywu, im mniejsza jest ta wartość tym lepiej
  • slow motion - spowolniony czas na filmie
  • ISO - parametr, który określa jak bardzo element światłoczuły jest wrażliwy na światło. Im większe ISO tym zdjęcia są jaśniejsze, ale posiadają jednocześnie więcej szumów
  • czas naświetlania - czas otwarcia migawki, im większy, tym dłużej jest naświetlany element światłoczuły w aparacie. Bardzo przydatny parametr podczas wykonywania zdjęć nocą
  • ekspozycja - ilość światła padającego na matrycę
  • RAW - plik który charakteryzuję się brakiem kompresji stratnej oraz dużym zakresem tonalnym, dzięki czemu mamy większe możliwość edycji takiego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honor Polska apropos tego zgłoszenia:

"Nasze zdanie o kobietach zawsze było i jest jak najlepsze! Jest nam strasznie przykro, że takie sformułowanie pojawiło się w pracy konkursowej - oczywiście nie powinno. Jest nam za to wstyd i bardzo przepraszamy. Jednak nie my odpowiadamy za przebieg i wybór laureatów, więc wszelkie uwagi prosimy kierować pod adres organizatora."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.1. Organizatorem konkursu jest Media Impact Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 52, (02-672) Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Sądu Rejonowego w Warszawie w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000475673, o kapitale zakładowym 880.000 złotych NIP: 521-36-55-064, zwana dalej „Organizatorem Konkursu” lub „Organizatorem”...
Aby było jasne kto wybiera zwycięzcę :
Kryterium wyłonienia Zwycięzcy: Komisja Konkursowa nagrodzi najciekawsze odpowiedzi na pytania otwarte. Oceny Odpowiedzi Konkursowych dokonuje Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, składająca się z Przedstawicieli Organizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, chcę złożyć PC do grania. Próbowałem ustalić jakiś budżet ale za każdym razem gdy przeglądam podzespoły i opinie to powiększam ;) Myślę że takie 5000 do 6000 to maks. Przy takiej kwocie lub trochę większej mógłbym kupić grafikę w okolicy 2500,  i tu się zastanawiam. Moje pomysły to RTX 4700 zwykły, RTX 4060 TI 16 gb, RX 7800 xt lub trochę tańszy RX 6800 xt. Nie pytajcie jaki mam monitor bo nie mam. Po ustaleniu jakie podzespoły zobaczy się czy 1440 ma sens ale chyba do tych kart ma.  W takim wypadku czy do 1440 przy powiedzmy RTX 4700 wystarczy i5 12400F? Przy okazji zapytam czy prawdą jest iż większą wydajność mają połączenia intel z invidią / radeon z amd? Ostatnie pytanie - dołożyć te 200-300 zł by mieć ddr5?
    • No będzie jeździł i to jeszcze przez wiele lat takim czy innym spaliniakiem. Używany elektryk w niskim budżecie na dzień dzisiejszy jest całkowicie nie opłacalny i stwarza wielkie ryzyko ponoszenia olbrzymich kosztów, a raczej w większości przypadków lepiej zezłomować niż inwestować Tak zerknąłem na wyżej polecanego Nissana Leaf od Niemca idzie kupić za jakieś 35-45k jakiegoś ~7-8 latka bez gwarancji na baterię lub z samą końcówką tej gwarancji. I tutaj jest słowo klucz bez gwarancji, gdzie nowa bateria to tego auta to google wypluwa minimum ~70k pln A naprawa i wymiana w jakimś innym nieautoryzowanym serwisie na jakąś używaną sprawną to koszt ~30k pln+ Z 2 latami gwarancji. "Koszt z wymianą to mniej więcej 30 000 złotych, zależy od stanu wszczepianej baterii, ale staramy się klientom proponować takie z minimum 90 procent state-of-health" https://elektrowoz.pl/porady/nissan-leaf-i-wymiana-baterii-zapraszam-do-mnie-potrzebny-wiekszy-zasieg-bateria-jako-magazyn-zapraszam-wywiad/ Bateria padnie po roku czy dwóch w takim używanym aucie i kaplica, nowa bateria to koszt x2 wartości auta, a wymiana na jakąś sklejaną używkę to koszt w okolicy wartości takiego auta    
    • No i które zostawiasz ? Dodam tylko, że wynik GPU Twojej karty 22K jest 100% wyższy, niż mojej 3060ti
    • Problem jest z ustabilizowaniem 4 kości DDR5 na wysokich zegarach i dotyczy on tak samo Intela jak AMD dlatego niezależnie od platformy jeśli potrzebna ci jest większa ilość RAMu to kup ją od razu w dwóch kościach. Chodzi o to że przy starcie płyta testuje stabilność pamięci DDR5 na wybranych ustawieniach. Robią to również płyty na Intelu bo to cecha pamięci DDR5 (wysokie zegary oznaczają wysoką wrażliwość na jakość i stabilność sygnału). Kolejne starty można przyspieszyć aktywują funkcję która domyślnie będzie ładować poprzednie stabilne ustawienia omijając trenowanie.
    • Abstrahując już od samego pomysłu CPK/CPL i jego sensowności, to jednak śmieszy mnie nazywanie hubem przesiadkowym lotniska, z którego nie można latać ani na nim lądować 24h na dobę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...