Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KMyL

"Wybór z Honorem" S01EP01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zaprezentować moje prace konkursowe.

Chciałem podejść do wymaganych kryteriów (geekowy język, spójność, oraz humor), jak i do samych zawartości zgłoszeń unikatowo, tak więc moje zgłoszenie to trzy-częściowa historia. Jedna część na jedną kategorię.

Tutaj, w kategorii „Foto” opublikuję pierwszy epizod, kolejny w dziale „Gaming”, a ostatni w „podzespołach”. Dla pełnego zrozumienia mojej pracy zachęcam do odczytania jej od pierwszego epizodu, do ostatniego :)

No to zaczynamy:

 

Wybór z Honorem- EP01

 

W miejscowej restauracji spotyka się Monika z Basią: dwie koleżanki od najmłodszych lat, które są bardzo „social media”: blogują, fotografują, nagrywają…Zasiadły do jednego stołu, zamówiły swoje dania i rozpoczęły rozmowę, która w pewnym momencie „skręciła” w kwestię „foto”:

[Monika]- Wiesz co Baśka, w sumie to zaczyna mnie już irytować mój telefon.

[basia]- Co, psuje się?

[M]- Nieeee, chodzi o aparat. Oblookałam niedawno kilka profilów na Inście i niektóre dziewczyny potrafią robić niesamowite fotki. Problem w tym, że one albo inwestują w jakieś drogie aparaty, albo kupują Iphony- jeden pies z ceną…

- Słuchaj, jak tak, to ja ci przecież mogę pomóc w wyborze <wyjmuje swojego smartfona z torebki, którym jest Honor 9>, wiesz, że mam informatora ;)

[M]- Łooooo, Baśka, nowego fona kupiłaś?!

- Nom, Honor 9. Ładna sztuka. (*^▽^)/*✲゚* <strzela sobie selfika>

[M]- Tyyyy, ale czadowo wygląda! Tak się błyszczy, mieni… Mój to już swoje przeszedł: widać, że go ząb czasu nadgryzł ( •́ ∧ •̀ )७*✲゚* <strzela sobie selfika>. No popatrz: tutaj to wygląda mój selfik nawet fajnie, ale jak go wrzucę na profil, to już tak kolorowo nie jest :/

- To kup sobie taki ja mam: patrz, z tyłu mam podwójne obiektywy <pokazuje tył aparatu>

[M]- Σ( ̄□ ̄;)Dwa aparaty?! To co ty, dwa zdjęcia możesz zrobić, czy jak?

- Teoretycznie tak, praktycznie nie.

[M]- 【・_・?】

- Słuchaj: jeden obiektyw ma 12 Mpix w pełni palety RGB, a drugi ma 20 Mpix i jest monochromatyczny…

[M]- 【・_・?】To co- jedno zdjęcie w rozdzielczości 22 Mpix?

- Ahaha- nieeee… (*^▽^)/*✲゚* <strzela sobie selfika>. Jedna kamerka zbiera zdjęcie kolorowe, drugie czarno-białe, później smartfon inteligentnie je na siebie nakłada, interpoluje i voila

[M]- Interpoluje?

- Nom- smartfon "skleja" te dwa zdjęcia ze sobą, łączy sąsiednie piksele ze sobą tworząc całkiem nowe piksele, w oparciu o te już istniejące, aby zdjęcie wyglądało jak najbardziej realistycznie!

[M]- (☉_☉) Aaaaaa… To niezły „smart” ten twój nowy fon ( •́ ∧ •̀ )७*✲゚* <robi ponownego selfika>

- Nom: oba mają przysłonę F/2.0 i...

[M]- 【・_・?】Że co F2? Wiem, że jest coś takiego jak Formuła F1, ale…

- (*≧▽≦)ノシ)) AHAHAHA! Monia- nie, to nie to xD Wartość przysłony to parametr charakteryzujący ilość światła, przepuszczanego przez obiektyw do wnętrza aparatu fotograficznego. Tylko pamiętaj, że jest ona odwrotnie proporcjonalna do wielkości otworu względnego obiektywu.

[M]- (°ㅂ° ╬) Baśka!

- AHAHAHA- sory, musiałam xD Powiedzmy tak: Im mniejszy numerek przy przysłonie, tym więcej światła łapie obiektyw aparatu i zdjęcia wychodzą lepiej ;) Zwłaszcza w nocy. Czyli np. F/2.0 jest lepsze od F/2.4.

[M]- Oooooo widzisz! U mnie to musi być z tym kiepsko, bo ja to po zmroku zdjęć praktycznie nie robię: taka szmira wychodzi, że aż strach pokazywać :/

- A widzisz! (*^▽^)/*✲゚* <robi fotkę swojemu daniu> Do tego mam PDAF, laserowy autofocus, HDR, model 3D, „malowanie światłem”, panoramę, zwolnione tempo, a jak ci się zachce, to możesz sobie nawet ręcznie dobrać warunki oświetlenia i ręcznie ustawić temperaturę w Kelwinach…

[M]- (`◕‸◕´+) Słuchaj Baśka, mniej-więcej nadążam, ale: PDAF? „Malowanie światłem”? O czym ty mówisz? ( •́ ∧ •̀ )७*✲゚* <robi zdjęcie swojemu daniu> Ja tam wole Celsjusze, jak już...

- Monia, Monia, Monia- PDAF to autofocus, tyle, że z detekcją fazy. Nie mam kartki, bo bym ci z chęcią rozrysowała jak światło dociera przez aparat…

[M]- Nie no, nie musisz. ( •́ ∧ •̀ )७*✲゚* <ponownie robi zdjęcie swojemu daniu>

- Krótko ci powiem, że działa to szybko i sprawnie.

[M]- A to całe „malowanie światłem”? Brzmi czadowo.

- Chodź tu. A- tam masz włącznik światła- weź na chwilę wyłącz światło i daj mi na chwilę swój smartfon.

[M]- Ok… < zrobiła co jej kazała Basia, po czym Basia ustawiła na nią aparat swojego smartfona, po czym włączyła lampkę w smartfonie Moniki i zaczęła nim wymachiwać przed Moniką>

[M]- Ej, co ty odwalasz?

- Poczekaj. Maluję światłem ;)

Po kilku chwilach smartfony wracają do swoich właścicielek, a następnie Basia pokazała Monice efekt:

[M]- ヽ( ★ω★)ノ WOW! Jak ty mi tę brodę i kapelusz domalowałaś?!

- Światłem ;) Długa ekspozycja + ruchome źródło światła i voila :^)

[M]- CZAD!

. Nom. A filmy nagrywasz w jakiej rozdzielczości?

[M]- Mam HD. Wiem, że to nie jest Full HD jak w moim telewizorze, tylko to mniejsze, zwykłe HD.

- A ja mogę nagrywać w 4K!

[M]- 4K?

- Nom: będzie jakieś 10 razy więcej pikseli niż w twoim HD.

[M]- :o

- Hehe- do selficzków mam co prawda z przodu już tylko jeden aparat 8 Mpix, ale przysłonę ma jeszcze lepszą, F/2.0, no i on sam może mi nagrywać filmy w Full HD :D

[M] Gadasz…

Poważnie! I do tego jest specjalny tryb portretowy, w którym możesz sobie zrobić z efektem „Bokeh”.

[M]- „Bokeh”?

- Tak, „Bokeh” :)

[M]- (╬ Ò ‸ Ó)

- Ahahaha- przezabawna jesteś xD To takie fajne rozmycie tła, patrz <przysiada się do koleżanki i zaczyna robić duetowe selfie> Powedz „SEEEEEEEEER”!

[M] SEEEEEEER!

Basia pokazuje Monice ich wspólne selfie, gdzie są ich dwie sylwetki na rozmazanym tle restauracji.

[M]- ☆ヾ(*´・∀・)ノ O jakie fajowe!

- Nom- ah, pamiętasz jeszcze różnicę rozdzielczości aparatów z tyłu?

[M]- Ta: różnica w kolorach i 8 Mpix.

- No własnie, że dzięki temu mogę skorzystać z podwójnego, bezstratnego, hybrydowego zoomu optycznego- działa on własnie w oparciu o różnicę tych dwóch matryc.

[M]- 【・_・?】 Ummm? Czyli co- jako połączenie tych dwóch matryc dostaje się zoom, przy którym nie traci się na jakości zdjęcia?

[b}- MONIA! ☆ヾ(*´・∀・)ノ Widzisz?! Już zaczynasz powili łapać "o co kaman".

[M]- Ehehe- nie, to nie moja działka. Ale chyba już wiem, na co wymienię mojego złoma :)

Dziewczyny wpadają sobie w objęcia i Basia robi roześmiane selfie z Moniką. Po zakończonym posiłku:

[M]- Heh, popatrz co z tobą potrafi zrobić chłopak. Przesiąkasz jego hobby tak, że czasem mam wrażenie, że rozmawiam z nim.

- Eh, widzisz jak to jest uchodzić z geekiem.

[M]- Geekiem?

[b}- Nom- takim technologicznym freakiem ;P

[M]- 【・_・?】

- No wiesz-Grzesiek ma bzika na punkcie tych wszystkich sprzętów. W sumie, to możesz się udać do salonu na mieście, obok hotelu w centrum: własnie go tam przyjęli jako doradcę klienta.

[M]- Eeeeeeh? Nie wiedziałam! To super!

- No czy super to się okaże: widzisz- ja to mam jakieś hamulce, bo ja tymi technowinkami się tka nie jaram, ale on... Mam nadzieję, że nie narobi siary...

...

cdn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...