Skocz do zawartości
Camis

Wykryto bardzo poważną, sprzętową wadę wszystkich procesorów x86 Intela [ENG]

Rekomendowane odpowiedzi

Is Hyper-Threading a Fundamental Security Risk?

 

(auto tłumaczenie by Google)

Czy Hyper-Threading jest podstawowym zagrożeniem bezpieczeństwa?

 

Od kiedy Intel wprowadził Hyper-Threading (znany generalnie jako Simultaneous Multi-Threading), debaty o tym, czy wyłączyć tę funkcję, prawie całkowicie dotyczyły jej wpływu na wydajność. Wracając, gdy funkcja zadebiutowała, nie było niczym niezwykłym, że programy błędnie interpretowały, co to znaczy, że system ma rdzeń wirtualnego procesora, a nie drugi fizyczny układ scalony (wtedy był to jeden rdzeń dla gniazda, bez wyjątków i programy nie rozróżniały fizycznego i logicznego rdzenia procesora). Wraz z aktualizacją oprogramowania i systemów operacyjnych, HT ustabilizowało się i obecnie rzadziej trzeba go wyłączać, aby zachować wydajność. Ale w następstwie Spectre, Meltdown i Foreshadow, pojawiły się poważne obawy dotyczące wpływu Hyper-Threading na bezpieczeństwo.

 

Theo de Raadt, założyciel OpenBSD, twierdzi, że HT nie może już być zaufany i powinien być domyślnie wyłączony . ExtremeTech skontaktował się z de Raadt, aby omówić problem i dlaczego on i inni programiści ze społeczności oprogramowania open source obawiają się zagrożeń bezpieczeństwa związanych z Hyper-Threading...

 

 

Reszta tutaj:

https://www.extremetech.com/computing/276138-is-hyper-threading-a-fundamental-security-risk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejną gównoburzę widzę próbujesz nakręcić, smutne to trochę że byłeś pierwszy do raportowania Gattsa, a uprawiasz dokładnie ten sam trolling tylko pod czapką niewidką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DisconnecT, artykuł na ExtremeTech nie jest mojego autorstwa, tłumaczenie na język polski również.

Ale możemy się umówić, że jak będzie tutaj gównoburza (zobaczymy kto ją rozpocznie i kto ją będzie prowadził), to będzie to tylko i wyłącznie moja wina.

Nawet nie tyle umówić, co uznam, że jestem gównoburzy_trollowatym_twórcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejną gównoburzę widzę próbujesz nakręcić, smutne to trochę że byłeś pierwszy do raportowania Gattsa, a uprawiasz dokładnie ten sam trolling tylko pod czapką niewidką ;)

Zabawa w złego i dobrego policjanta, wyższa szkoła manipulacji hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w nosie te całe spektry i meldowny :E

 

 

6192688200_1536059033_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w nosie te całe spektry i meldowny :E

 

InSpectre już jest nieaktualne tzn. pokazuje tylko Spectre w starej początkowej wersji a przecież doszły kolejne warianty. Intel wydaje teraz powoli poprawki na kolejne warianty Spectre które bodajże wyszły w maju tego roku więc w Windows 10 musisz zainstalować poprawkę KB4346084 aby mieć najnowszy mikrokod który niebawem znowu będzie aktualizowany :E producenci płyt głównych nie mają teraz łatwego życia :E

Edytowane przez Mareek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

InSpectre już jest nieaktualne tzn. pokazuje tylko Spectre w starej początkowej wersji a przecież doszły kolejne warianty. Intel wydaje teraz powoli poprawki na kolejne warianty Spectre które bodajże wyszły w maju tego roku więc w Windows 10 musisz zainstalować poprawkę KB4346084 aby mieć najnowszy mikrokod który niebawem znowu będzie aktualizowany :E producenci płyt głównych nie mają teraz łatwego życia :E

 

 

4654772300_1536142372_thumb.jpg

 

ale -10 do respektu na dzielni :lol2:

 

-10 ?

 

Dzielnia jest dla małolatów :E

 

 

Dzielnia ?

 

Mieszkam w Ligocie - Katowice i nikt jakoś nie ma nawet Ryzena, a Ty mi piszesz: respekt na dzielni ?

 

Na dzielni mogę przeprowadzić "zachowanie żołnierza na polu walki" jeżeli dowódca pozwoli na wydanie konskpektu.

 

 

TSWL Zamość.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Felerna poprawka Windows 10 blokuje podkręcanie procesorów Haswell-E i Broadwell-E

Poprawka KB4100347 miała rozwiązać problem z luką zabezpieczeń Meltdown. W praktyce powoduje problemy z podkręcaniem procesorów Intel Haswell-E i Broadwell-E..."

<ciach>

Edytowane przez agent_x007
niedozwolony cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gatts w białych rękawiczkach już przyszedł mącić :E.

 

KB4100347 to tak naprawdę aktualizacja mikrokodu, która łata lukę zabezpieczeń Meltdown

:lol2:

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gatts w białych rękawiczkach już przyszedł mącić :E.

Przecież to cytat z dzisiejszego porannego benchmarka, a nie mój tekst, analiza, czy śledztwo.

Nie widzisz cudzysłowu? Link nawet dałem dla takich jak Ty...

 

Miej pretensje do Intela, MS, benchmarka, P.Maziarza z benchmarka i ewentualnie do siebie, że siedzisz na X99, trollu.

 

---edit---

A teraz zrób sobie jazdę po koledze z ITH, Danielu Góreckim:

"Ostatnia aktualizacja mikrokodu Intela blokuje OC na CPU Broadwell-E"

<ciach>

 

"W gruncie rzeczy zablokowano wszelkie modyfikacje na platformie X99 i co gorsze tych nie można przywrócić, ponieważ z automatu ładowane są domyślne ustawienia, w tym taktowania zegarów CPU. Przypadłość tę odnotowano na płytach głównych z serii X99 od różnych producentów, więc wina zdaje się leżeć w samych poprawkach mikrokodu Intela."

 

Oj, zabolało @tomcuga... :)

 

 

Nie zapomnij osolić też Vegi (Piotr Gontarczyk) z PPC (do niedawna od zawsze PCLab):

"Nowe mikrokody Intela psują ovelclocking niektórych procesorów"

<ciach>

 

 

---edit2---

No i na koniec masz Adriana Kotowskiego z PCLaba:

"Aktualizacja KB4100347 dla systemu Windows 10 blokuje podkręcanie procesorów Haswell-E i Broadwell-E"

https://pclab.pl/news78867.html

Edytowane przez agent_x007
Niedozwolony link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Felerna poprawka Windows 10 blokuje podkręcanie procesorów Haswell-E i Broadwell-E

Poprawka KB4100347 miała rozwiązać problem z luką zabezpieczeń Meltdown. W praktyce powoduje problemy z podkręcaniem procesorów Intel Haswell-E i Broadwell-E..."

<ciach>

U mnie nie zablokowało,mało tego ostatnio zlewam na te updat-y powoli więcej psują jak poprawiają komfort użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet się nie zainstalowała ta łata

Może dlatego że nie aktualizowałem biosu dosyś długo :D

Czyli bety od asusa wydanej jak cały ten syf z spectre i meltdown wypłynął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ja nie piję do aktywności jakiegokolwiek redaktora, poza oczywistymi babolami, powielanymi od miesięcy, a jedynie do takich miśków jak Ty. Z ciekawości ponownie przejrzałem historię Twoich postów - 100% z tego tematu. Więcej dodawać chyba nie trzeba. Jak Ryzeny sypały segfaultami w kompilacji, to siedziałeś cicho jak mysz pod miotłą. Gatts w białych rękawiczkach i do tego świętoszka z siebie robi :Up_to_s:. Ostatnio mi jeszcze zarzuciłeś trolling, gdzie podałem wyłącznie suche fakty na temat wydajności 6C/12T w Cinebenchu dla AMD i Intela (do tego z testami wykonanymi przez PCLaba), a także miernej przydatności tego benchmarka jako wyznacznika realnej wydajności w renderingu.

 

ewentualnie do siebie, że siedzisz na X99

Core i7-990X to nie jest X99, to raz. Dwa, na co dzień nie siedzę na tej platformie :P.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się douczysz trochę z języków obcych ;)

I szybko znajdziesz odpowiedź na nękające pytanie co to segfault

Znam trochę angielski (co ciekawe miałem go jako eksperyment jako drugi język obcy - obok rosyjskiego - w podstawówce... 35 lat temu), a net i Google może dodatkowo pomóc.

 

Ale o dziurach w Intelu jest masa treści w języku polskim. Dlaczego nie ma tego o tych mitycznych "segfaultach"?

No dobra, chyba wiem: Intel ma 90% udziału w rynku CPU, AMD 10% - 9 razy mniej. No to jak jest 90 niusów i artykułów o dziurach w Intelach, to gdzie te 10 niusów/artów o segfaultach w AMD (statystycznie do sprawy podchodząc)?

 

Ano nima nawet jednego...

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tomsonx1983 dobrze radze olać ten syf a szczególnie nie aktualizować biosu.Bo jak działa jak należy,na obecnym to olać to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostane gdzies tu dobry poradnik jak odinstalowac spectre i meldowna ?

 

szczerze powiem ze mam to i dizala :E

 

satarczy mi poprzednia sztuka troche gorsze OC cpu wievej V ale imc wstawalo do 3700 mhz

 

BE39U8v.jpg zero updajeetow

 

w szafce lezy apex na x299 wrezie wu

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos podrzuci :>? poradnik jak usnac z systemy latki meldwona i spectry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, misiek, zamieszczam info o nowych odkryciach w prockach Intela:

 

"Rosjanie ujawniają ukryty tryb i błąd fabryczny w nowych procesorach Intela

 

Positive Technologies, to rosyjska firma zajmująca się bezpieczeństwem, która odkryła już kilka błędów w Intel Management Engine (ME) na przestrzeni ostatnich lat.

 

W tym tygodniu Rosjanie ujawnili więcej informacji o trybie Manufacturing Mode w ME, który jest obecny w niektórych procesorach Intela i może zostać wykorzystany zdalnie przez hackerów.

Jest to już drugi ukryty i oficjalnie nieudokumentowany tryb w Intel ME, który odkryła rosyjska firma.

 

Według Positive Technologies, tryb Manufacturing Mode w procesorach Intela jest przewidziany do konfiguracji i testowania chipów podczas produkcji. Tryb ten jednakże powinien być zablokowany przez wysyłką układów, z tego samego powodu, dla którego przed opuszczeniem fabryki wyłączany jest tryb debuggowania - nikt przecież nie chce, żeby hackerzy mieli do tego łatwy dostęp.

 

(...)"

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/rosjanie_ujawniaja_ukryty_tryb_i_blad_fabryczny_w_nowych_procesorach_intela-7405.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intel ma przerąbane. Badacze twierdzą, że wszystkie procesory Core mają nienaprawialną usterkę

 

 

Naukowcy w swojej pracy twierdzą, że w przeciwieństwie do Meltdown i Spectre, usterki Spoiler nie da się usunąć aktualizacją programową. Wymagane jest przeprojektowanie procesora w sposób fizyczny. Dodają też, że Spoiler działa na wszystkich systemach operacyjnych, nawet tych wirtualizowanych czy izolowanych w programowej piaskownicy.

 

Sam Intel na razie powstrzymuje się od komentarza. Trzymajmy mocno kciuki za błąd w pracy naukowców. Jeżeli mają rację, oznacza to, że przytłaczająca część komputerów osobistych z Windowsem, macOS-em i systemami linuksowymi jest zagrożona. Tymczasem AMD i licencjobiorcy ARM-a, jeżeli mają choć trochę zdrowego i cynicznego biznesowego wyrachowania, z pewnością już mrożą szampana.

 

Intel jest jak jeden wielki spoiler.

 

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gajewski szuka wrażeń ??, mógłby napisać ze gdyby MS i kilku innych nie poddali się sile Perswazji to otoczenie było by bardziej bezpieczne, a tak naprawdę to inwigilacja jest już dzisiaj Standardem wiec trochę śmieją mnie bazgroły podrzędnych rebeliantów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

No właśnie dzisiaj doczytałem i stwierdziłem że odkładanie przejścia na ryża nie ma sensu, czekanie na 3xxx tak samo i w sferisie zamowilem 1700 za 640. Irytujace jest to ze co kilka miesiecy jakies gowno wyplywa na wierzch. Sprzedaje mojego i5 8400 i niech sobie go trzyma jakis pseudo gracz i licz sobie FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo procesory Intela sa teraz tak wydaje i osiągają tak szybkie zegary ze potrafią się same do siebie włamać :E , jak AMD podciągnie zegary o 1GHz to tez może procki AMD dadzą rade się włamać w swój podsystem :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...