Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rmk83

[4000-5000PLN] Lightroom, Photoshop, bez gier.

Rekomendowane odpowiedzi

"podobnież" można gdybać najlepiej napisać na support Acer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"podobnież" można gdybać najlepiej napisać na support Acer.

Nikt tu nie gdyba, był e-mail do Acera, była odpowiedź, była próba montażu, efekt nie działa.

#18

i nieudana próba : #21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym przykładzie to nie ma co wierzyć.

scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że widzę sporo odpowiedzi w moim temacie :) Mam jeszcze jedno pytanie - gdybym zdecydował się na 15" cali to czy dostanę matrycę w granicach +- 90% sRGB w moim budżecie? Jeśli tak to podzielcie się gdzie szukać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrą matrycą (sRGB na poziomie 90%) z 15,6" -ale nieco drożej jest:

ASUS ZenBook Pro UX550VD i5-7300HQ/8GB/512SSD/Win10

Z dużym 512GB dyskiem SSD, procesorem i5-7300HQ i 8GB ramu (wlutowane). Jest dobrze wykonany i ma dobre czasy pracy na zasilaniu akumulatorowym. Design jest też przyjemny dla oka i mimo mocnych podzespołów nie ma tu gaimingowego wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już tego Zenbooka, ale nie chcę płacić więcej niż 5000zł. Nie chcę dać się zwariować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że widzę sporo odpowiedzi w moim temacie :) Mam jeszcze jedno pytanie - gdybym zdecydował się na 15" cali to czy dostanę matrycę w granicach +- 90% sRGB w moim budżecie? Jeśli tak to podzielcie się gdzie szukać :-)

 

Praktycznie lepszych od tych dwóch 17 raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/384980-notebook-laptop-173-dell-inspiron-5770-i5-8250u-16g-1281000-win10-sr-r530.html?partnerid=100276073&sm12=NTU=&ts=1521650332&token=02d5afa11773ae8dd11af07cc985c7cc#specification

 

https://www.komputronik.pl/product/396596/acer-aspire-nitro-vn7-793g-nh-q25ep-002-.html?fromVariant=1

 

Dell jest prawie 500zł tańszy od Acera i ma SSD, 16GB RAM zamiast 8, 88%sRgb w porównaniu do 90%Acera. Skąd bierze się ta różnica w cenie? Aluminiowa obudowa Acera, inny procesor (i5-7300HQ Acer ; i5 8250U Dell) i Thunderbolt Acera to taka różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz jeszcze GTX'a 1050Ti w Acerze i masz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kombinuję.

 

500zł różnicy na starcie. Dell ma 128 GB SSD M.2 czyli +- 200zł, do tego 8GB RAM więcej czyli +- 300zł. Razem daje to 1000zł różnicy na dzień dobry na korzyść Della.

 

Matrycę mają praktycznie identyczną. ACER na plus ma inny (lepszy?) procesor (nie mogę znaleźć cen), Thunderbolt (też nie mam ceny), aluminiową obudowę (ciężko wycenić), no i grafika GTX, która w LR i PS ma dużo mniejsze znaczenie niż procesor i pamięć. Gry pomijam więc ten argument odpada.

 

Szukam dziury w całym i nie ma to sensu czy też kombinuję w dobrą stronę?

 

 

Jeśli chodzi o inne, którym się przyglądam to te dwa poniższe. Wydają się bardzo dobrym rozwiązaniem z jednym zastrzeżeniem. Nie ma ich w Polsce w sprzedaży :kwasny:

 

https://www.amazon.com/VivoBook-i7-8550U-Processor-Keyboard-N705UD-EH76/dp/B07661CYPD?th=1

http://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-n705un-gc080t-2366267.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kombinujesz bigsmile.gif, trudno porównać te dwa laptopy- seria Inspiron to multimedialne laptopy, Acer VN7 to laptop gaimingowy z dobrą matrycą.

Swoją drogą to z tego 1000zł odejmij sobie 500zł na GTX'a 1050Ti, zostaje tylko 500zł przewagi, które spokojnie na resztę można rozdysponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję bo lubię dobrze wydać pieniądze ;)

 

Acer Aspire Nitro vn7 jest moim faworytem na tę chwilę ale szukam dla niego alternatywy z prostej przyczyny. Acer ma świetną kartę graficzną, która jest mi tak naprawdę zbędna gdyż nie gram i nie będę grał na nim w żadne gry. Zarówno PS jak i LS również nie potrzebują takiej grafiki, tutaj lepiej mieć lepszy procesor i więcej RAM. Ot i dlatego szukam czegoś co w tej cenie będzie z nim konkurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombinuję bo lubię dobrze wydać pieniądze ;)

Rozumiem, to nie 5zł.

 

Z alternatyw z systemem operacyjnym i w dobrej cenie wink.gif:

MSI GV72 i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10X GTX1050Ti

Zalety:

-wydajność (i7HQ)

-dobry układ chłodzenia

-dobra matowa matryca

-obsługa dysków SSD na PCIe

 

Wady:

-matryca typu TN (czyli z gorszymi kątami widzenia)

-najniższa seria MSI więc trochę plastiku do produkcji użyto kwasny.gif, za to jest lekki.

 

Wystarczy jeszcze na dysk SSD 128GB lub 256 (PCIe lub SATA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że są odpowiednie, tego nie neguję. Ale to nie znaczy, że nie ma dla nich alternatywy, przynajmniej nikt z Was tego nie napisał :) Aspire 7 już odrzuciłem, w porównaniu do VN7 odpada m.in z powodu ceny. Teraz czytam i szukam czegoś co pozwoli mi znaleźć "zamiennik" właśnie dla VN7. Właściwie mógłbym już go kupić bez kombinowania ale nurtuje mnie to, że w żaden sposób nie wykorzystam możliwości jego karty graficznej a sporo za nią właśnie się tu płaci. Dlatego też napisałem o Dellu.

 

Patrząc na parametry, które są najważniejsze:

 

Acer Aspire Nitro VN7-793G

4299pln

 

CPU: i5-7300HQ

DYSK: 1000GB HDD

RAM: 8GB

matryca: 90% sRgb

grafika: GTX 1050Ti

 

----------------------

Dell Inspiron 5770

4249pln

 

CPU: i7-8550U

DYSK: 120GB SSD + 1000GB HDD

RAM: 16GB

matryca: 88% sRgb

grafika: Radeon 530

 

Patrząc na te cztery główne aspekty, z wyłączeniem grafiki, to wychodzi, że Dell jest racjonalnym wyborem. Niby dwa inne laptopy ale przecież można je porównać. Grać nie będę więc chyba powinienem jednak przychylić się do Dell-a, nieprawdaż? I właśnie dlatego ta dyskusja. Więc jeśli ktoś jeszcze ma chęć wypowiedzieć się w temacie i doradzić mi w zakupie to z miłą chęcią poczytam. Szczególnie o wadach Della, jeśli ktoś je zna i może się podzielić informacją. Wyczytałem, że starego typu karta sieciowa. Coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie lepszym wyborem jest Acer VN7 jeżeli bierzesz tylko te dwa pod uwagę, lecz to moja prywatna uwaga.

Dell jedynie co można się czepiać to wysokie temperatury procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire Nitro VN7-793G z GTX 1050 Ti ma 85% sRgb a nie 90% jak sądziłem wcześniej. Wyższy pokrycie ma wersja z GTX 1060 ale jest ona niedostępna. Ten, który mogę dostać od ręki nie ma SSD i kosztuje 4299. Doliczając dysk 240GB SSD wyjdzie ok. 4600zł. Największym minusem tego laptopa jest dla mnie karta grafiki za, którą słono sobie liczą a mi jest ona zbędna. Zresztą jest on przedstawiany jako sprzęt gamingowy a ja przecież graczem NIE jestem i nie będę.

 

Nie biorę tylko tych dwóch, tzn. Acer Aspire Nitro VN7-793G i Dell 5770 pod uwagę. Jak najbardziej jestem otwarty na inne propozycje ale jakoś nie mogę na nie trafić. O tym Dellu ciężko w ogóle coś znaleźć, bardzo mało informacji, mało opinii. Tak jakby nie istniał a cenowo wygląda bardzo, bardzo dobrze.

 

Pewny jestem tego, że potrzebuję:

m.in 8GB RAM, i5 lub i7, matryca m.in 85% sRgb, SSD + HDD

 

Zbędna mi jest dobra karta graficzna, napęd optyczny i w sumie podświetlenie klawiatury też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach można przeczytać o tym, że VN7 ma o wiele lepszą matrycę niż nowy 7. To głównie przeważyło. Z dyskiem SSD wyjdzie cenowo na to samo, z tym że zdaję sobie sprawę, że w VN7 będzie i5 a w 7 i7. Z tym, że w moich zastosowaniach to mi wystarczy.

 

Jeśli byłby laptop o takich parametrach jak te dwa Acery ale z tańszą grafiką wziąłbym go już teraz. Problem, że chyba takiego nie ma.

 

Czekoladka - jak mi załatwisz VN7 w tej konfoguracji https://www.komputronik.pl/product/396596/acer-aspire-nitro-vn7-793g-nh-q25ep-002-.html?fromVariant=1 to biorę od Ciebie :)

 

Ew. https://www.x-kom.pl/p/371090-notebook-laptop-173-acer-aspire-7-i7-7700hq-8gb-1201000-win10-gtx1050ti.html bez tej grafiki i bez systemu, wtedy kupię z Twojego reflinku :)

 

 

I ciągle czekam aż ktoś napisze coś konstruktywnego o Dell 5770 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o którym mówisz i wiem, że ma on gorszą matrycę od VN7.

 

Jak chcesz to napisz mi pw czy jesteś w stanie zrobić to co napisałem w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rmk83 Możesz jeszcze rozważyć tańszego Acera https://www.x-kom.pl/p/387978-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i5-8250u-8gb-2561000-win10-mx150-fhd.html Spełnia wymagania m.in 8GB RAM, i5 lub i7, matryca m.in 85% sRgb, SSD + HDD. Cena w wersji z 8GB to 3699 zł, 12GB to 3899 zł. Recenzja tego Acera: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-5-A517-51G.287828.0.html Co do matrycy,to pisałem do Acera z pytaniem jakie matryce są stosowane w tym modelu (kod producenta NX.GSXEP.001) - są to:

LCD Panel AUO 17.3' B173HAN01.0

LCD Panel AUO 17.3' B173HAN01.3

LCD Panel LG 17.3' LP173WF4-SPF5 ( to ta z recenzji)

Wszystkie są dość dobre ( można sprawdzić w recenzjach).Ja zdecydowałem się na zakup i mam z matrycą LG.

Z wad: "palcująca się" obudowa ( po przetarciu wigotną szmatką ślady znikają), klawiatura nie jest podświetlana (jeśli ktoś tego potrzebuje), maks. 12 GB RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...