Forum PCLab.pl: Wybór sztuki walki - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wybór sztuki walki Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   vonszpon 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Styczeń 2018 - 10:49

Hej,
zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki sztuk walki. Z charakterystyki bardziej mi pasują sztuki uderzeniowe, wykorzystujące zarówno ręce jak i nogi.
Moją motywacją nie jest chęć obicia komuś przysłowiowej "mordy", choć w przypadku zagrożenia wolałbym móc się obronić :D
Nie interesują mnie szkoły z dużym nastawieniem na kult czy to założyciela czy innego wymysłu...
Na razie rozglądałem się za Kung Fu oraz kickboxingiem/Muay Thai (niestety pod tym terminem mieści się bardzo wiele)
Prosiłbym o wypowiedzi osoby które mają doświadczenie z sztukami walki (bójki na remizie się nie liczą Dodaj obrazek)
Z góry dzięki za pomoc

#2 Użytkownik jest niedostępny   Porucznik Urwijajew 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Marzec 2018 - 01:40

wystarczą filmy z brucem lee i troche samozaparcia

to lepsze niż spocona stopa drugiego ucznia na twojej twarzy

#3 Użytkownik jest niedostępny   renata_p22 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 16 Październik 2018 - 08:36

Jeśli chodzi o obronę to chyba najlepsza by była Krav Maga, no ale tam jest mało możliwości jak to mówisz "obicia komuś mordy" ;)

Ten post był edytowany przez renata_p22 dnia: 16 Październik 2018 - 08:37

#4 Użytkownik jest niedostępny   enerde 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 31 Październik 2018 - 13:34

Filmy z Lee juz nie modne, teraz są walki w klatkach w telewizji :)

#5 Użytkownik jest niedostępny   MiloPL 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 09 Grudzień 2018 - 15:05

Zobacz postvonszpon, o 06 Styczeń 2018 - 10:49, napisał(a):

Hej,
zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki sztuk walki. Z charakterystyki bardziej mi pasują sztuki uderzeniowe, wykorzystujące zarówno ręce jak i nogi.
Moją motywacją nie jest chęć obicia komuś przysłowiowej "mordy", choć w przypadku zagrożenia wolałbym móc się obronić :D
Nie interesują mnie szkoły z dużym nastawieniem na kult czy to założyciela czy innego wymysłu...
Na razie rozglądałem się za Kung Fu oraz kickboxingiem/Muay Thai (niestety pod tym terminem mieści się bardzo wiele)
Prosiłbym o wypowiedzi osoby które mają doświadczenie z sztukami walki (bójki na remizie się nie liczą Dodaj obrazek)
Z góry dzięki za pomoc

Trenuje już bardzo długo zaczynając od krótkiego epizodu Judo jeszcze w podstawówce po MMA, a obecnie Boks oraz K1. Jeżeli miał bym Ci coś polecić na początek to na pewno był by to Kick Boxing lub ewentualnie Muay Thai ponieważ są to bardzo dobre dyscypliny aby wyrobić sobie na początek kordynacje i ogólne podstawy. Kung Fu sobie odpuśc.

Strona 1 z 1