Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vonszpon

Wybór sztuki walki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki sztuk walki. Z charakterystyki bardziej mi pasują sztuki uderzeniowe, wykorzystujące zarówno ręce jak i nogi.

Moją motywacją nie jest chęć obicia komuś przysłowiowej "mordy", choć w przypadku zagrożenia wolałbym móc się obronić :D

Nie interesują mnie szkoły z dużym nastawieniem na kult czy to założyciela czy innego wymysłu...

Na razie rozglądałem się za Kung Fu oraz kickboxingiem/Muay Thai (niestety pod tym terminem mieści się bardzo wiele)

Prosiłbym o wypowiedzi osoby które mają doświadczenie z sztukami walki (bójki na remizie się nie liczą kwasny.gif)

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obronę to chyba najlepsza by była Krav Maga, no ale tam jest mało możliwości jak to mówisz "obicia komuś mordy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki sztuk walki. Z charakterystyki bardziej mi pasują sztuki uderzeniowe, wykorzystujące zarówno ręce jak i nogi.

Moją motywacją nie jest chęć obicia komuś przysłowiowej "mordy", choć w przypadku zagrożenia wolałbym móc się obronić :D

Nie interesują mnie szkoły z dużym nastawieniem na kult czy to założyciela czy innego wymysłu...

Na razie rozglądałem się za Kung Fu oraz kickboxingiem/Muay Thai (niestety pod tym terminem mieści się bardzo wiele)

Prosiłbym o wypowiedzi osoby które mają doświadczenie z sztukami walki (bójki na remizie się nie liczą kwasny.gif)

Z góry dzięki za pomoc

Trenuje już bardzo długo zaczynając od krótkiego epizodu Judo jeszcze w podstawówce po MMA, a obecnie Boks oraz K1. Jeżeli miał bym Ci coś polecić na początek to na pewno był by to Kick Boxing lub ewentualnie Muay Thai ponieważ są to bardzo dobre dyscypliny aby wyrobić sobie na początek kordynacje i ogólne podstawy. Kung Fu sobie odpuśc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...