Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daman27

Pytanie o zabezpieczenia zasilacza XFX 550W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, czy zasilacz xfx 550W posiada zabezpieczenie które powoduje ze komputer się nie uruchomi? Pytam ponieważ komputer raz mi się uruchamia a raz nie.

 

Specyfikacja:

zasilacz xfx 550W

płyta:ASUS P8H61-M LX2

procesor: intel 2500k

grafika Zotac GTX 560 AMP!

ram: goodram 4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to pewnie będzie to. Za każdym razem jak odłączam komputer od zasilania i podłączam z powrotem komputer już nie reaguje. Dopiero co jakiś czas staram się podłączyć i za którymś razem zajarzy. Jaki zasilacz polecacie w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to zabezpieczenie przeciwzwarciowe, to zasilacz jest ostatnią rzeczą, którą powinieneś wymieniać... sprawdź, czy zasilacz po odłączeniu od prądu, na jakiś czas, podaje później napięcie na linii czuwania - wystarczy do tego prosty miernik za 5pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to akurat to zabezpieczenie, tylko snuje domysły. To w takim razie co innego? Jak nazywa się taki miernik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woltomierz to ja mam :P nie za bardzo obracam się w tych tematach, możesz wyjaśnić gdzie jest ta linia czuwania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta procedura...

 

1. odłącz zasilacz od komputera (dyski, karta, płyta itp.)

2. weź kawałek drucika (np. spinacz)

3. podłącz zasilacz do prądu

4. weź do ręki wtyczkę 24pin

 

schemat.

 

g2b7h.png

 

5. połącz drucikiem zielony do czarnego - zasilacz powinien wystartować

 

jeśli to zrobi, wyjmij drucik i włóż jeszcze raz - jeśli wystartuje bez problemu ponownie weź miernik w łapę i czekaj na dalsze instrukcjeszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popróbuj jeszcze, jak bez płyty nie chce odpalić - to masz winowajcę

 

ps. jaki to dokładnie xfx?

 

edit. sprawdź jeszcze, tak... podłącz go do prądu, ale nie uruchamiaj i zobacz, czy na fioletowym przewodzie jest napięcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdzę pod wieczór bo muszę wyjść i dam znać. Dzięki za dotychczasową pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, gdzieś mi wcięło woltomierz, ale znalazłem w piwnicy 3 zasilacze: 2x300W 20pinowe i jeden 24pinowy 250W. Każdy po podłączeniu i po mostkowaniu uruchamia się bez problemu, natomiast mój cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam posiadam:

płyta:ASUS P8H61-M LX2

procesor: intel 2500k

grafika Zotac GTX 560 AMP!

ram: goodram 4gb

chcę dokupić niedługo dodatkowe 4gb oraz gtx'a 1050ti 4gb

 

ten zasilacz powinien dać sobie radę? czy może jakiś inny w okolicach 200zł?

https://www.x-kom.pl/p/364861-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-500w-vero-l2-bronze.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawić się zapewne da aczkolwiek to już nie to samo (kiedyś robiłem to hurtowo i nie tylko zasilacze tylko wszystko jak leci) Naprawa naprawą aczkolwiek trzeba brać pod uwagę utratę parametrów elektrycznych przez elementy składowe zasilacza wraz z wiekiem/wygrzaniem.Generalnie zasilaczy się nie naprawia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawa naprawą aczkolwiek trzeba brać pod uwagę utratę parametrów elektrycznych przez elementy składowe zasilacza wraz z wiekiem/wygrzaniem.

szczerbaty.gif

 

Generalnie zasilaczy się nie naprawia ....

generalnie, to zależy od tego co konkretnie się stało i przede wszystkim, jaki to zasilacz (czy ew. naprawa nie przekroczy jego wartości)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...